Гіацинти. Посадка і догляд

Як виростити гіацинти на дачі


Гіацинти. Вирощування і догляд


Догляд : рослина потребує догляду, особливо в підгодівлі.
Терміни посадки і цвітіння: гіацинти садять восени. Вони квітнуть з кінця квітня по початок травня.
Морозостійкість: на зиму цибулини викопують.
Назва «гіацинт» перекладається з грецької як квітка дощу. Це пов'язано з тим, що розпускається він після перших весняних дощів.
Загальний опис
Гіацинти поширені в країнах Середземномор'я, Азії, Африки. У квітникарстві середньої смуги Росії зазвичай використовується гіацинт східний. У цієї рослини велика цибулина Діаметром 5-6 див. Вона придатна для посадки протягом 4-х років. У висоту гіацинти досягають 60 див. Листя у рослини цього виду вузькі, довгі, з паралельним жив копанням. Квітки за формою нагадують латаття. Їх забарвлення різноманітна: біла, жовта, кремова, рожева, синя, рожева, бузкова. Під час цвітіння пелюстки відгинаються і роблять квітки кучерявим.

Сорти гіацинта


Найбільш популярні у квіткарів голландські сорти гіацинтів. Вони розрізняються в основному за забарвленням квіток та строками цвітіння. Поділяються на ранньо-, середньо - і пізньо - квітучі. Різниця між початком цвітіння у них 10 днів (табл.).
Таблиця. Сорти гіацинта


Назва сорту


Короткий опис



Ранньоквітучі



Арентина Арендсен, Гранд Бланш


Білі квітки



Марі, Гранд Ліла


Блакитні та сині квітки



Аметист, Анна-Ліза


Бузкові і фіолетові квітки



Анна-Марі, Морено


Рожеві квітки



Едіссон


Рожеві махрові квітки



Жан Бос Віктуар


Червоні квітки


Закінчення табл.


Назва сорту


Короткий опис



Середньоранні



Карнегі


Білі квітки



Менелік


Сині і блакитні квітки



Остара, Лаура


Бузкові і фіолетові квітки



Леді Дербі


Рожеві квітки, карликова рослина



Жак


Рожеві квітки



Амстердам


Червоні квітки



Орандж Боєнь, Иеллоу Хаммер


Жовті та оранжеві квітки



Позднецветущие



Мадам Софі


Білі махрові квітки



Кодро


Сині і блакитні махрові квітки



Скай Джекет, Перл Діамант


Сині і блакитні квітки



Л'есперанс


Бузкові і фіолетові квітки



Гертруда


Рожеві квітки



Джипсі Квін


Жовті та оранжеві квітки


Умови, вирощування і догляд


Для вирощування гіацинтів підходять родючі, добре дренованим грунтам. Рослина є теплолюбних і може рости на сонячному і злегка затіненому місці. На зиму його необхідно викопувати або вкривати. Рослина не виносить застійної вологи в ґрунті, однак страждає від засухи.
Гіацинти потребують підгодівлі. Перший раз їх підгодовують після появи сходів. На 1 м2 вносять 20-30 г аміачної селітри. Як тільки на рослинах сформуються бутони, проводять другу підгодівлю - на і м2 грунту додають 20 г аміачної селітри, 40 г суперфосфату і 30 г калію хлориду. Третю підгодівлю проводять після відцвітання гіацинтів. На 1 м2 витрачають по 40 г суперфосфату і калію хлориду (калію сульфату). Добрива змішують з грунтом і поливають водою.
Гіацинти. Посадка і догляд

Грунт навколо гіацинтів розпушують, прополюють. При відсутності дощів рослини поливають в періоди формування бутонів, цвітіння і ще 2 тижні. При вирощуванні гіацинтів для отримання садивного матеріалу бутони видаляють, як тільки з'явиться можливість визначити їх колір. Це сприяє накопиченню в цибулині запасу поживних речовин і збільшення її маси. З липня по вересень у цибулини формується квіткова брунька.
Цибулини гіацинтів щорічно викопують. Робити це потрібно, коли пожовкнуть і поляжуть листки. Їх очищають від ґрунту і просушують. Потім очищають від зайвої луски і зберігають взимку при температурі 20-25 °С в ящиках з піском чи паперових пакетах. Для того, щоб вони не пересихали, можна загорнути їх у шматок вологої тканини.

Гіацинти. Розмноження та особливості зростання


Гіацинти розмножують цибулинами (дітками). Зазвичай їх утворюється у рослини мало, тому дінці цибулин піддають поділу. Для цього використовують великі цибулини без ознак хвороби. Їх діаметр повинен бути не менше 5 см. Після викопування цибулини миють водою, обробляють протигрибковими препаратами і підсушують. Потім з них знімають зайву лушпиння і видаляють корінці. Гостро заточеною чайною ложкою у цибулин вирізають дінці таким чином, щоб луска залишилася без ушкоджень. Центральна частина цибулини з ниркою при цьому випадає. Зріз обробляють сумішшю активованого вугілля з сіркою (1 : 3). Через 3-4 тижні на такий цибулині З'являються корінці, паростки і до 40 діток.
Якщо після аналогічної підготовки цибулини гіацинтів надрізати знизу тричі на глибину 5-7 мм, а потім обробити протигрибковими препаратами або скласти в ящики надрізом вгору, то через деякий час теж з'являться діти. Один раз на тиждень такі цибулини обприскують розчином перманганату калію. Кількість діток буде меншим, але вони будуть більш великі.
Гіацинти садять восени, але грунт під них готують з весни. Після перекопування в неї вносять компост, перегній, вапно при підвищеній кислотності. За місяць до посадки грунт повторно перекопують з додаванням мінеральних добрив (фосфатів і калійних солей). Через місяць після посадки цибулин проводять ще одну підгодівлю азотистими добривами. На наступний рік при появі паростків гіацинтів вносять у грунт азотні і калійні добрива.

Проблеми при вирощуванні гіацинтів


Гіацинти страждають від сірої гнилі, зеленої цвілі, бактеріозу, фузаріозу. Шкідниками є цибульна і горбкувата журчалки, стеблова нематода, кореневої цибулевий кліщ.

Використання в оформленні


Гіацинти використовують для створення весняних квітників, вирощування в квіткових горщиках в домашніх умовах і зрізання на букети. Садять їх в бордюрах, рабатках, миксбордерах, а також рокарії. Хорошими партнерами для них є примули, нарциси, тюльпани.