Чим харчуються черепахи?
Черепахи всеїдні, і більшість з них підходять для життя в міській квартирі. Але майбутньому власнику в будь-якому випадку потрібно поцікавитися колишніми умовами життя черепахи - в якій місцевості вона мешкала, які для неї сприятливі умови навколишнього середовища, яким було її поява на світ: в тераріумі або у вільних умовах, яке значення для неї має близькість води. З придбанням вихованця у власника обов'язково виникає питання про його годівлі. Раціон морських і наземних черепах, які, в свою чергу, поділяються на водяних і сухопутних, відрізняється. Розглянемо, чим харчуються черепахи в природі і в домашніх умовах.
Чим харчуються сухопутні черепахи в домашніх умовах
Як правило, домашнім вихованцем виявляється сухопутна черепаха, яка харчується рослинністю. У природних умовах вона поїдає траву, знайдені овочі і фрукти. У домашніх умовах такий черепасі можна запропонувати яблука, моркву, капусту, а також м'ясо, сир і яйця, але основу її харчування повинна становити рослинна їжа. Навесні її бажано підгодовувати свіжою травою. Конюшина, кульбаба, подорожник, мати-й-мачуха, газонна трава - рослинність, якою із задоволенням харчуються сухопутні черепахи.
Прісноводна черепаха
Молоді водяні черепашки полюють під водою, їх звичним кормом є пуголовки, риби, комахи. Водяних черепах можна годувати рибою, м'ясом, печінкою, яйцями, давати їм комах, водорості, і, звичайно ж, не забувати про овочі з фруктами. Можна включати в меню концентрований корм для риб, комах, дощових черв'яків, борошнистих хрущаков, тарганів, мотиля, трубочников, гаммарусов, акваріумних рибок.
Болотна черепаха - різновид прісноводних черепах, більшу частину часу проводить на суші, але в жаркий сезон любить зануритися в прохолодну воду. Її основний корм - лісові ягоди.
Чим харчується морська черепаха
У морі живе близько п'яти видів черепах. Їх кормом є різні морські трави та риба, крім водоростей-лимнофилов і елодеї. Зелені черепахи їдять рослини зостеру і талассию, шкірясті - вживають медуз, ракоподібних, реброплавів, молюсків, молодих рибок, а хижаки Ридлеи, Логгерхеды і Бісси ловлять крабів, молюсків і безхребетних. Хоча зелені морські черепахи харчуються планктоном, з таким же задоволенням поїдають і м'ясо. Тільки з віком вони переходять на овочі і фрукти.
Як годувати черепаху
У дикій природі раціон сухопутних черепах складається з грубого корму - гірких трав, насіння і плодів, що і близько не нагадує повсякденну їжу людини. Це тварина протягом декількох тижнів може обходитися без їжі, але молодих черепашок треба годувати щодня, а дорослих - 2-3 рази на тиждень, краще в одному і тому ж місці, виклавши їжу на аркуші паперу. Сприятлива температура води під час годування водяній черепахи - 30 градусів: її травлення при цьому стимулюється. Черепаха звикне до свого куточка і буде з'являтися там, коли у неї з'явиться голод. Як зрозуміти, голодна чи черепаха? Вона прогулюється по акваріуму або тераріуму, виглядаючи що-небудь їстівне. Після годування не бажано залишати їжу в тераріумі більше двох годин, так як черепаха стає примхливою, якщо не відчуває голоду. Якщо ж вихованець не їсть тривалий час, це може свідчити про захворювання.
Денний раціон харчування

Ідеально для водяної черепахи, якщо 70% її корму становлять овочі і трави, 25% - фрукти, а 5% - білок, вітаміни та мінерали. Основним компонентом можуть бути соковиті листя салату або молодої капусти, яблука, моркву. Сухопутні черепахи не потребують тваринної їжі. На 1 кг ваги вихованця необхідно 80 г корму.
В якості білкової їжі підійде сира печінка, сир, сухі дріжджі, висівки, м'ясний фарш, варені яйця.
Мінерали, яких потребує черепаха: бороглюконат, гліцерофосфат, карбонат, пальмітат кальцію. Їй можна давати кісткове борошно, а також подрібнену в порошок яєчну шкаралупу по 100 мг на кожен кілограм ваги.
Вітаміни потрібно давати не частіше одного разу в тиждень.
Чим не рекомендується годувати черепах
  1. Не рекомендуються: чорний хліб, молоко, каша, сухий або рідкий корм для тварин, шкірка цитрусових, зерна і кісточки фруктів, небезпечні для неї лікарські, пасльонові, жовтецеві, хрестоцвіті (крім капусти) і деякі кімнатні рослини - Азалія, Диффенбахія, Юхорбия.
    Слід обмежити солодкі фрукти, вишні, виноград, огірки, цибуля, часник і пряні трави.
    Корм не повинен бути одноманітним, наприклад, тільки м'ясним. При такому харчуванні черепахи можуть страждати серйозними захворюваннями.

    У природних умовах черепахи можуть подбати про себе самі, якщо ж вони стають нашими вихованцями, годувати їх правильно - наш з вами обов'язок.