Акваріумні рибки доглядРухи акваріумних рибок надають зачаровує дію, вони розслаблюють втомленого, заспокоюють роздратованого і вносять в будь-який будинок гармонію і спокій. Проте вся ця краса вимагає особливого догляду, так що якщо ви вирішили обзавестися акваріумними рибками, то корисно буде дізнатися про деякі особливості змісту і догляду за ними.
Акваріум - це не просто «банку» з рибками, це мікросвіт з певною флорою і фауною. І для підтримки цієї мікросередовища в гармонії, із самого моменту запуску акваріума слід організувати життєздатне проживання риб та інших організмів, а потім підтримувати його в такому стані. До того ж з доглядом за акваріумними рибками зможе впоратися навіть школяр, допомога дорослих може знадобитися тільки спочатку, при запуску акваріума.
Насамперед слід визначитися з кількістю і видом рибок, яких ви будете тримати в одному акваріумі. Не забувайте, що в природі існують хижі акваріумні рибки, які здатні їсти інших мешканців акваріума. Тому при купівлі якогось певного виду проконсультуйтеся з продавцем про спільне співіснування їх з іншим видом. Також слід знати про параметри навколишнього середовища, необхідних для комфортної життєдіяльності акваріумних рибок: про жорсткості та кислотності води, аерації, фільтрації і частоті зміни води, кормі і освітленості.
Найважливішим фактором для комфортної життєдіяльності акваріумних рибок є вода, вона повинна бути тільки відстояною. Однак період відстоювання також залежить від виду рибок, адже деякі просто не зможуть жити в воді, відстояною всього добу. Вся справа в тому, що хлор, що міститься у воді, не встигає повністю зникати за 24 години, а через 2-3 дні вода стає досить очищеної для життя.
Щоденний догляд за акваріумними рибками
Щоденний догляд за акваріумними рибками дуже простий, що з ним може впоратися навіть дитина. Отже, вранці рибкам потрібно включати освітлення (ніяких часових обмежень немає, робіть це тоді, коли вам зручно), а потім погодувати риб, подивитися і бажано перерахувати їх для того, щоб переконатися, що жодна рибка не почала плавати черевом вгору. Якщо таку виявили, то її слід відразу ж виловити сачком. Також бажано подивитися, чи не з'явилися мальки, у разі виявлення їх слід виловити і відсадити, інакше риба пуголовків з'їсть. Після годування хвилин через 20 сачком необхідно зібрати залишки залишків корму. Ввечері процедуру догляду повторюємо - годуємо, збираємо залишки їжі, оглядаємо і вимикаємо світло.
В залежності від моделі акваріумного фільтра, його необхідно періодично промивати. Також один раз на місяць слід чистити дно акваріума - сифоном у відро відсмоктати придонний шар води разом з усім сміттям, особливу увагу варто приділити області під годівницею. Воду бажано зливати в чисте відро для того, щоб повернути назад в акваріум відстояну воду у разі зливання занадто великої кількості рідини. Після очищення дна треба промити фільтр і долити чисту, відстояну воду. Доцільним буде перед чищенням або під час здійснити догляд і за водоростями і рослинами - посадити нові, підрізати старі і т.д.

Корм для акваріумних рибок

Корм для риб продається в зоомагазинах, він буває живий і сухий. Сухий корм - це основа дафній (гаммарус, мотиль, циклоп), або простий сушений «фарш». Зазвичай склад такого корму пишеться на упаковці, і потрібно вибирати виходячи з виду риб, що живуть у вас. Живий корм - це, власне кажучи, живі або заморожені комахи та інші їстівні організми. Заморожений корм потрібно кидати в акваріум маленькими шматочками, без льоду. Незамороженный живий корм є найкориснішим, проте він приносить найбільше клопоту. Дафнію і ряску в акваріум можна виливати відразу всю - ці організми не псують воду, вони навіть в деякій мірі можуть очистити її. Мотиля звичайно заморожують, також його можна зберігати в живому вигляді попередньо загорнувши у вологу ганчірочку і поклавши в холодильник на нижню полицю. Тоді мотиля можна не сипати в отвір годівниці, а класти у відділ, в якому дірочки зроблені в дні. Мотиль буде ворушитися, і проникати в дірочки, де його будуть хапати рибки. Невелика передозування таким кормом страшна, так що витягувати мотиля, поки він живий, не варто.
Аварійні ситуації з акваріумними рибками

Ознаки порушення мікросередовища в акваріумі:

- Явно хворі або мертві риби;
- Їдкий нехарактерний запах;
- Дуже каламутна вода.
Як боротися з проблемою:
- У разі, коли вода виглядає нормально, але однієї конкретної рибці погано, то її слід відсадити в ємність з чистою, відстояною водою;
- Якщо проблема виникла саме з водою, то варто організувати позапланову чищення акваріума, промити всі фільтри;
- Також при каламутній воді можна скористатися смектой - пачку препарату висипати в акваріум і вся муть через 20-30 хвилин осяде на дно, після чого її слід отсифонить;
- У випадку, коли все зовсім сумно (неприємний запах, багато дохлих рибок), необхідно відсадити всіх живих рибок, а сам акваріум вимити, продезінфікувати, грунт добре промити, рослини викопати і теж ретельно вимити, а потім зробити запуск акваріума з нуля.
Насправді догляд та утримання акваріумних рибок не так і складні, як може здатися на перший погляд. Просто в процесі догляду за рибками слід дотримуватися двох залізних правил: перше - чітко і конкретно знати, які умови утримання необхідні вашим рибкам, і дотримуватися їх неухильно. І друге правило - у всьому слід прислухатися до здорового глузду, тобто не перегодовувати рибок, не забувати про включенні і виключенні світла, не турбувати їх частими прибираннями, але і не доводити до такого стану, коли акваріум стає схожим на болото.