Амариліс - догляд в домашніх умовах
Амариліс - це красивий квітка, який можна вирощувати в горщиках або в саду. Але щоб рослина радувало буйним цвітінням, необхідно правильно за ним доглядати. У чому полягає догляд за квіткою амариліс в домашніх умовах, коли необхідно пересаджувати, як його правильно поливати - про все це нижче.
Освітленість
Амариліс любить освітлені місця. У затінених місцях квітка просто не зацвітає. Тому розміщувати горщик з амариллисом потрібно на підвіконнях сонячних вікон. І все ж, в обідню спеку влітку краще прикрити вікно жалюзі, оскільки крізь скло сонячні промені можуть спалити ніжні квіти.
Полив
Полив амариліса під час цвітіння повинен бути рясним. В той же час не можна допускати перезволоження грунту. Важливо відстежувати, коли підсихає грунт, і тоді поливати рослину теплою водою.
Влітку (у липні і серпні) у амариліса період спокою. У цей період амариліс слід поливати рідко.
Добриво
У період спокою у рослини відмирають все листя. А приблизно через місяць, з'являється спочатку квітконіс, а після - і квіти. Саме в період спокою амариліс необхідно підгодовувати. Для цих цілей підходить повне мінеральне добриво, яке можна застосовувати двічі за місяць.
Є ще один варіант підживлення - під час пересадки покласти в горщик підгодівлю тривалої дії - суперфосфат або кісткове борошно.
Температура
Амариліс любить досить прохолодні і провітрювані приміщення. Періодично квітку можна виносити на балкон, обов'язково провітрювати кімнату, де він міститься. Якщо амариліс в зимовий час міститься в дуже теплому приміщенні, то рослина може стати витягнутим. У період спокою амариліса важливо створити температуру в діапазоні 20-28°С.
Пересадка
Цибулини амариліса необхідно висаджувати на горщик в березні, якщо ж планується посадка його в грунт, тоді в червні-липні. Важливо враховувати, що при такій посадці, рослина зацвіте в серпні, аж до середини жовтня. Якщо змінити час посадки (наприклад, на місяць), то зміниться і час цвітіння.
Висаджуючи амариліс в горщик, який, до речі, має бути в діаметрі не менше 15 сантиметрів, цибулину необхідно заглибити на 2/3 - так залишиться видно її верхівка.
Важливо використовувати правильну грунтосуміш - готовий грунт, призначений для цибулинних рослин.
Так само можна приготувати суміш самим: листя (2 частини) змішайте з дернової землею (2 частини), з перегноєм (2 частини) і крупним піском (1 частина). При цьому в горщик обов'язково покласти хороший дренаж - черепки, гравій, керамзит. Важливо, щоб товщина дренажу була не менше трьох сантиметрів.
Пересаджувати амариліс необхідно щорічно, використовуючи щоразу більший горщик і нову землю. Під час пересадки варто видаляти погані коріння.
Труднощі у вирощуванні
Якщо амариліс став погано виглядати, листя бліді, а квітки пониклі, значить, за рослиною здійснюється неналежний догляд.
Наприклад, мляві і бліді листя можуть сигналізувати про надто сирий ґрунті. Тому важливо пересадити рослину, обов'язково створивши хороший дренаж.
Почорнілі, темні квіти говорять про низькій температурі для рослини або про занадто сирий атмосфері. В такому випадку, необхідно видалити пошкоджені частини і переставити амариліс в тепле (в розумних межах) місце.
Бліді квітки свідчать про надлишок сонця - вони просто вицвітають під прямими сонячними променями. Отже, необхідно кілька затінити квітка.
Якщо ж амариллису недостатньо світла, тепла, немає підживлення або у квітки не було періоду спокою, то рослина може не зацвісти.
Але при правильному догляді амариліс завжди радує гарними квітами.