Роботи на дачі в липні

Календар робіт в саду і на городі на липень


Що необхідно робити в саду, в квітниках і на городі в липні.

Перелік робіт на дачі в липні


У липні аж до завершення збору врожаю ягідних культур не рекомендується застосовувати хімікати. Ранньо-річний санітарний комплекс, в який входять видалення застарілої листя і вусів, прополка, розпушування і профілактична дезінфекція, можна проводити тільки на відплодоносили полуничних грядках.
Спостерігають за плодовими деревами, в тому числі за скидання надмірної зав'язі, слідкують за появою шкідників, таких, як плодожерка і каліфорнійська щитівка. Рекомендується регулярно оглядати ловчі пояси на штамбах дерев, збирати і знищувати гнізда і яйцекладки шкідників, а також муміфіковані плоди.
Під час обприскування дерев овочеві та ягідні культури потрібно накрити плівкою.
Особливу увагу в липні приділяють щеплень. Стежать за живцями, приживленными навесні, прищипують непотрібні відростки, що залишилися пагони підв'язують.
У липні продовжують зелені щеплення винограду, виходячи з особливостей сортів та величини приросту молодої лози.

Прикмети липня


На Тихвинську (9 липня) бджола вилітає за медовим збором.
Якщо «заплакали» листя смородини - до дощової погоди.
З'являються лісова суниця і чорниця - чекай другого врожаю білих грибів.
Якщо місяць на всходе грає - до урожаю хлібів.
На Івана (9 липня) ніч зоряна - буде багато грибів.

Роботи за місячним календарем на липень


Молодик. У цей день не варто працювати. Не найкращий час для посіву культур, пересаджування чагарників і дерев. Рекомендуються полив і розпушування ґрунту.
Зростаюча Місяць . У ці дні дозволяється вносити мінеральні добрива.
Несприятливий час для висаджування кущів та дерев.
Слід проводити розпушування, проріджування, прополку і обробку від шкідників і хвороб.
Сприятливий час для висадки і прищіпки огірків, пасинкування помідорів, викопування гіацинтів, нарцисів та тюльпанів. Хороший період для розподілу і пересадки ірисів.
Дозволений догляд за рослинами, полив і підживлення їх мінеральними добривами.
Можна зайнятися розмноженням троянд та інших квіткових рослин живцями, укоріненням вусів садової суниці, збором дозрілого насіння овочевих і квіткових рослин.
На молодий Місяць можна майже всі види робіт.
Повня . Несприятливий час для садово-городніх робіт.
Щербатий Місяць . Не рекомендується ці дні сіяти і садити культури, в тому числі дерева і чагарники. Можна пасинкування помідорів і прищіпка огіркових рослин, обрізування вусів у полуниці, розпушування, проріджування і прополка, обробка від шкідників і хвороб. У ці дні можна збирати дозрілі насіння овочевих і квіткових рослин, вносити органічні ' добрива, зайнятися підготовкою місця для посадки квіткових багаторічників.
Дозволений догляд за рослинами, викопування декоративних цибулинних, закладання компосту, збирання часнику і картоплі (ранні сорти).

Перелік робіт в саду на липень


Липень - час видалення надлишків плодів, особливо на яблунях. Для того щоб оберегти гілки від ушкоджень під вагою плодів, під них ставлять підпори.
Займаються формуванням крони, вирізають пагони, що ростуть всередину, видаляють жируючі. Крім цього, дерева обстежує на наявність хвороб і шкідників, проводять обприскування як в цілях профілактики, так і знищення шкідників. Збирають урожай дозрілих фруктів, знищують падалицю, перевіряють пастки.
Для закладки врожаю на наступний рік дерева підживлюють пташиним послідом (1 : 10) або вносять комплексне добриво (60 г на 10 л води). Підгодівлю вносять після збору плодів. Витрата на 1 дерево 8 відер підживлення. На початку липня у абрикосів зрізують приблизно 1 /3 приросту, сприяє наростанню нирок. Якщо дерева вражені хлорозом, здійснюють позакореневе підживлення мікро - і макроелементами. Суміші продаються в спеціальних магазинах. Можна внести 20 г калійного добрива, 50 г сірчанокислого амонію, добового настою 50 г суперфосфату і по 2 г марганцю, а також сірчанокислого амонію, молібдену і цинку. Суміш розводять в 10 л води.
Якщо на кісточкових деревах виступила камедь, то її зрізують ножем до живої тканини. Місце зрізу обробляють розчином мідного купоросу (100 г на 10 л), замазують садовим варом або коров'яком.
Не менш корисна для плодових дерев позакореневе підживлення (по 2 ст. л. суперфосфату і сечовини, 1 ст. л. сірчанокислого калію на 10 л води). Можливе застосування повного мінерального добрива.
Грунт під деревами бажано мульчувати або засівати сидератами (якщо дерево старше 6 років). Сидерати садять за приствольным колом. Зазвичай висаджують такі рослини, як люпин, горох, гірчиця, фацелія.
Навесні залишки сидератів прикопують, що замінює удобрення гноєм.

Роботи на городі в липні


У липні повторно садять кріп, дайкон, редис, редьку, шпинат, салат, зелена цибуля, огірки, кукурудзу, буряк, морква, спаржеву квасолю, боби, також можна посадити картоплю, тобто посадити все те, що не було посаджено навесні.
При посадці цих культур важливо звернути увагу на терміни дозрівання. Пізні буряк і моркву відрізняються гарною лежкістю. Можна посадити капусту ранніх термінів дозрівання, тоді до середини осені реально отримати багатий врожай. Особливо добре росте рання капуста під час осінніх дощів.
Рекомендується проводити на ділянці загальні роботи по догляду за овочевими культурами: прополка бур'янів, розпушування, полив, мульчування, внесення добрив.
Липень - час активізації шкідників і хвороб. Рекомендується періодично доглядати за рослинами, проводити профілактичні заходи, знищувати хворі і пошкоджені рослини.
В цей же час можна зайнятися формуванням помідорних кущів, видалити непотрібні пасинки і листя, що дають зайву тінь. Кущі підв'язують до опори для стійкості. Під час цвітіння помідори обприскують 1 %-ною бордоською рідиною або системними препаратами проти хвороб. В якості народного засобу використовують обприскування часником і золою, це допомагає проти фітофторозу. Важливо проводити таке обприскування при зміні погодних умов, наприклад, при зниженні нічних температур.
Якщо на кущах з'явилися довгі пасинки, то їх нахиляють і прикопують, щоб рослині було легше годувати зелену масу, так як з'являться додаткові корені. Також пасинки можна видалити і помістити їх у воду або розчин зі стимулятором. Коли вони пустять коріння, їх треба посадити. Садять зазвичай після збирання ранньостиглих культур. Такі томати швидко зацвітуть і дадуть урожай.
? На ділянці, де росла картопля, можна садити томати, але за умови, що картопля не хворів, і після обробки грунту (полив розчином марганцівки, внесення золи і добрив).
У липні зав'язують листя над головками кольоровий капусти. Якщо рослини пошкоджуються шкідниками, їх опудривают золою. По мірі того, як капуста росте, грунт розпушують на глибину до 4 див.
В цей же час проводять проріджування таких коренеплодів, як буряк, редька, петрушка і моркву, формують і підв'язують огірки.
Поливають огірки теплою водою. Можна полити розчином з скинутої травою 1 раз в 5-7 днів. Грунт має бути добре зволожена. Так як огірки погано реагують на утворення грунтової кірки, посадки мульчують.
Крім робіт з огірками, не забувають проріджувати посадки з патиссонами і кабачками. Частина листків при цьому видаляють. У дощові дні квіти запилюють штучно.
Прибирають урожай цибулі і часнику.

Догляд за кущами на липень


У липні заповнюють полуничні ряди, використовуючи вуса, вирощують посадковий матеріал для розмноження. Ближче до кінця місяця садять нові плантації. Якщо на старих посадках рослини сильно вражені кліщем, скошують листя. Полуницю не забувають регулярно поливати і підгодовувати. В якості підгодівлі вносять 500 мл зольного розчину на 1 м2. Очищають ділянку від бур'янів.
В цей же час збирають урожай малини, смородини та агрусу. Обрізають у пагони малини, вільні від плодів. У агрусу і смородини вирізають старі пагони, звільняючи простір для молодих гілок. Пригнуті для розмноження пагони поливають і підгортають.
Готують місця для посадки кущів малини, смородини та агрусу.

Роботи у квітнику в липні


У липні на квітнику висівають насіння дворічних і багаторічних квітів, стежать за вологістю ґрунту під клематисами. Якщо потрібно, рослини притіняють і мульчують. В якості підгодівлі вносять повне мінеральне добриво (40 г на 10 л води), гній або зброджений пташиний послід. Крім цього, підійде тижнева трав'яна витяжка.
Липень - час, коли на троянди, бузку і хризантемах з'являється багато попелиці. Для боротьби з шкідником підійдуть трав'яні настої або хімічні препарати в залежності від ступеня ураження рослин, а також частоти відвідування ділянки. Від хвороб квіти обприскують 1 %-ною бордоською сумішшю або 05 %-ний хлорокисью міді.
Високі кольори, такі, як жоржини, гладіолуси, дельфініуми, підв'язують. Півонії після закінчення цвітіння підгодовують повним добривом або розкладають навколо кущів гній і компост, після чого добре поливають.
Під однорічні та багаторічні квіти раз в 10 днів у якості підгодівлі вносять повне мінеральне добриво, розчин коров'яку і трав'яний розчин. Полив здійснюють ввечері, після чого розпушують і мульчують грунт, видаляють бур'яни.
Якщо з квітів не планується збирати насіння на наступний рік, то відцвілі частини вирізують. Варто відзначити, що після цього деякі квіти можуть зацвісти повторно. Крім того, вирізання відцвілих частин сприяє цвітінню тих рослин, які утворюють бутони до зими.
Корейські хризантеми прищипують. Ця процедура сприяє утворенню більш товстих гілок і рясному цвітінню. Прищіпку проводять двічі. Перший раз прищипують, залишаючи 20 см, другий раз після того, як від місця першої прищіпки відросте пагони довжиною більше 20 див.
У великоквіткових хризантем вищипують пазушні бруньки з бутонами.
У щеплених троянд регулярно видаляють пагони, щоб не утворився шипшина.
В кінці липня приступають до поділу кущів ірису.

Догляд за виноградником в липні


У липні на винограднику особливу увагу приділяють зеленої щеплення, обробки проти мільдью, сірої гнилі, гронової листовійки і кліщів, а також наземних операцій.
Профілактичні обприскування намагаються приурочувати до строків, що вказує місцева служба прогнозів погоди.
Для того щоб впливати одночасно на хвороби і небезпечних шкідників винограду, розчини комбінують. Рекомендується поєднувати хімічну обробку з найбільш безпечними засобами захисту.

Інші роботи у липні


Крім перерахованих вище робіт, займаються скошуванням трави під плодовими деревами, рано вранці струшують підстилку знищують личинок пильщика з кущів аґрусу і смородини.
Липень - підходящий місяць для заготівлі землі для розсади. Заготовлюють також перегнійну землю і річковий пісок, займаються закладанням компосту. Для цього спочатку роблять торф'яну подушку шаром до 30 см, потім укладають компоненти шаром компосту до 18 див. Кожен шар перекладають торфом, а через кожні два шари кладуть гнойову рідоту. Через 15 місяця купу перелопачують. Компост дозріває через рік.