Роботи на дачі в березні

Календар робіт в саду і на городі на березень


Перелік робіт на дачі в березні


Березень - останній місяць так званого «мертвого сезону». Пора визначитися, що і коли садити на ділянці, докупити необхідний інвентар.

Прикмети березня


Якщо у березні вода не тече, у квітні трава не росте.
Березень сухий - до врожаю в садах.
Грім у березні - до врожаю хліба, але холодного році.
Рідкісні морози - до урожайному році.

Роботи за місячним календарем на березень


Молодик . Несприятливий час для робіт в саду та городі.
Зростаюча Місяць . Рекомендується посів насіння томатів, перців, баклажанів, гарбуза, капусти, цибулі-порею, салату на розсаду, а також посів насіння огірків.
Можна сіяти насіння чорнобривців, годеции, петунії, запашного горошку, настурції та інших квітів на розсаду. Гарний час для пікірування розсади. В цей час можна проводити обрізку рослин і обробку від шкідників.
Повний місяць. Несприятливий період для садово-городніх робіт.
Щербатий Місяць . Весняна обрізка дерев і кущів в саду. Можна зайнятися поділом кольорів, посадкою живців. Стратифікація насіння і кісточок дерев.

Перелік робіт в саду на березень


В кінці місяця на ділянці наводять порядок, проводять санітарну обрізку дерев, готують канавки для відводу талих вод, обприскують дерева засобами проти шкідників, які зимують під ними.
Для обприскування 700 г сечовини розчиняють у холодній воді, проціджують і цим розчином обприскують весь сад і грунт під деревами. Висока концентрація мінерального добрива порушить сольовий обмін шкідників і знищить їх. Для дерев, поки вони знаходяться в спокої, обприскування нешкідливо.
У березні потрібно перевірити стовбури дерев на наявність лишайників. Якщо вони є, їх необхідно знищити до початку сокоруху. Для цього застосовують 7-10 %-ний розчин залізного купоросу (1 ч. л. на 100 мл води), яким обприскують або обмазують стовбури. Лишайники мають відвалитися через 3 дні. Якщо почався сокорух, дерева обробляти не можна - можна пошкодити кору і нирки, а це часто призводить до загибелі рослини.

Насіння сіють в березні. Догляд за розсадою в березні


На початку місяця починають сіяти насіння на розсаду (перці, баклажани, високорослі томати), якщо не встигли зробити це в кінці лютого.
Щоб прискорити появу сходів, підвищують температуру грунту. При цьому перець дасть сходи вже через 8-10 днів, якщо температура ґрунту буде +28-32 °С, баклажани - через 6-7 днів, томати - через 4-5 днів. Якщо температура ґрунту буде нижче вказаної, сходи з'являться на кілька днів пізніше.
Занадто висока температура ґрунту (понад +40 °С) призводить до загибелі насіння. При температурі грунту не нижче +20 °С перці і баклажани не зійдуть, а помідори зійдуть тільки через 15-17 днів.
Коли з'явиться перша петелька сходів, розсаду потрібно відразу ж поставити на вікно і 1 перевірити температуру. Денна не повинна перевищувати +16 - 18 градусів, нічна -+12-14 °С.
Через 7 днів денну і нічну температуру знижують на 4-6 °С. Тимчасове зниження температури призупиняє зростання подсім'ядольного коліна і не дозволяє розсаді витягнутися. Якщо знизити температуру на 8 °С і більше, це призведе до поразки помідорів фітофторою, появи фасетных квіток, які потрібно обривати на стадії бутона - з таких квіток з'являються потворні плоди. Насіння їх брати не варто: вони дадуть рослини з фасетными квітками.
Якщо з'явилися сходи перців, томатів і баклажанів і у них вже розгорнулися сім'ядольні листочки, необхідна підгодівля. Не слід чекати, коли з'являться справжні листки.
Підживлення розсади поєднують з поливом. Краще всього використовувати спеціальні добрива для розсади баклажанів, томатів і перців (1 ч. л. на 5 л води). Поливають розсаду помірно, щоб грунт був злегка вологою.
Щоб у точці росту закладалися листя (зародки), сходам вимагається гарне освітлення, інакше цей процес почнеться пізніше, а отже, затримається плодоношення.
Для кращого освітлення використовують лампи денного світла. Розташовують їх над рослинами на висоті 5-7 див. У міру того, як ростуть рослини, лампи піднімають, при цьому зберігаючи ту ж відстань. Важливо пам'ятати, що довгий день шкідливий для перців - вони є рослинами короткого дня. Підсвічують перці протягом 7-8 год. Рослинами довгого дня є баклажани і томати. Їх підсвічують протягом 11-12 ч. Якщо розсада і тих, і інших рослин знаходиться поруч, то перці притіняють темною тканиною після 8 год підсвічування.
? Найбільш поширена помилка садівників і городників - це надлишковий полив розсади: він призводить до відмирання коренів, закисання грунту і появи плодової мушки-дрозофіли. Якщо це сталося, грунт підсушують, а рослини не поливають протягом 5-ти днів.
Як тільки помідори дадуть перший справжній лист, грунт потрібно полити слабким розчином міді. Роблять це до першої пересадки. Для поливу застосовують хлорокис міді, яку можна розвести в холодній воді. Щоб отримати 005%-ний розчин, у 10 л води розводять 1 ч. л. ХОМа. Час зберігання розчину необмежена. Цим розчином треба регулярно поливати розсаду помідорів (1 раз в 2 тижні), що дозволить підвищити стійкість культури до фітофтори, також для цих цілей підійде фітоспорин. Достатньо розчинити крупинку, щоб вийшов злегка каламутний розчин. Не слід розводити занадто багато речовини, так як розчин довго не зберігається. Залишився розчин можна використовувати для поливу кімнатних рослин. Не менш корисна така підгодівля і баклажанів, оскільки вони теж схильні до захворювання на фітофтороз. Перці цим захворюванням не уражаються, але підживлення міддю піде їм на користь.
Крім основних городніх культур, на розсаду у березні садять кореневої і черешкова селера. Беруть стаканчики з-під йогурту і на 1/3 наповнюють їх грунтом, додають сніг, ущільнюють і висівають по 3 насінини селери. На снігу насіння селери добре помітні. Вони дрібні, тому їх не засипають зверху ґрунтом.
Після посіву стаканчики накривають плівкою і поміщають на підвіконня біля самого скла. Селера є холодостійких культурою, тому насіння можуть проклюнуться при температурі +2-4 °С, а зійти при +6-7 °С. Але так як насіння сходить погано, то підтримують температуру +20 °С. Після появи сходів, розсаду ставлять на підвіконня в більш прохолодне місце, плівку прибирають.
Після появи 1-2-х справжніх листків у кожному стаканчику залишають сильне рослина, інші зрізають. Рослини злегка підгортають, щоб не впали, і підставляють сірник.

Догляд за чагарниками в березні


У березні рекомендується провести огляд кущів чорної смородини. В цей час на гілках добре помітні роздуті нирки, заселені почковым кліщем. Шкідників потрібно зібрати і знищити (спалити), в іншому випадку вони поширяться по всьому кущу. Якщо на гілках багато нирок, заселених кліщем, необхідно знищити всю гілку.

Роботи у квітнику в березні


В кінці місяця можна посіяти айстри і чорнобривці, присипавши їх землею. Грунт ущільнюють ложкою. Посіяні квіти вкривають плівкою і поміщають у тепле місце. Грунт для айстр заздалегідь пропарюють або добре поливають розчином, щоб знищити збудника чорної ніжки. Пізніше, при пікіруванні розсади квітів, грунт також поливають фитоспорином або ХОМом. В середині березня рекомендується посіяти на розсаду насіння немезії, кришталевої ромашки, петунії і левового зіву. Для того щоб стимулювати ріст насіння, з піпетки на них капають розчин циркону (4 краплі на 100 мл води). Під час посадки дрібні насіння не засипають грунтом. Ємності з сіянцями поміщають в пакет і ставлять у тепле місце. Полив здійснюють через шприц, голку якого встромляють в землю. Зверху поливати не можна.

Обрізка винограду в березні


До настання березня або в перший тиждень місяця слід провести обрізку невкритих сортів, щоб уникнути весняного «плачу» лози.
Рекомендується оглянути шпалери на предмет несправності, придбати саджанці бажаних сортів, відсутні засоби захисту від шкідників і хвороб. У березні потрібно визначити місце посадки винограду (бажано, щоб це був добре освітлену ділянку), підготувати опори.

Інші роботи у березні


В кінці місяця можна провести зимовий підсівши, при цьому грядки повинні бути підготовлені з осені. З осені заготовляють і мішок сухого ґрунту.
У березні з підготовленою грядки знімають сніг, поливають гарячою водою. Борозни посипають попелом, окрім тих, де буде рости моркву.
Для того, щоб посіви не загущувались, готують суміш із насіння (1 ч. л.), порошкової фракції добрива AVA (1 ч. л.), дрібного просіяного піску (05 склянки). Суміш сіють і присипають зверху ґрунтом шаром 2 див. Посіви утрамбовують дошкою і засипають снігом.
У березні, крім основних робіт, рекомендується підгодовувати птахів. В будинку розкладають принаду для гризунів (з 1 частини цементу, цукру і 2 частини борошна). Приманку потрібно розкласти з блюдцем і капнути кілька крапель нерафінованої соняшникової олії. Блюдця розставляють уздовж плінтусів.
Перевіряють її на наявність пошкоджень. Якщо цибуля хворіє, то його викидають. Цибулини, дали стрілки, поміщають в неглибоку ємність з зволоженим грунтом або піском впритул один до одного. Через 14 днів цибулю дасть свіжу зелень для вживання в їжу. Таким же чином можна проростити часник.