Гузмания - догляд в домашніх умовах
Гузмания - представник сімейства Бромелієвих. Це розкидиста рослина з ремневідной, суживающимися на кінчиках листям, які зібрані в досить щільну прикореневу розетку. В ній квітка в природних умовах накопичує дощову воду, яка згодом витрачається їм у міру необхідності.
Цвіте гузмания дуже красиво і тривало, викидаючи високий шикарний квітконіс. Саме за нього рослина грунтовно прописалося в наших будинках.
Батьківщиною гузмании є Центральна і Південна Америка. Своєю назвою квітка зобов'язаний великому іспанському ботаніку Анастасіо Гусману. На даний момент відомо близько 120 видів цієї рослини, всі вони відрізняються, в основному, за забарвленням і формою квітки.
Як доглядати за гузманией, щоб її цвітіння радувало як можна більше? Для цього необхідно створити квітці умови, максимально наближені до природного середовища його зростання.
Температурний режим
Гузмания воліє теплі приміщення з хорошою вентиляцією. Оптимальна температура - 18-24 градуси. При цьому, у зимовий період слід дотримуватися позначки в 18-19 градусів.
Освітлення
Квітка має потребу в добре освітленому місці, захищеному від прямого сонячного впливу. Інтенсивні промені сонця можуть обпалити листя гузмании. Оптимальне місце розташування - підвіконня західного вікна.
Полив
Як і у всіх бромелієвих, у цієї рослини коренева система досить слабка. При занадто рясному поливі розетка гузмании може загнити. Тому полив рослини слід здійснювати лише після того, як земляний ком трохи просохне. При цьому, поливати гузманию потрібно не під корінь, а прямо в розетку, після чого зливати звідти надлишки води. У спекотні дні рослині необхідно обприскування теплою водою. Крім цього, листя квітки час від часу варто протирати вологою ганчірочкою.
Грунт
Оптимальним грунтом для гузмании є суміш дернової землі, піску, торфу і сфагнуму. Усі ці компоненти необхідно змішувати в однакових кількостях. В магазині подібна грунтосуміш продається під назвою «Грунт для бромелієвих».
Цвітіння
Гузмания радує своїм цвітіння лише раз на рік. Після цього материнське рослина випускає два-три бічних втечі, а саме відмирає.
Розмноження
Цю рослину можна розмножувати насінням, відводками або поділом. Перший спосіб є дуже клопіткою. Найпростіше гузманию розмножити відростками, які необхідно відокремлювати від дорослої рослини лише тоді, коли вони сформують свої власні корінці. У цьому випадку відростки добре укорінятимуться після пересадки. Розмножувати рослина подібним способом слід тільки після закінчення його цвітіння!
Підгодівля
Гузмания потребує регулярних підгодівлі, особливо в період інтенсивного росту і цвітіння. Для цього підійде будь-універсальне добриво.
Шкідники і хвороби
Рослина досить часто страждає від грибкових хвороб, які викликає підвищена вологість. Завжди стежте за тим, щоб в розетці гузмании не застоювалася вода! При занадто сухому повітрі квітка може дивуватися павутинним кліщем і щитівками. Від усіх цих шкідників можна позбутися за допомогою мильного розчину або спеціальних препаратів.
Якщо у рослини кінчики листя стали сухими, це говорить про недолік вологості в повітрі. Білий наліт на листочках зазвичай з'являється при обрызгивании або поливі водою з високою жорсткістю. Тому намагайтеся використовувати для поливу попередньо відстояну воду.
Гузмания і фен-шуй
Згідно древневосточному вченням фен-шуй, гузмания в будинку сприяє поліпшенню самопочуття мешканців і відмінно знімає стрес. Крім цього, квітка вносить в життя всіх домочадців умиротворення і гармонії, активізує чоловічу енергію, особливо під час свого цвітіння. Гузмания зменшує кількість частинок пилу в повітрі.
Як бачите, догляд за квіткою гузмания в домашніх умовах не так складний. Для успішного вирощування необхідно лише дотримуватися простих правил.