Роботи на дачі в квітні

Календар робіт в саду і на городі на квітень


Перелік робіт на дачі в квітні


У квітні на яскравому сонці тане останній сніг, починає підсихати земля, з'являються перші квіти, а на деревах - перші листки. Сад оживає.
У цьому місяці вже можна порадіти благополучно пережили зиму осінньої сівби і прибрати зимові укриття (лапник, товстий шар сухого листя), щоб у рослин з'явилася можливість розвиватися далі - на свіжому повітрі та сонячному світлі.
Враховуйте клімат своєї місцевості: якщо зняти укриття занадто рано, можна завдати непоправної шкоди рослинам.

Прикмети квітня


Якщо на початку квітня поверхню снігу шорстка - до урожаю.
Гроза на початку квітня - до теплого літа і урожаю горіхів.
Квітень з водою - травень з травою.
Мокрий квітень - хороша рілля.
Прийшов Федул (18 квітня) - тепляк подув.
Якщо жаби на Мартина (27 квітня) кричать, а після Мартина мовчать - похолодає.

Роботи за місячним календарем на квітень


Молодик . Не рекомендується проводити роботи з рослинами. Можна зайнятися проріджуванням, розпушуванням і мульчуванням грунту.
Зростаюча Місяць. Не рекомендується проведення обрізки дерев і чагарників. Сприятливий час для поливу і внесення мінеральних добрив, посіву на розсаду томатів, ранньостиглих сортів перцю. Гарний час для розпушування розсади і роботи в закритому грунті, щеплення плодових дерев і чагарників.
Повня . У цей час не слід нічого сіяти, саджати або пересаджувати, обрізати. Можна перевірити садовий інвентар.
Щербатий Місяць. У цей час можна викласти бульби картоплі в тепле приміщення на пророщування, у пристовбурні круги плодових дерев і чагарників та на суничні грядки внести з талого снігу добрива. Зняти укриття із дерев, чагарників і багаторічних квітів.

Перелік робіт в саду на квітень


У квітні для профілактики грибкових захворювань {парша, септоріоз) рекомендується обробити пристовбурові круги плодових дерев розчином сечовини (700 г), аммичной селітри (1 кг) або нітроамофоски (1 кг), розведених у 10 л води.
Квітень - гарний час для видалення з ділянки засохлих груш, яблунь, слив, вишень, так як вони є джерелом більшості грибкових захворювань.
Рекомендується садити дерева і чагарники з відкритою кореневою системою, перекопати пристовбурні кола, так як багато шкідники зимують у поверхневому шарі грунту.
Чагарники можна обробити мідним купоросом.

Посів овочів у квітні


У квітні починають посів в грунт насіння холодостійких культур.
На початку квітня продовжують пророщувати картоплю, регулярно перевіряючи його на наявність хвороб. За тиждень до посадки бульби укладають в один шар або засипають компостом або тирсою. Засипаний картопля швидше проросте. Але довго тримати картопля під торфом не варто, так як у нього утворюються корінці, які можуть сплестись між собою і при посадці будуть травмуватися.
Приблизно за 4 дні до посадки картопля обприскують спеціальним живильним розчином (15 ст. л. суперфосфату, 1 ст. л. сірчанокислого калію на 10 л води).
Картоплю висаджують, коли грунт прогріється до +8 °С.
? Час посадки картоплі можна визначити за березам. Як тільки дерева почнуть зеленіти, значить, можна саджати картоплю.
На початку місяця приступають до сівби редиски, гороху, кропу, безрассадной капусти, салату, ревеню, моркви, листового селери, пастернаку.
У першу чергу потрібно сіяти редис, так як з-за подовження світлового дня є ймовірність стрілкування овоча. На одній грядці з редисом сіють шпинат. Він допоможе захистити коренеплоди від пошкодження хрестоцвітної блошкой.
Поряд з редькою можна розмістити грядки з цибулею і часником. Редис є добрим попередником огірків. Редис найкраще сіяти після пасльонових культур, огірків і бобів.
В середині місяця можна почати висівати буряки, якщо температура ґрунту +8-10 градусів. При такому розкладі сходи з'являться вже через 2 тижні.
В цей же час сіють мангольд (листовий буряк). Цю рослину можна зрізати протягом тривалого часу і використовувати для приготування салатів, супів і голубців (фото).
Роботи на дачі в квітні

Сприятливий час для садіння цибулі-чорнушки. Сходи, які з'являються через 3-4 тижні, проріджують. До кінця літа цибуля дає хороший урожай.
При посадці грядки моркви можна трохи загущатися. Після того як коренеплоди досягнуть 1 см в товщину, зайві висмикують і використовують в їжу. Що залишилися до кінця сезону наберуть вагу і об'єм.
Часник, що залишився з зими, висаджують на грядки. Росте повільніше, ніж той, який був посаджений восени, але в результаті досягає таких же розмірів. У квітні займаються розбивкою грядок з урахуванням сумісності культур. Багаторічні культури висівають з урахуванням того, що ділянки, зайняті щавлем і ревенем, будуть виключені із сівозміни на пару років. У квітні продовжують вирощувати розсаду, яку посадили раніше, сіянці пікірують, вносять підживлення.
В середині місяця можна приступати до загартування розсади ранньої капусти. Середньостиглі сорти висаджують у відкритий грунт в кінці квітня. В цей же час розсаду гартують перців, томатів і баклажанів.

Догляд за кущами в квітні


У квітні варто оглянути кущі чорної смородини і агрусу на наявність викривлених верхівок гілок - їх потрібно вирізати і спалити, це сліди ураження борошнистою росою.
Коли зійде сніг, проводять обрізку чагарників, якщо не робили цього восени. Слабкі, хворі та поламані гілки вирізують. У аґрусу, порічок вирізують всі гілки старше 8-ми років, у чорної смородини - старше 4-х років. Якщо у смородини є пагони, уражені почковым кліщем, їх зрізають і спалюють.
Гілки малини звільняють, сухі і слабкі молоді пагони видаляють. Здорові пагони піднімають і підв'язують на шпалери.

Роботи у квітнику у квітні


У квітні важливо подбати про троянди. Укриття з них знімають поступово, кущі обрізують, підгодовують, обробляють від хвороб і шкідників. В першу чергу вносять сечовину або аміачну селітру (20 г на 10 л води). Кущі підгортають біля основи стебел. При загрозі нічних заморозків зростаючі пагони вкривають.
В квітні продовжують доглядати за квітковою розсадою. Кожні 10 днів поливають відстояною водою, вносять мінеральні добрива. У другій половині квітня можна виносити на розсаду загартовування.
На початку місяця проводять останні посіви на розсаду однорічників. Такі квіти, як чорнобривці, запашний горошок, настурцію, цинію висівають при дотриманні інтервалу між насінням (3-4 см). Укривають плівкою. Після того, як мине загроза заморозків, сіянці можна пересадити на постійне місце в квітник.
Багаторічні квіти (аквілегія, гайлардия, гвоздика, дельфініум, дзвіночки, королицю) сіють в теплицю, як тільки прогріється грунт.
На початку квітня важливо распикировать розсаду. Перший раз пікірують березневі посіви, другий - лютневі. В кінці місяця сіяти і пікірувати рослини можна напівтеплий або холодний парник.
Вносять комплексне мінеральне добриво з підвищеним вмістом азоту. Спочатку підгодовують березневі посіви. Перший раз через 7-10 днів після пікіровки, другий - через 14 днів.
Не забувають підгодовувати цибулинні і багаторічники (флокси, іриси, гемерокалис, астильба, хоста, примула, конвалії, нарциси, гіацинти, крокуси, сцилли, проліски, мускарі і ін). Вносять суміш азотних і калійних добрив (2:1).
Квітень - це час, коли можна ділити півонії, іриси, гемерокалисы, астшьбы, флокси, дельфініуми, хризантеми та ін Півонії починають ділити після повного відтавання ґрунту. Іриси навесні ділків в стислі терміни, тобто поки вони не вступили у фазу активного росту. Флокси, гемерокалисы, астильби, дельфініуми, хризантеми можна ділити в більш розтягнуті терміни. Однак вони приживуться краще, якщо ділити їх до початку активного росту.
У квітні можна поділити бульбини жоржин і поставити їх в тепле місце на подращивание. Після появи паростків висотою 5-7 см частина з них зрізають на живці і саджають у горщик, наповнений родючим грунтом і чистим піском. Горщик поміщають у світле місце при температурі +20 °С.
У другій половині квітня можна висаджувати хвойні дерева. Садити намагаються так, щоб не пошкодити земляний ком, кореневу шийку залишають на. рівні грунту. Посаджені дерева рясно поливають і притіняють.
Після того, як грунт відтане, підсохне і прогріється, готують ділянку під посіви однорічних культур (волошки, годеция, диморфотека, иберис, мак, матіола, резеда, скабіоза, флокс, календула, гіпсофіла, левкой, соняшник, статице, кларкия, лаватера, ешшольція, наперстянка, портулак). Якщо грунт не удобрювали восени, то вносять суперфосфат (50 г/м 2 ) і сірчанокислий калій (25 г/м 2 ) і перекопують на глибину до 18 див.
У другу декаду місяця у парник можна посіяти багаторічники (аквілегія, гайлардия, гвоздика периста, дельфініум, дзвіночки, королицю і піретрум). Температура повітря для пророщування насіння- +15-22 градусів.
На початку квітня з підвалу виймають бульби бегонії, очищають їх від засохлих коренів і залишків землі і поміщають на 30 хв у 005%-ний розчин марганцевокислого калію. Великі бульби з нирками розрізають гострим ножем на кілька частин, щоб кожна частина мала 1 нирку. Місця зрізів обробляють деревним вугіллям, після чого рослини садять в земляну суміш і виставляють на подращивание. Бегонії добре ростуть при температурі не нижче +18 °С. Пересихання бегонії допускати не можна.

Догляд за виноградником у квітні


На початку місяця, як тільки підсохне грунт, а температура повітря вже не опуститься до -10 °С, кущі винограду можна розкрити. Перш за все це відноситься до укриття землею на чорноземних і суглинних грунтах. Якщо виноград був укритий торфом, хвоєю або тирсою, їх прибирають до набрякання бруньок.
На початку квітня в канавки вносять органічні і мінеральні добрива, а потім присипають землею. Також можна внести рідку підгодівлю, поєднану з поливом.
Пучки лозин потрібно прикріпити до шпалері не розв'язуючи. Лози очищають від землі і рослинних залишків.
Якщо кущі в минулому році були вражені, настав час для обприскування для профілактики хвороб і шкідників. Рекомендується використовувати нитрафен (200-300 г на 10 л води). Обробляють виноград при температурі +4-5 °С.
Якщо ви зняли укриття з винограду і помітили, що він вкритий білим нальотом цвілі, не лякайтеся - через пару годин наліт зникне.
У другій половині квітня, коли ймовірність заморозків мала, роблять суху підв'язку. Рукава підв'язують похило, а плодові стрілки горизонтально, трохи зігнувши кінці дугою. Якщо кущ сформовано правильно, то плодові стрілки заповнять першу дріт рівномірно, не накладаючись один на одного.
В середині місяця можна висадити здерев'янілі саджанці винограду.

Інші роботи у квітні


Крім основних робіт, у квітні заготовляють живці для щеплення декоративних чагарників. Живці загортають в мокру тканину, потім поміщають в целофан і кладуть на землю з північної сторони будь-якої будівлі.
У квітні можна зайнятися обрізанням чагарників.
Якщо на ділянці є водоймище, то його розконсервовують.
Газон приводять в порядок важкими граблями, ремонтують пошкоджені місця дерном, вносять азотні добрива. В кінці квітня газон можна підстригти.