Аспарагус Шпренгера. Asparagus sprengeri

У цього виду аспарагуса-папороті гострокінцеві світло-зелені листочки. Не плутайте його з Asparagus plumosus. Гілки у аспарагуса Шпренгера менш тонкі і дуже гострі на кінцях, а листочки з голками у підстави.
Рослина нагадує густий і пухнастий кущ з гілками, одні з яких ростуть вгору, а інші стеляться. Зрізані гілки аспарагуса довго зберігають свіжий привабливий вигляд. Їх часто використовують для квіткових аранжувань, і вони можуть служити чудовим прикрасою інтер'єру.
Аспарагус Шпренгера - підходяще рослина для кухонь і ванних кімнат. Коли воно стає надто розлогою, його можна розсадити. Коріння рослини мають клубневидне потовщення, які при пересадці поділяють гострим ножем.

Умови утримання аспарагуса Шпренгера


Освітленість: м'яке розсіяне світло. Не тримайте рослина на прямому сонці.
Температура : взимку - не нижче 8 °С, в інший час - не нижче 10 °С. Влітку за умови гарної вентиляції підтримуйте температуру в межах 21-24°С.
Полив : літом - 2-3 рази в тиждень, щоб підтримувати досить високу вологість. Взимку поливайте приблизно раз в тиждень і давайте ґрунті майже повністю просихати між поливами.
Вологість повітря : влітку і взимку обприскуйте рослину раз на тиждень теплою водою, навіть коли рослина знаходиться на відкритому повітрі; в сильну спеку щодня обприскуйте. Щоб підтримати рівень вологості, поставте горщик на піддон з мокрою галькою.
Підгодівля: влітку підгодовуйте аспарагус раз в тиждень добривами для кімнатних рослин, розведеними водою у відповідності з рекомендаціями виробника.
Грунт: торф'яна поживна суміш, що містить готові добрива. При використанні глинистого ґрунту вибирайте суміш з низьким вмістом добрив і змішуйте її з торфом у рівних частинах.
Пересадка: навесні, але тільки в тому випадку, якщо рослині тісно в старому горщику. Пересаджуйте в більший на один розмір глиняний горщик. Забезпечте хороший дренаж.
Догляд за зовнішнім виглядом: досить обприскування. Не використовуйте поліроль для листя.

Особливості догляду за аспарагусом


Якщо пошкоджені або загиблі гілки виглядають негарно, видаліть їх гострими ножицями або секатором. Зрізайте стебла безпосередньо над парою листків. Підтримуйте здоров'я гілок регулярним обприскуванням теплою водою. Якщо в приміщенні дуже жарко і сухо, поставте горщик на піддон з мокрою галькою, щоб підвищити рівень вологості.