Чи можна видаляти кігті у кішок?
Всі власники кішок стикалися з тим, що придбана ними когтеточка служить, скоріше, прикрасою інтер'єру, а вихованка із задоволенням дряпає диван, одвірки або шпалери. Здавалося б, у такому випадку єдиним виходом буде позбутися від кігтів. Операція це досить проста. Але які наслідки видалення кігтів у кішок? Чи Не зашкодить це тварині?

Навіщо потрібні кігті?

Захисники прав тварин наполягають на тому, що видалення кігтів неприпустимо. І аргументи їх цілком обґрунтовані. Природа не дарма наділила ними кішок. Саме від цього «пристосування» залежить легендарна спритність тварин і почуття рівноваги. Ці якості кішок обумовлені особливою будовою пазурів, які можуть приймати різне положення при ходьбі, залезании на дерева, копання ямок. Не кажучи вже про те, що кігті потрібні тварині для оборони. На жаль, з часом їх зовнішня частина зношується. І щоб зняти відмерлу частина кігтя і звільнити новий гострий кінчик, кішка дряпає будь-які відповідні поверхню. До того ж, таким способом вона мітить свою територію, і це дозволяє їй відчувати себе досить комфортно. Варто позбавляти тварина всього цього?

Чи можна видаляти кігті у кішок?
Суть операції


Для видалення кігтів у кішок використовуються спеціальні інструменти. По суті, при цьому забирається і та частина, де росте кіготь. Таку операцію проводять тільки на передніх лапах. Що б не говорили ветеринарні проспекти, за своєю суттю таке хірургічне втручання рівносильно ампутації. У більш гуманному варіанті за допомогою спеціальних щипців обрізається кінчик нігтя. Але навіть у цьому випадку, при дотриманні всіх правил, на пазурах можуть з'являтися поздовжні тріщини. Це призводить до порушення його правильного зростання, що, в свою чергу, загрожує неприємними ускладненнями

Медичні та поведінкові наслідки видалення кігтів

Описане вище хірургічне втручання проводиться тільки при загальній анестезії, що саме по собі несе певний ризик. Крім того, можуть з'являтися ускладнення з-за втрати крові або занесення інфекції. Якщо буде видалено занадто великий ділянку пальця, це може привести до хворобливих відчуттів при ходьбі. Якщо ж ділянка занадто маленький, то на ньому потім все одно можуть рости кігті, тільки вже деформовані, що вимагає додаткової операції.

Серед змін у поведінці слід виділити зниження активності, агресію, дратівливість. При цьому кішка пускає в хід вже не кігті, а зуби. Деякі тварини перестають користуватися лотком, оскільки відчувають дискомфорт при спробі закапування наповнювача.

Про безпеку кішок, позбавлених кігтів, слід подбати заздалегідь. По суті, вони не повинні залишати будинок, оскільки знижується здатність не тільки до захисту, але і до втечі. Вдома ж потрібно подбати про те, щоб скоротити кількість слизьких поверхонь, інакше це загрожує травмами.

Альтернатива видалення

Зовсім необов'язково вдаватися до радикальних заходів. Досить регулярно обробляти кігті - так само, як ми робимо собі манікюр, тобто, обрізаючи не більше міліметра на кінчику і тільки з допомогою спеціальних щипчиків, щоб не зачепити чутливу частину.

Щоб когтеточка була ефективним засобом, до неї потрібно привчати. Робити це треба тоді, коли ваша улюблениця ще не вийшла з ніжного віку. Кожен раз, коли ви бачите, що кішка хоче дряпати меблі або шпалери, просто тримайте її до когтеточке, покриття якої повинно бути достатньо грубим і жорстким. Тримайте цей стовпчик на увазі, щоб у тварини сформувався потрібний рефлекс.