Чим годувати бройлерів?
Популярність вирощування курчат-бройлерів у фермерів завжди була висока. Ця порода вигідно відрізняється від інших тим, що курчата ростуть дуже стрімко і всього за пару місяців по вазі сягають півтора кілограмів. Однак разом з тим тримати їх більше трьох місяців безглуздо, так як по закінченню цього часу їхній ріст сповільнюється і відгодівлю стає нерентабельним.

Те, що годуються бройлери при вирощуванні дуже важливо. Від якості корму безпосередньо залежить життєздатність курчат, так і зростання. Деякі фахівці рекомендують з перших же днів годувати їх особливим збалансованим сухим комбікормом. Він містить всі потрібні мікроелементи, вітаміни, білкові компоненти, подрібнені зернові і особливий фермент, який дозволяє курчатам краще перетравлювати і засвоювати живильні речовини. Комбікормом бройлерів необхідно годувати досхочу, і по мірі поїдання підсипати їжі. При такому годуванні важливо стежити, щоб у пташенят весь час була вода.

У перші кілька днів щоб з бройлерам точно було все в порядку варто пропоїти їх препаратом, що стимулює зростання, знімає можливу інтоксикацію і оптимізує обмін речовин. Крім того, препарати такого роду здатні допомогти при паразитарних захворюваннях і інфекціях. Визначитися з ними допоможе ветеринар, так як щорічно з'являються різні новинки.

Чим годувати бройлерів, крім комбікорму? По-можливості бажано з самих перших днів давати бройлерам кисляк. Якщо вдасться привчити курчат до неї, то вони будуть більш активними і ніколи не впадуть на ноги. Такі курчата гостро мають потребу в білках, тому якщо немає кисляку, то можна давати їм обрат або сироватку. Також корисним в плані білка для бойлерів є сир, тільки його можна давати не раніше, ніж з третього дня. З цього ж часу можна потроху вводити зелені корми в щоденний раціон. Приміром, нарізану бадилля моркви, перо цибулі, кульбаба, часник. Єдине, не варто давати бадилля буряка, вона може проносити.
Чим годувати бройлерів?
Через тиждень четверту частину зернових кормів замінюють картоплею, який подають у вигляді мішанки. Варену картоплю протирають з висівками і додають кисляк. На виході мешанка повинна вийти розсипчастою. Згодовувати її потрібно швидко, адже вона може швидко закиснути і тим самим викликати шлункові захворювання. В дійсності, чим більш різноманітний корм у курчат, тим швидше вони ростуть, і тим краще розвиваються. Починаючи з четвертого тижня бройлерам можна додавати в комбікорм потроху подрібненої кукурудзи і пшениці. Крім цього курчата добре їдять різані невеликими шматочками огірки, яблука і взагалі все, що росте на городі, за винятком хіба що буряків. При такому годуванні бройлери будуть рости дуже стрімко і без всяких втрат.

Питний режим важливий не менше, ніж годівля курчат бройлерів. Поїлки бройлерів важливо тримати постійно наповнені, а вода повинна бути прохолодною, не більше 30 градусів, так як більш теплу воду вони п'ють дуже і дуже неохоче. Годівниці і поїлки варто обладнати так, щоб вони постійно висвітлювалися і пташенята могли знайти їх в будь-який час. Чистити годівниці треба кожен день, а раз на п'ять днів мити гарячою водою, або ж кип'ятити.