Аспарагус Перистий. Asparagus plumosus

Папороть аспарагус пірчаста часто використовується для оформлення букетів, розеток. Як і всі аспарагуси, він відноситься до сімейства Лілійних. Не вимагає складного догляду. Йому необхідний середній рівень вологості, м'яке розсіяне світло і помірне тепло. При хорошому денному освітленні у аспарагуса розвивається пишна листя, проте від надлишку сонячного світла рослина може засохнути. У здорової рослини багато гілок, повністю покриті листочками. Вони схожі на листочки спаржі - аспарагуса, вирощуваного в якості овочевої культури. Аспарагус пір'ястий краще росте в глиняному горщику, але його коріння близько підходять до бічних стінок і чіпляються за них, що створює труднощі при пересадці.

Умови утримання аспарагуса перистого


Освітленість : розсіяне денне світло. Не тримайте рослина на яскравому сонці.
Температура : взимку - близько 8 °С, навесні і влітку - не нижче 12 °С і не вище 21 °С при гарній вентиляції.
Вологість повітря : щодня обприскуйте рослину теплою водою з розпилювача з дуже дрібною сіткою. Корисно поставити горщик з молодою рослиною на піддон з мокрою галькою, а доросла рослина помістити в контейнер з автополиву.
Полив: літом - 2-3 рази в тиждень, взимку - раз на тиждень. Слідкуйте за тим, щоб грунт не пересихав.
Підгодівля : підгодовуйте аспарагус тільки влітку через кожні 2 тижні розведеними водою добривами для кімнатних рослин. Концентрація розчину повинна бути в 2 рази нижче рекомендованої виробником концентрації. Раз в тиждень, коли ви не підгодовуєте рослина, додавайте харчування для листя у воду для щоденного обприскування.
Грунт : торф'яна або глиняна суміш з низьким вмістом добрив. Також можна змішати в рівних кількостях глинисту поживну суміш і чистий торф.

Особливості догляду за аспарагусом пір'ястим


У спекотну погоду щодня обприскуйте рослину теплою водою, створюючи навколо нього хмарка дрібної водяного пилу. В інший час проводите процедуру 2 рази в тиждень. Щоб забезпечити необхідну вологість, поставте горщик на піддон з мокрою галькою.