Як вивести мошок з кімнатних рослин: перевірені засоби
Квітникарі часто стикаються з появою мошок горщики з кімнатними квітами. Чим це загрожує? В першу чергу, ушкодженнями самих рослин. По-друге, рій мошок - явище саме по собі неприємне. Як вивести мошок з кімнатних рослин? Для початку потрібно розібратися в причинах їх появи.

Чому заводяться мошки?

Слід зазначити, що в кімнатних квітах мошки можуть з'явитися з кількох причин:

З-за таких фруктів .

Якщо з квіткових горщиків вилітають мошки, це може означати, що неправильно доглядають за рослинами. Із-за надмірного поливу грунт в горщиках закисає, а для таких комах - це прекрасна середовище проживання.

Мошки з квітів можуть не виводитися тому, що вони потрапили в ґрунт ще на етапі його розфасовки. На жаль, в цьому випадку доведеться позбутися і від рослини, і від землі, і від контейнера.


Як уберегти кімнатні рослини?

Основна умова правильного догляду - це грамотний полив. Для початку треба дочекатися, щоб грунт повністю висохла. Тільки після цього рослини можна поливати. У момент поливу потрібно стежити, щоб верхній шар грунту встиг просохнути. Тільки так можна визначити, що ви не налили зайву воду.
Багато хто боїться, що ніжні рослини можуть погано переносити посуху, особливо, якщо повітря в кімнаті і так сухою. У такому випадку потрібно просто регулярно обприскувати листя рослини з нижньої сторони. Використовуйте для цього тільки кип'ячену воду кімнатної температури!

Як вивести мошок з кімнатних рослин: перевірені засоби
Як вивести мошок з домашніх квітів народними засобами?


Багато квітникарі-любителі радять використовувати для обробки грунту слабкий розчин марганцівки (його колір повинен бути блідо-рожевим, а не насичений яскраво-червоний). При цьому поливати їм потрібно абсолютно всі рослини, а не тільки ті, які точно піддалися зараженню.

З ефективних засобів слід згадати використання звичайних сірників. Їх встромляють головками в землю і змінюють кожні пару днів. В якості альтернативи використовують підсушені шкірки апельсинів, які поміщають біля стовбура рослини. Деякі квітникарі рекомендують у тих же цілях застосовувати головки часнику, запарені окропом. Їх також можна встромляти в землю. А якщо настояти протягом декількох годин на воді, то розчином можна обприскувати рослини. Іноді землю навколо заражених квітів поливають розчином господарського мила.
Як би там не було, всі ці кошти дещо обмежені. Вони допомагають позбутися саме від личинок. Дорослих особин доведеться відловити - наприклад, використовуючи пастки.

Найбільш радикальні засоби

Якщо, незважаючи на всі вжиті заходи, вивести мошок з кімнатних квітів не вдається, то доведеться пересадити рослину в інший контейнер. При цьому старий горщик потрібно обов'язково ретельно вимити гарячою водою, аби в ньому точно не залишилися личинки шкідників. Відразу ж після пересадки новий ґрунт рекомендується посипати шаром золи, щоб не дати уцілілим після чищення мошок знову відкласти яйця.

Найбільш радикальним і ефективним, хоча і не дуже корисним для здоров'я, способом боротьби з мошками є обробка рослин інсектицидами. Подібні препарати можна знайти в будь-якому магазині, що торгує товарами для квітникарства. Просто дотримуйтесь інструкцій виробника щодо дозування і певній послідовності обробки кольорів. Пам'ятайте, що якщо в будинку є діти, такі розчини краще не використовувати. Це небезпечно для здоров'я і може призвести до неприємних наслідків.