Ариокарпус. Ariocarpus

Ариокарпусы називають копалинами кактусами або «живими каменями». Ці рослини, найдавніші в мексиканських пустелях, ростуть повільно і досягають такого поважного віку, що привезені з іншого континенту примірники виявляються часом значно старше своїх власників, іноді на сотню років і більше.
На око важко встановити життєздатність привезеного рослини.
Необхідний великий досвід, щоб визначити, чи здатні висохлі, схожі на ріпу коріння дати новий свіжий приріст.
Тому перевірте перед покупкою, є в центрі рослини ознаки свіжого повстяного опушення.
При огляді будьте обережні, щоб не пошкодити великі корені рослини, а якщо вони вже пошкоджені, підсушіть їх і щедро посипте порошком кореневих гормонів.
Кактуси, вирощені з насіння, набагато менше привізних диких кактусів, а в іншому виглядають точно так само. В даний час їх вирощують в спеціалізованих розплідниках, щоб зберегти і захистити дикорослі кактуси. Молоді сіянці рослин створять вам менше проблем, за винятком того, що вони ростуть дуже повільно і може знадобитися 20 років для того, щоб кактуси досягли 15 см в поперечнику. Збільшити швидкість росту допомагає щеплення, і краще її зробити на ранній стадії вирощування саджанців.
Ariocarpus furfuraceus може зрости до 18 см у поперечнику. Він утворює трикутні сосочки, схожі на товсті листки, зібрані в розлогу розетку. Великий білий квітка виростає з нового жовто-коричневого опушення в центрі рослини; оновлення опушення є ознакою того, що рослина буде цвісти.
Ariocarpus kotschoubeyanus належить до групи малорослых рослин, йому рідко може знадобитися горщик розміром більше 10 див.
Білі або малиново-рожеві квіти на A. kotschoubeyanus з'являються пізно влітку або восени. Не поливайте рослину, поки грунтова суміш не просохне після попереднього поливу, і взимку тримайте кактус в сухості. Ariocarpus Uoydii зростає приблизно до 18 см у діаметрі. Цей вид має сіруваті сосочки з яскраво вираженими гранями, як у алмазів; сосочки щільно прилягають один до одного і розташовані по спіралі, яка веде до опушенному центру.
У здорової кактуса в центрі щорічно з'являється нове опушення. При повному сонячному освітленні рослина буде цвісти пізнім літом або восени.
Цвітіння триває близько 3 днів.
Ариокарпусы діляться на дві групи. До першої належать більш великі види: вже описаний A. lloydii, A. furfuraceus з білими квітками і A. trigonus з жовтими. Рослини, що належать до другої групи, рідко переростають 10-сантиметровий горщик. З них найбільш поширений A. kotschobeyanus; A. agavoides (іноді його називають Neogomesia agavoides) і A. scapharostrus - рослини для квіткарів з великим досвідом.

Умови утримання ариокарпуса


Освітленість : максимально можлива. Тримайте горщик на сонячному підвіконні або в незатененние теплиці.
Температура: не нижче 4 °С; у літні місяці підтримуйте температуру до 38 °С і добре провітрюйте приміщення.
Полив: поливайте тільки влітку кожні 2 тижні. Взимку тримайте кактус в сухості. Обприскувати рослину не обов'язково.
Підгодівля : не обов'язкова, проте вона підвищує швидкість росту; використовувати добрива з великим вмістом калію (як для томатів).
Грунт: суміш 3 частин грубозернистого піску (не будівельного і не морського) з 1 частиною беспочвенного субстрату або хорошою глинистої суміші.
Пересадка : молоде рослина пересаджуйте навесні в горщик на один розмір більше попереднього. Дорослий кактус (8-10 см в діаметрі) пересаджуйте раз в 3 роки. При більш частих пересадках можна пошкодити коріння рослини.
Догляд за зовнішнім виглядом і захист від шкідників: злегка обприскати рослину, якщо воно припадають пилом, і акуратно очистіть опушення, коли рослина висохне. 3 або 4 рази в рік додайте у воду для обприскування інсектициди.

Особливості догляду за ариокарпусом


Обробка пошкоджених коренів . Якщо у кактуса пошкоджені корені, то вони можуть згнити і рослина загине. Пошкоджені корені - м'які, вогнища ураження оранжевого або коричневого кольору. Відріжте пошкоджену ділянку так, щоб залишилися тільки здорові, щільні тканини без всяких плям. Рясно посипте зріз препаратом кореневих гормонів, що містить фунгіцид, і покладіть на 2-3 тижні в порожній горщик, щоб коріння добре підсохли перед пересадкою в свіжу грунтову суміш.