У природі водиться кілька видів ящірок, які харчуються по-різному. Цю обставину слід враховувати при наявності вихованців у будинку, забезпечуючи їм різні умови утримання. Наприклад, дрібні та середні особини віддають перевагу ласувати безхребетними представниками фауни: черв'яками, молюсками, павуками, комахами, дрібними хребетними.
Великі ящірки, такі, як тегу або варани полюють за жабами, зміями, пташиними яйцями, пташенятами, рибою і дрібними родичами. Окремі плазуни проявляють вибірковість в їжі. Наприклад, ігуана харчується виключно рослинною їжею, молох любить мурах, сцинк розовоязыкий насичується наземними молюсками. У меню синеязыкого родича в якості гарніру до безхребетним використовуються листя і пагони рослин, а мадагаскарський гекон обожнює нектар, пилок і м'якоть стиглих фруктів.
Чим харчуються ящірки в домашніх умовах Сьогодні нерідко можна спостерігати картину, як по вулиці на повідку господарі вигулюють ігуану людського зросту. Це представник великих плазунів, який здатний кусатися і боляче битися хвостом. У його меню повинні бути присутніми овочі, салати, фрукти - полуниця і сливи. Ігуану можна годувати з рук, але при нешанобливому ставленні до себе вона може розсердитися. Вартість ігуани залежить від її розмірів, і чим вона більше, тим дешевше. Рідкісні види, виловлені в дикій природі на замовлення, обходяться власникові в такі ж дикі суми.
Найчастіше в будинку заводять невелику пустельну ящірку, відому, як денний гекон або зублефар, яка найменше доставляє проблем. До того ж, тваринка має дуже привабливий зовнішній вигляд: оксамитову леопардову шкуру й гарні сірі очі. Тварина швидко звикає до людей і охоче йде на руки, але без власного житла здатне забиватися у важкодоступні місця. В якості корму для неї потрібні мухи, таргани, цвіркуни, комарі.
Польові ящірки в неволі дуже тужать, відмовляються від їжі, худнуть і гинуть. В домашніх умовах вихованців слід годувати фруктово-овочевими сумішами. М'ясоїдні види тварин їдять мух, цвіркунів, мотилів, дощових черв'яків, тарганів, личинок борошняних хробаків, м'ясо. Чим різноманітніше меню, тим краще вони себе відчувають. Годувати ящірок потрібно кожен день.
Нерідко в будинку живуть різні хамелеони: прості єменські, мала брукезія або трехрогие Джексони, які вживають в їжу мух, тарганів цвіркунів. Незважаючи на те, що в магазинах постійно продається сухий корм, звіряток слід годувати живими комахами. Неймовірне задоволення доставляє спостереження за полюванням хамелеона на свою здобич. У продажу є вібруючі імітатори живих особин, що використовуються як корми. Всім ящіркам потрібні вітамінні добавки, вони завжди є у продажу. В якості посуду слід використовувати чашки Петрі і непрозорі вироби.
Умови проживання ящірок Розмір і форма тераріуму вибирається в залежності від розміру і виду мешканця. Для живонароджених, прудких, желтопузиков, веретениц і зелених ящірок потрібні конструкції горизонтального типу. Деревні особини звикли жити на вертикальних поверхнях, а представників тваринного світу, однаково використовують обидві площині, слід помістити в кубічний тераріум. Наприклад, сім'я з 2-х прудких ящірок повинна проживати в змеепитомнике розміром не менш 60х40см. Для ігуани можна не влаштовувати серпентарій, вона спокійно гуляє по всьому будинку, але побоюється протягів.
Для ящірок необхідний тераріум, густо засаджений рослинами, в якому завжди повинна бути вода. Представники тропічної фауни звикли жити в умовах високої вологості і злизувати краплі роси з листя. Якщо вологи недостатньо, то насадження потрібно щодня обприскувати. Плазуном слід забезпечити притулок поблизу обігрівальних елементів і передбачити наявність грунту, в якому вони роблять норки. Потреба в теплі залежить від виду ящірок. Так, для живородящої особини підійде джерело , що забезпечує температуру +28 °С а єгипетський шипохвост звик до 40 °С. Перебуваючи в теплому місці, особини впадають в заціпеніння. Таким чином, вони заряджаються відсутньою енергією.
Зміст ящірок різних підлоги в одному приміщенні загрожує їх постійними конфліктами. Існують лише певні періоди, в яких вони можуть розмножуватися, а в інший час ящірки здатні вбити один одного. Дружно живуть эублефары, але після запліднення самка ховає яйця в пісок і більше про них не дбати. З'явилося потомство власник повинен годувати з пінцета комахами, що мають крихітні розміри.