Роботи на дачі в червні

Календар робіт в саду і на городі на червень


Що необхідно робити в саду, в квітниках і на городі в червні.

Перелік робіт на дачі в червні


У червні починають післяжнивні роботи на суничних грядках (прополка, полив, підживлення, розпушування, видалення зайвих вусів). Також рекомендуються роботи по боротьбі з кліщами, плямистостями, борошнистою росою. У першу декаду місяця можна приступити до зеленим щеплень винограду.
У червні сонце особливо інтенсивно, грунт швидко пересихає і рослини потребують вологи. Також слід внести підживлення, щоб допомогти рослинам швидше вирости.

Прикмети на червень


На Леонтія і Фалалея (2 червня) садять огірки. Якщо на ялинах багато шишок - до урожаю огірків.
Якщо на Стратилата (21 червня) великі роси, літо дасть урожай хороший.
Якщо в червні накрапає теплий дощ - до хорошого врожаю.
Якщо в червні часті зірниці - буде добрий урожай.

Роботи за місячним календарем на червень


Молодик . Не рекомендується проведення яких - небудь робіт.
Зростаюча Місяць . Можна садити капусту, помідори, огірки, перець, гарбуз. Можна підрізка дерев та кущів, поливання, знищення шкідників, щеплення, внесення добрив, оранка і розпушування ґрунту.
У цей час можна садити зелень, цибуля, часник, перець, лікарські трави на насіння. Не рекомендуються посів і пересадка садово-городніх культур. Повний місяць. Небажані посіви і посадки.
? Червень є самим сприятливим місяцем для збору лікарських трав, таких як квіток волошки, конвалії, липи і ромашки, плодів суниці, трави звіробою, кропиви собачої, триколірної фіалки, чистотілу і череди, листя кропиви і подорожника.
Щербатий Місяць. Не рекомендується пересаджувати квіти. Можна зайнятися посадкою картоплі, редьки, брукви і ріпи, а також внесенням добрив, щепленням і розпушуванням. Слід проводити обприскування і обкурювання від шкідників і хвороб.
Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних культур, коренеплодів, висадка розсади у відкритий грунт, підрізка і щеплення дерев. Гарний час для поливу і внесення добрив.

Роботи в саду на червень


Роботи в саду в червні по догляду за плодовими деревами проводяться по мірі необхідності.
В цей період займаються формуванням крон, обрізанням жируючих пагонів, проводять прищипування і отгибания. Проведення цих процедур сприяє швидкому дозріванню врожаю фруктів і ягід.
Продовжують спостерігати за станом дерев, заходи по боротьбі з хворобами і шкідниками проводять за необхідності.
Якщо погода в червні стоїть похмура і дощова, то зростає ризик ураження груш і яблунь паршею, Для боротьби з цією хворобою кожні 2 тижні проводять обприскування. Гілки, уражені борошнистою росою, треба вирізати і спалити.
Обв'язують стовбури ловчими поясами, проводять огляд на наявність шкідників, яких потім знищують. Крім поясів, на деревах можна розвісити приманки в баночках. Падалицю потрібно постійно прибирати, інакше шкідники знову піднімуться на дерева.
За календарем робіт в червні йде інтенсивний ріст дерев. Тому рекомендується проводити регулярні рясні поливи. Щедрий полив 4 оберігає від передчасного опадання плодів.
Після того, як опаде зайві зав'язі, рекомендується внесення підгодівлі (30 г нітроамофоски на 1 м 2 ). Аміачну селітру краще всього вносити до середини місяця (15 г на 1 м 2 ). Хороший ефект дає підживлення розчином гною (1 : 10) або гуано (1:15).
Не менш ефективні калійні добрива (20 г), азотні (20 г), суперфосфат (40 г). Всі добрива розводять в 10 л води. Витрата - 1 відро розчину на 1 м 2 пристовбурового кола. Однак не варто зловживати кількістю підживлень.
Якщо між прожилками листя відмирає тканина (нестача магнію), необхідно провести позакореневе підгодівлю. Зазвичай вносять сульфат магнію (концентрація 2%). Якщо у дерев жовтіє листя, то рекомендується обприскування хелатом заліза 05 %-вим.
У червні від жаркого сонця на корі дерев можуть з'явитися сонячні опіки. У цих місцях потрібно очистити відмерлу кору. Засихає, засохлі кінці гілочок обрізають до живої деревини. Також надходять з підмерзлими гілками. Зрізи змазують садовим варом.
Також потрібно ставити підпори під плодоносні дерева. При великому навантаженні проводять нормування зав'язі: видаляють дрібну, уражену зав'язь. Між плодами залишають 10 см (якщо сорт великий, то більше). Відривають тільки плід, плодоніжки залишають.
Якщо є щеплені пагони, то до них потрібно прикріпити спеціальні палички, щоб їх не зламало вітром або сильним дощем. В цей же час проводять щеплення зеленими живцями, стежать за освітою порослі нижче місця щеплення, видаляють її. Особливо це відноситься до кореневласним сливам і вишням: вони дають багато порослі, яку потрібно видаляти. Те, що залишається на плодоношення, формують.

Як доглядати за овочевими посадками в червні


У червні на ділянку, звільнений від ранніх культур, висаджують розсаду. Якщо до зими ділянка буде пустувати, його можна засіяти зерновими бобовими та, вони є чудовим зеленим добривом.
У червні закінчують садіння розсади пізньої капусти і помідорів, на огірках обривають перші квіти, даючи можливість рослинам набрати хороший зростання. У гібридних сортів для поліпшення плодоношення проводять прищипування над 5-6-м листком. Полив здійснюють теплою водою, при цьому краплі не повинні потрапляти на листя.
У цей час проводять підв'язування розсади, при необхідності проводять лікувальні або профілактичні обприскування (при появі шкідників і ознак хвороби).
Проводять формування на гарбузових культурах, а також баштанних (кавуни, дині), оскільки на пасинках досить швидко з'являються жіночі квіти.
У червні проріджують петрушку, моркву, цибулю і буряк, обприскують картопля, а також підгортають, поливають, вносять підживлення. Першу прополку поєднують з підгортанням. Якщо висота кущів 15 см, то можна зробити ще раз, якщо 30 см - не підгортають, оскільки можна пошкодити коріння.
Висаджені помідори, перець і капусту підживлюють і поливають. Формують кущі помідорів, при необхідності вищипують пасинки. Кілька кущів можна прищипнути, щоб прискорити дозрівання. Проводять опудривание золою від хрестоцвітної блішки, а також обприскування помідорів проти фітофтори. Застосовують часникові розчини.
У часнику і цибулі виламують стрілки, особливо це відноситься до цибулі, який потрапив під холоду. У такого лука обламують стрілки, а сам цибулю вживають в першу чергу. До кінця місяця полив цих культур припиняють.
Якщо у моркви і буряків з'явилися квіткові стрілки, то рослини видаляють, тому що їх насіння стають непридатними для вирощування.
Ближче до кінця місяця повторно висівають моркву і редьку дайкон (в північних районах) для зимового зберігання, а також салат, рукколу, шпинат, кріп і скоростиглі овочі. Висівають кріп повторно, так як часто до масової заготівлі на зиму огірків та інших овочів перший врожай уже закінчився.
Також в кінці червня ще можна посадити квасоля, огірки, кабачки і боби.
Випадає на червень роботи по посіву цибулі-батуна. Він добре переносить холод, а значить, ранньою весною дасть вітамінну зелень.
Висаджують естрагон. Його розмножують паростками - частинами довжиною до 15 см. Для посадки готують суміш піску і перегною в рівних кількостях. Вирощують естрагон в парниках або інших укриттях.
У червні особливу увагу приділяють розпушування грунту під деякими культурами. Під коренеплодами грунт розпушують на глибин) 5 см, пізніше - до 15 див.
Під огірками і помідорами глибина розпушування зменшується по мірі їх зростання. Коріння цих культур, розростаючись, розповзаються на всі боки. Якщо застосовується мульча, то грунт під огірками молено не рихлити, особливо в період плодоношення. Мульча полегшує роботи. Землю покривають скошеною травою, компостом і чорною плівкою.
Якщо площа ділянки досить велика, то частину можна відвести під люцерну, яка є масою для мульчі. Головне, не використовувати для мульчування траву з насінням і хворобами. Мульчування дозволяє зменшити кількість поливів, а також захистити грунт від перегрівання.

Догляд за садовими кущами в червні


Червневі ягоди - перше ласощі після зимових холодів. В цю пору збирають врожай ягідних культур, а також здійснюють необхідні роботи.
Так, на малині проводять проріджування і формування кущів, видаляючи зайву поросль. Видаляють поросль тільки в тому випадку, якщо її не використовують для розмноження.
Зеленими живцями розмножують агрус і смородину. Відводки, які були прикопані з весни, підгортають. В цей лее час корисно проводити обприскування ягідних культур від хвороб і шкідників. Якщо погода стоїть сира, то ягоди можуть пошкоджуватися борошнистою росою. Це захворювання знищує молоді пагони, приводячи до повної їх загибелі. Ягоди, пошкоджені борошнистою росою, втрачають привабливий вигляд.
Особливу увагу приділяють розпушування, підкормкам і поливу. На плодоносної полуниці (суниці) між кущами розстеляють мульчу. Можна використовувати папір або плівку. У червні проводять обрізування вусів, якщо не планується їх укорінення. Рослини з необрізаними вусами втрачають сили.
Поливають ягоди вранці, щоб до вечора грунт встигла підсохнути. Надлишок вологи призводить до розвитку такого захворювання, як сіра гниль, а також розповсюдження грибкових захворювань.
У ранкові години малинник перевіряють на наявність шкідників. Знайдених жуков струшують в таз або на підстилку знищують.
Червень - час масової заготівлі ягід на зиму, особливо в південних регіонах. З них готують джеми, компоти, варять варення.

Роботи у квітнику на червень


Червень - час робіт в квітнику. В цей час поливають і підгодовують клематис, який вступає в період активного росту. Видаляють слабкі пагони, інші підв'язують і направляють. В якості підживлення вносять настій коров'яку (1 : 10), змішавши його з 05 склянки попелу.
Поливають квітник в ранкові години рідко і рясно. Підгодівлю вносять раз в 10-15 днів. Після поливу грунт розпушують.
Якщо на ділянці ростуть тюльпани, нарциси та гіацинти, то їх цибулини викопують. Нарциси викопують раз в 3-5 років. Викопані цибулини поміщають на зберігання в приміщення, де немає мишей. Особливо слід оберігати від гризунів цибулини тюльпанів.
Кущі таких цибулинних, як пролісок, мускарі, галантусы, хіонодокси, ділять раз в 4-5 років. Їх викопують гніздом, витримують до осені, а потім висаджують. На місці викопаних цибулинних можна посіяти швидкозростаючі квіти, наприклад запашний горошок, нігтики, резеду.
Хризантеми в червні прищипують, щоб кущ ріс рівномірно. У великоквіткових рослин видаляють пасинки.
Приділяють увагу живоплоту, якщо така є на ділянці. Її стрижуть, вносять підживлення, полив.
У ростуть на ділянці троянд і бузку не обов'язково зрізають поросль нижче місця щеплення. На газонах не забувають косити траву.
У червні в квітники висаджують розсаду квітів, які бояться заморозків. Якщо погода стоїть Жарка, то квіти притіняють на пару днів.
У цей час можна винести на свіже повітря кімнатні рослини (крім папоротей і сенполій. Кімнатні рослини виставляють на сонце не відразу, а поступово, щоб вони звикли. У спеку горщики можуть нагрітися, що призведе до перегріву кореневої системи. Горщики, винесені на свіже повітря, можна прикопати або прикрити мохом або торфом. Під час дощів потрібно стежити за тим, щоб вода не вимила з горщиків землю. Може виникнути проблема з хворобами та шкідниками.
Червень - гарний час для посіву дворічних рослин, таких, як незабудка, маргаритка, братки, енотери, лунарія, мальва, наперстянка, гвоздика турецька і дзвіночок.
За календарем в цьому місяці приступають до розмноження багаторічних трав'янистих. Розмножують живцями флокси, у люпину і багаторічного маку укорінюють бічні розетки, які беруть з 4-річних рослин. Вкорінені рослини притіняють і постійно обприскують. Накривають плівкою, роблячи I в ній безліч прорізів довжиною 1 див.
Щоб створити вологий режим, рослини під плівкою періодично обприскують. Роблять це через будь-який отвір. Між живцями можна поставити ємності, наповнені водою.
У червні починають квітнути троянди. На жаль, в цей же час вони стають особливо вразливі до хвороб і шкідників. В якості профілактики квіти обприскують фунгіцидами проти борошнистої роси і всякого роду плямистостей.
Якщо пошкодження незначні, троянди можна обприскати відваром кропиви або хвоща польового. Від попелиці у відвар додають мильний розчин. Під час цвітіння троянди додатково запилюють, своєчасно вносять підживлення і здійснюють поливи. Після того як троянди відцвітуть, їх підгодовують рідкими добривами, які вносять разом з поливом. Можна внести позакореневе підживлення (250 г суперфосфату, 50 г аміачної селітри, 30 г калійної солі, 5 г борної кислоти, 1 г марганцевокислого калію на 10 л води). Розчиняють перераховані добрива протягом доби, обробляють квіти ближче до заходу сонця.
Позакореневе підживлення можна поєднувати з обприскуванням проти хвороб і шкідників.

Догляд за виноградником в червні


На винограднику в червні проводять обприскування проти мільдью. Проти оїдіума виноград обробляють препаратами сірки, розчином кальцинованої соди та ін.
По мірі необхідності, проводять боротьбу з такими шкідниками, як листовійки, виноградний зуденъ, павутинний кліщ.
Якщо є зайві зелені пагони, їх обламують. У щеплених кущів видаляють кореневу поросль, проводять підв'язування.
Перед цвітінням або на початку нього у винограду прищипують верхівки пагонів над 6-м листком. Також прищипують пасинки над 1-2-м листком.

Інші роботи у червні


Крім перерахованих вище, на ділянці проводять і інші роботи: формують компостну купу, поливають і ущільнюють її, в перших числах місяця прибирають плівку, скручують її і кладуть на зберігання в прохолодне темне місце, не забувають чистити і провітрювати підвали та льохи.
? Листя малини, смородини, суниці, кукурудзяні рильця, стручки квасолі є хорошими лікарськими засобами. Їх також можна заготовити про запас.
Червень - час заготівлі лікарських трав. У календар робіт на червень можна додати підживлення рослин мікроелементами: обприскування 04%-ним сірчанокислим марганцем, 05%-вим розчином бури, 006 %-ним розчином сулъфатамеди і сульфатом цинку. Обробляють рослини раз в 2 тижні, до 6 разів за сезон.
В деяких регіонах на початку місяця можливі заморозки, тому рекомендується стежити за погодою і в разі необхідності використовувати тимчасові укриття, задимлення та підгортання для захисту від пошкоджень холодами.
Крім того, в цьому місяці можна зайнятися розмноженням багатьох дерев і чагарників. Розмножують зазвичай напівздерев'янілими живцями довжиною до 10 см 1-2 міжвузлям. Зверху залишають 2 аркуша знизу видаляють. Висаджують живці зазвичай в пісок або суміш з торфу і піску в співвідношенні 1:1 накривають. Щоб живці вкоренилися, створюють підвищену вологість шляхом постійних обприскувань. Найкраще садити живці в півтіні або притіняти. Незважаючи на те, що робота ця досить трудомістка, більшість рослин добре приживаються.
Забезпечити підвищену вологість також допоможе крапельне зрошення або використання туманообразующей установки.