Аспарагус Мейера. Asparagus meyerii

Аспарагус Мейєра, або аспарагус-перо, - прекрасне, що привертає загальну увагу рослина. У дорослому стані вона досягає 90 см у діаметрі при висоті 75 див. Його довгі гілки, що нагадують йоржики для миття пляшок, покриті яскраво-зеленими листочками (видозміненими пагонами).
У здорової рослини самі сильні стебла мають бічні гілки, які, в свою чергу, вкриті сотнями крихітних «листочків». При порушенні умов утримання «листочки» можуть висохнути і осипатися.
Коренева система являє собою бульби, які розташовуються в горщику на поверхні ґрунту, їх вага у дорослої рослини може перевищувати 25 кг у 30-сантиметровому горщику.
Інші види аспарагуса: A. falcatus, «колючий папороть», потребує такого ж догляду, але взимку треба підтримувати більш високу температуру: 13-18 °С.

Умови утримання аспарагуса


Освітленість : найбільш підходящим буде затінене місце, але, щоб допомогти новим блідо-зеленим гілкам дозріти і придбати більш темне забарвлення, необхідний розсіяне світло. Не тримайте рослина на прямому сонці.
Температура : взимку - не нижче 10 °С, річна оптимальна температура - близько 12-15 °С. В сильну спеку листя в'януть. Забезпечте хорошу вентиляцію.
Полив: літом - 2-3 рази в тиждень, щоб підтримати необхідну вологість. Взимку - раз на тиждень.
Вологість повітря: щодня обприскуйте рослину теплою водою з розпилювача з дуже дрібною сіткою. Корисно поставити горщик з молодою рослиною на піддон з мокрою галькою, а доросла рослина помістити в контейнер з автополиву.
Підгодівля : підгодовуйте аспарагус тільки влітку через кожні 2 тижні розведеними водою добривами для кімнатних рослин. Концентрація розчину повинна бути в 2 рази нижче, ніж рекомендує виробник. Раз в тиждень, коли ви не підгодовуєте рослина, додавайте харчування для листя у воду для щоденного обприскування.
Грунт : торф'яна або глиняна суміш з низьким вмістом добрив. Також можна змішати в рівних кількостях глинисту поживну суміш і чистий торф.
Пересадка : коли коріння здадуться з дренажного отвору, пересадите рослина в більший на один розмір горщик або в контейнер з автополиву.
Догляд за зовнішнім виглядом : досить обприскування. Не використовуйте поліроль для листя.

Особливості догляду за аспарагусом


Щоб забезпечити необхідну вологість навколо рослини, налийте в піддон трохи води, покладіть гальку і поставте на неї горщик. Підтримуйте рівень води в піддоні, але не дозволяйте дно горщика стояти у воді. Можна також помістити горщик у великий контейнер, заповнений вологим торфом.