Купуючи породисту собаку, потрібно подумати про її дресируванні, тому що від цього залежать взаємини господаря собаки, а також формування її характеру. Собаку можна піддавати дресируванню і в домашніх умовах, навчаючи її найпростішим і важливих елементів поведінки.
Що заборонено при дресируванні собак
- не бийте собаку руками або підручними предметами, не пинайте її і не підвищуйте голос на собаку;
- ніколи не натравливайте собаку на інших тварин або людей без необхідності самозахисту;
- якщо собака вас розлютила, не піддавайтеся почуттю гніву, виливаючи своє роздратування на тварину;
- не давайте собаці брати їжу з рук чужих людей і є що-небудь на вулиці.
Крім того, якщо ви хочете самостійно зайнятися дресируванням собаки, то робіть це без допомоги і втручання в процес інших членів сім'ї. Інші люди можуть тільки годувати собаку вигулювати її.
Поради щодо дресирування собак в домашніх умовах
Тренуйте собаку двічі в день. Навчати її краще перед годуванням, а після процедури годування слід починати заняття не раніше ніж через 2 години. Починаючи виховувати цуценя, вибирайте місцевість, де відсутні сторонні подразники, такі як шум з дороги, скупчення людей або інтенсивний рух машин.
Складіть графік занять з собакою, де кількість уроків і їх тривалість залежатиме від складності виконуваних команд, а також віку і фізичних показників собаки.
Все ж, перш ніж починати дресирування собаки самостійно, бажано поспостерігати за діями професійного дресирувальника, придивитися до його манері подачі команд, тональністю голосу та способів заохочення собаки.
Справа в тому, що досвідчений інструктор знає психологію собаки і на початковому етапі без допомоги наставника обійтися складно, помилка може призвести до збою у вихованні і зробити собаку неслухняною.
Читайте спеціальну літературу, щоб знати правильну техніку процедури дресирування собак і застосовуйте рекомендації на практиці послідовно, повторюючи деякі елементи в повільному ритмі, прискорюючи його з часом і підганяючи під вимоги нормативів.
Вигулюйте собаку перед початком дресирування і, починаючи нове заняття, повторюйте з нею елементи, вивчені під час попереднього. Це допоможе собаці придбати необхідні рефлекси і запам'ятати алгоритм виконання команд.
Важливою умовою успішної дресирування є підтримання собаки в стані активності, не дозволяйте їй перевтомлюватися.
Для виховання собаки вам також знадобиться спеціальний інвентар.
Як заохочувати при дресируванні собак
В якості нагороди для собаки за бездоганне виконання команд можна використовувати сухий собачий корм. Він не бруднить руки і не псується в сиру погоду.
Якщо ж собака не проявляє інтересу до дресирування, то, можливо, ласощі їй не подобається. Тоді можна спробувати давати їй шматочки курки, скибочки ліверної ковбаси або шматочки яловичини, сирої або вареної. Все залежить від смакових уподобань собаки.
Займаючись з твариною, намагайтеся говорити твердо, але м'яко і не голосно. За виконану команду хваліть її, а за невдачу не кричіть і не бийте її.
Команди для дресирування собак
до мене! Це перша команда, яку повинна розуміти і виконувати собака. Вона повинна робити це бездоганно. Підкликаючи тварину до себе, називайте його по імені і маните ласощами. Хваліть за виконання команди їжею, але ніколи не карайте тварину, покликав її до себе;
поруч. Друга важлива команда, навчати якої можна, використовуючи строгий нашийник;
сидіти. Цій команді краще навчати тварину в тандемі з командою «поруч»;
лежати. Якщо собака вивчила команду «сидіти», то лежати вона навчиться дуже швидко;
стояти. Цій команді можна вчити в комплексі з двома попередніми;
апорт. Ця команда стане основою для майбутніх більш складних команд, наприклад для команди «охороняй!»;
дай і фу. Ці команди допомагають змусити собаку віддати те, що вона взяла з землі і заборонити їй підбирати що небудь.
Інвентар для дресирування собак
Вам не обійтися без спеціального інвентарю та одягу для дресирування тварини в різні сезони. Тому подбайте про наявність таких предметів:
- повідець короткий і довгий, намордник, металевий ошийник (суворий), звичайний нашийник, сумка для інвентарю і для ласощі;
- одяг, підходяща по сезону, яку легко чистити. У теплу погоду надягайте спортивний костюм, а взимку надягайте комбінезон;
- спортивно-дресирувальний майданчик з перешкодами і снарядами для тренування навичок.
Щоб виховати собаку, запасіться терпінням і контролюйте свої емоції. Тварина завжди відчує неприязнь, злість і розчарування, тому бережіть психіку собаки, і вона віддячить вас послухом і відданістю.