Як доглядати за кімнатними рослинамиРослини в будинку не тільки прикрашають інтер'єр, але і роблять повітря в кімнаті чистіше і свіжіше. Домашні рослини можуть зробити затишною навіть саму скромну обстановку, однак для того, щоб вони внесли живу нотку в домашнє життя, необхідно правильно подбати про життя своїх зелених вихованців. Але для початку слід визначитися з видами і категоріями домашніх квітів.
Види кімнатних рослин
Кімнатні рослини по відношенню до світла поділяються на три види: світлолюбні, тіньолюбні і тіньовитривалі.
До світлолюбних рослин відносяться такі, як фуксія витончена, агава, цереус. Такі рослини розвиваються тільки при хорошому сонячному світлі, а затемнення для них неприпустимо.
Тіньовитривалі рослини можуть пристосуватися до перепадів світлового режиму. Бегонія, мирт, магнолія і цитрусові спокійно переносять слабке освітлення. Тіньолюбні ж рослини досить невибагливі до світла. Тому папороті можна спокійно розташувати в глибині кімнати.
Крім того, кімнатні рослини поділяються на теплолюбиві і помірні. Для помірних достатньо, щоб в кімнаті було 16-18 градусів тепла, теплолюбні ж рослини добре розвиваються при температурі 20 градусів.
Дуже важливо дотримуватися кількість води при поливі. Крім того, слід пам'ятати, що під час цвітіння волога рослинам потрібна частіше, ніж під час «зимової сплячки». Кактуси, наприклад, краще поливати водою, підігрітою до кімнатної температури, або дощовою. І ще, при сухому повітрі в кімнаті, високій температурі і яскравому сонячному світлі полив повинен бути набагато рясніше. Крім того, корисно обприскувати рослини водою, але тільки не на сонці. В іншому випадку зелений вихованець може отримати опіки.
Харчування домашніх рослин
Важливо правильно вибрати грунт. Як правило, використовують землю різних сортів (дернову, листову, перегній, торф, деревне вугілля, пісок та інше) і роблять суміші. У міру свого розвитку рослини поглинають в себе з грунту поживні речовини тим самим збіднюючи її. Тому необхідно використовувати сухі і рідкі підгодівлі. Краще, звичайно, використовувати рідкі підгодівлі, так як поживні речовини в них вже розчинені у воді і, отже, швидше будуть вбиратися корінням рослини.
Підгодовувати рослини потрібно тільки під час їх росту. Зростають повільно потребують підгодівлі 1 раз в квартал, великі і швидкозростаючі - 2 рази. Такі рослини, як бегонію, олеандр, мирт і кали, удобрюють до двох разів в місяць. Хворі або пересаджені рослини не потребують підгодівлі. Перед проведенням підживлення обов'язково потрібно поливати квіти водою, щоб не допустити опіків коренів. В основному у вигляді добрив використовується фосфор, азот, калій. Але головне - не переборщити з мінеральними добривами.
Не завадить 2-3 рази в році з метою дезінфекції поливати домашні рослини розчином марганцівки, але досить слабким.
Очищення кімнатних квітів
Для підтримки здоров'я кімнатних рослин потрібно піклуватися про їх чистоту. Для цього потрібно протирати кожен листочок губкою або невеликим шматочком вати, змоченим в теплій воді. Таку процедуру потрібно проводити максимум раз в десять днів. Адже забруднені рослини частіше піддаються захворюванням.
Догляд за хворими рослинами
Якщо рослина все-таки захворіли, то в першу чергу необхідно вилучити його з горщика і очистити коріння від старої землі. Після зрізати всі хворі частини, а ранки посипати вугільним порошком. Після операції рослину пересаджують в землю, яка містить велику кількість піску.
Якщо дотримуватися цих елементарних правил і з душею ставитися до своїх кімнатним рослинам, то вони зроблять життя домочадців яскравіше і спокійніше, а будинок затишніше.