Роботи на дачі в серпні

Календар робіт в саду і на городі на серпень


Що необхідно робити в саду, в квітниках і на городі в липні.

Перелік робіт на дачі в липні


Серпень наповнений запахами і смаками літа. Садові клопоти починають приносити свої плоди - дозрів перший урожай овочів і фруктів. Однак останній літній місяць - найнапруженіший в плані робіт: потрібно встигнути посадити на осінь редьку і зелень, обприскати рослини від шкідників і хвороб.
На ягідниках починають формуватися зачатки органів плодоношення.
У цей час рекомендується добре зволожувати і рихлити землю, не допускати загущення полуничних грядок.
Особливу увагу приділяють кущів малини - з них слід зрізати пагони, гілки, також треба забезпечити хорошу облистяність смородини та агрусу.
Поливи, прополки і підживлення на ягідних грядках рекомендується поєднувати з послеуборочным обприскуванням проти хвороб і шкідників.
На деревах осінньо-зимових сортів намагаються зберегти плоди від подрібнення і осипання. Якщо потрібно, крону закріплюють стяжками.

Прикмети на серпень


Якщо в Ільїн день (2 серпня) сухо, то сухо буде шість тижнів, якщо дощ, йти йому шість тижнів.
На Калинник (11 серпня) пасічники зауважують: «У мороки (туман) бджолі ходу немає».
Михей (27 серпня) з бурею - до ненастному вересня.
У день Флора і Лавра (31 серпня) дивилися у полину коріння: товсті корені - рік буде врожайним.

Роботи за місячним календарем


Молодик . Несприятливий день для проведення всіх робіт, крім розпушування і мульчування, видалення бур'янів.
Зростаюча Місяць . У ці дні рекомендується займатися посівом і посадкою квітів, викопкой цибулинних. Ефективна боротьба з шкідниками і хворобами. Можна зайнятися розподілом ірисів і поливом, викопувати коренеплоди, підгортати картоплю і рихлити міжряддя. Гарний час для збору врожаю картоплі, моркви, буряка, ріпи, для внесення мінеральних добрив.
Рекомендуються садіння часнику, зелені, цибулі, садіння і пересаджування дерев і чагарників (груш, сливи, агрусу, смородини).
Можна стригти дерева і кущі, прищипувати.
Повний місяць. Несприятливий день для проведення садово-городніх робіт. Рекомендується боротьба з бур'янами та шкідниками.
Щербатий Місяць . Гарний час для викопування і пересадження лілій, ділення кущів примул. Слід зайнятися консервуванням плодів, ягід і овочів, прополкою і розпушуванням грунту, боротьбою з шкідниками і хворобами, а також збиранням врожаю овочів і фруктів.
Гарний час для посіву редьки й ріпи, поливів.
Можна проводити санітарну обрізку дерев і чагарників.
Рекомендовані обробка і висадка полуниці.

Перелік робіт в саду на серпень


Серпень - час збору і переробки груш, яблук, слив та інших плодів, заготівель на зиму.
У цьому місяці спостерігають за тим, щоб під деревами не лежала падалиця. Плоди, уражені хворобами і шкідниками, знищують. Перевіряють пастки на наявність шкідників.
Особливу увагу приділяють молодим посадкам. Початок серпня - жаркий період і потрібно проводити регулярні поливи, а також захищати дерева від шкідників і хвороб.
? Кладки шовкопряда можна виявити на гілках дерев, а також на різних дерев'яних нефарбованих поверхнях, наприклад, на паркані. Виявлені кладки знищують.
На кісточкових деревах, таких, як вишня, слива і абрикос, з'являється камедь (клейка речовина бурштинового кольору), яку потрібно видалити. Камедь зрізають до живої тканини, а місце зрізу обробляють мідним купоросом (10 г на 1 л води) або сумішшю коров'яку з глиною (1 : 1). Оброблене місце обмотують мокрою ганчіркою і залишають на тиждень. Ганчірку слід періодично змочувати.
Серпень - час обрізки вишні і черешні, так як в цей час у них не виділяється камедь. У вишні, черешні, абрикоса та інших дерев може спостерігатися відмирання верхівок через ураження хворобами чи шкідниками. Уражені зрізають верхівки і спалюють. Якщо пагони сливи й абрикоса уражений моніліозом, то їх обрізають, захоплюючи до 8 см живої деревини.
Скоротити кількість вишневої мухи можна, якщо перекопати землю під деревами і перевернути пласт.
В серпні яблуні, груші та айва можуть вражатися древесницей в'їдливою, тому необхідно стежити за появою засохлих пагонів. Такі пагони вирізують, а ходи обробляють децисом, арріво або фастаком.
На пізніх сортах ведуть боротьбу з плодожеркою. Дерева обприскують в першій половині місяця, щоб пройшов час до збирання врожаю і не пошкодилися плоди.
На початку місяця активно розмножуються кліщі. Проти них проводять обробку колоїдної сіркою (90 г на 10 л води), сульфаридом (60 г), кельтаном (20 г). По мірі необхідності проводять і інші види обробок.
Якщо дерева схильні до парші, проводять профілактичне обприскування проти цього захворювання. Оскільки парша може з'явитися на плодах під час зберігання, дерева обприскують поликарбацином (60 г на 10 л води), купросатом (50 г) або сіркою (40 г). Можливе використання й інших фунгіцидів.
У тих дерев, урожай з яких вже зібрано, активно ростуть плодові бруньки. У цей час важливо регулярно поливати їх і вносити підживлення, сприяючи закладці майбутнього врожаю.
Якщо на ділянці ростуть персики, то до кінця місяця їх перестають поливати. Роблять це для того, щоб встигла визріти деревина.
У пізніх сортів дерев відбувається подвійне навантаження, так як їм необхідне харчування і дозрівання плодів, і на закладку нирок. Такі дерева рясно поливають і не забувають вносити підживлення.

Роботи на городі в серпні


У серпні починають регулярне прибирання овочів, не допускаючи їх перезрівання. Своєчасний збір врожаю сприяє цвітіння, зав'язування й дозрівання нових плодів. Дають перезріть тільки тим плодам, які залишають на насіння. Зібраний урожай вживають в їжу або заготовляють на зиму. У серпні прибирають цибулю і часник, з подальшим їх сушінням протягом 20 днів. Якщо ці культури вчасно не прибрати і не просушити, то цибулини проростуть, а зубки розсиплються.
В останній літній місяць починають поступово викопувати картоплю. Якщо спекотне літо стоїть, картоплю потрібно своєчасно прибирати, бо зволікання призводить до запіканню бульб в землі, в результаті чого вони перегнивають протягом 14 днів після викопування. Якщо літо дощове, картопля також прибирають точно в термін, інакше він може прорости.
Приділяють увагу і таким культурам, як кукурудза і спаржева квасоля. У спеку вони дозрівають швидко.
Не забувають здійснювати і звичайний догляд за овочевими грядками (полив, прополка, розпушування, підживлення і).
Велику увагу в серпні приділяють поливу, тому що в цей час йде активне дозрівання врожаю, особливо якщо підвищуються денні температури. У південних регіонах температура на поверхні грунту може доходити до 60 градусів. У цьому випадку полив здійснюють у вечірні години, поливають рясно кожні 6-8 днів з наступним подрібненням або мульчуванням. При поливі треба стежити, щоб вода не потрапляла на листя.
В якості підгодівлі використовують позакореневе, які сприяють зміцненню імунітету рослин. Застосовують добову витяжку суперфосфату (30 г на 10 л води) і борну кислоту (3 г на 10 л води).
Особливо активно починають рости в серпні каретні рослини, в цей же час їх не менш активно пошкоджують шкідники. Пізньостиглі сорти капусти обробляють отрутохімікатами або рослинними препаратами. Звертають увагу на кількість шкідників і час для проведення повторних обприскувань.
Важливо пам'ятати, що в спеку термін дії хімічних препаратів скорочується. Краще всього проводити обприскування ввечері або рано вранці, коли знизиться температура повітря, інакше від обприскування буде мало користі.
Серпень - час пошкодження фітофторозу томатів. Поширенню захворювання сприяють підвищена вологість, низькі нічні температури і загущенность. Ось чому у помідорів видаляють непотрібні пасинки, обривають і прибирають нижні листки, роблять підв'язування. Обприскування проти захворювання проводять ввечері мелкокапельно.
Важливо дотримуватися термінів після обробки до споживання плодів. Можна заздалегідь зібрати помідори з розрахунком на це час. Добре дозрівають бурі помідори.
Після збирання ранніх овочів звільняється місце для наступних посівів. У серпні можна посадити пекінську капусту, редис, дайкон, салат, крес-салат, шпинат, кріп, гірчицю, рукколу і коріандр.
На зимове зберігання садять редьку і дайкон. Можна посіяти щавель і петрушку, щоб вони вкоренилися до зими і дали зелень ранньою весною.
Якщо на звільненій ділянці нічого вирощувати не планується, то його треба засіяти сидератами (горох, гірчиця, фацелія, овеет тощо). Восени виросла зелену масу подрібнюють і прикопують. В цей же час готують місце під осінню посадку цибулі і часнику.
Приділяють увагу проріджування моркви і буряків. Вилучені рослини використовують у їжу. Літні посіви цих культур у серпні вимагають дотримання режиму поливу.
Буряк в цей час слід захистити від нашестя блішки. Страждають від цього шкідника редька і редис. Якщо ділянка невелика, то посіви можна накрити нетканим матеріалом білого кольору. Також добре опудрить рослини золою.
У баштанних культур (гарбузи, кавуни, дині) проводять нормування плодів. За плодами, за 5-м листком, прищипують пагони. З'явилися нові жіночі квітки видаляють.
У серпні прибирають насіннєві рослини, розміщуючи їх на зберігання.
З відібраних помідорів витягають насіння і складають їх у ємність разом з мезгою на 2-3 дні. Коли мезга підніметься, відбудеться бродіння. Насіння відбирають, промивають і висушують.

Догляд за кущами в серпні


У серпні починають збір ягід літніх сортів, а також проводять захист від птахів і ос. Ягідні рослини підживлюють і поливають. Осінніх сортів потрібно 2-3 відра розчину (по 10 г фосфорних і калійних добрив на 10 л води). Внесення підживлення сприяє підвищенню цукристості ягід.
Крім того, проводяться позакореневе підживлення. Застосовують спеціальні розчини або калійно-фосфорні добрива (10 г на 10 л води). Обробляють рослини 1 раз в тиждень. Якщо є зелені пагони, то їх підв'язують, карбують сильнорастущие, тому що верхні листки ушкоджуються шкідниками і хворобами. Рослини вимагають додаткового живлення.
Проводять розпушування та прополювання. Якщо немає дощів, то проводять поливи.
У серпні в підгодівлі потребують смородина і агрус. Вносять фосфорно-калійні добрива для закладки нирок врожаю наступного року. Зазвичай підживлення поєднують з поливом, подрібненням або мульчуванням.
Проти борошнистої роси ягоди обробляють фундазолом (15 г), Незабаром (2 г), топазом (2 р). Всі препарати розводять у 10 л води. Уражені верхівки обрізають, також надходять з увядающими пагонами.
Серпень - час збору врожаю малини. Не забувають про поливи і підживлення, підв'язування довгих пагонів. Якщо загущене садіння малини, то кореневі нащадки видаляють або використовують для розмноження. Пересаджують нащадки разом із земляною грудкою, притіняють і рясно поливають через день. Після збору врожаю кущі обробляють від хвороб і шкідників. Не забувають розпушувати міжряддя і вносити добрива. Крім цього, ведуть боротьбу з кліщами. Для обробки застосовують кельтан, колоїдну сірку, омайт. Хворі, пошкоджені і засохлі пагони видаляють.
Сильні розетки полуниці і суниці використовують для закладання нових посадок. Пересаджені рослини притіняють і поливають через день. Для отримання високого врожаю в посадках використовують кілька сортів. На початку місяця не забувають проводити підживлення для закладання майбутнього врожаю. Проти плямистостей і кліща проводять обприскування колоїдної сіркою або кельтаном. Ягоди, уражені сірою гниллю, обробляють рослини еупареном 2 рази через 10 днів.

Догляд в серпні за садовими квітами


У серпні в квітнику займаються пересадкою 4-5-літніх лілій. Збирають бульбочки в пазухах листя, не допускаючи їх опадання. Висаджують бульбочки окремо рядами, відстань між якими 12 див. Відстань між рослинами - 5 див.
У середині серпня розсаджують кущі півоній, ділять і пересаджують флокси, дельфініум, іриси, примулу, астильбу. На постійне місце висаджують дворічні квіти (віола, маргаритка, гвоздика Гренадін). В цей же час займаються підготовкою місця під осінню висадку цибулинних, висаджують мускарі.
Квітучі клематиси поливають і підгодовують гноєм або комплексним добривом. Крім цього, під кожну рослину вносять 1 склянку золи.
У серпні починають цвісти жоржини. В цей час вони вимагають особливого догляду. У них потрібно видалити нижнє листя, підгорнути, стежити за грунтом. Для того щоб до морозів бульби добре визріли, у квітів слід видалити частину бутонів.

Догляд за виноградником в серпні


У серпні на винограднику продовжують зелену підв'язку зростаючих пагонів прищипують верхівки пасинків по мірі їх зростання.
Наприкінці місяця, після того як сповільниться приріст лози і вона почне визрівати, приступають до карбування. Завдяки цій процедурі, поліпшуються освітленість і аерація крони, крім того, вона сприяє профілактиці проти оїдіуму і сірої гнилі. У серпні припиняють обробку ранніх сортів винограду хімічними препаратами приблизно за 3-4 тижні до збирання врожаю.
Пізні сорти захищають від мільдью, сірої і білої гнилі, гронової листовійки, те ж саме роблять і на неплодоносящих посадках.
На молодих рослинах видаляють росяні корені на глибині до 20 см. Для цього спочатку проводять розкопування, а потім обрізають. Місця зрізів обробляють розчином мідного купоросу (30 г на 10 л води).