Кліщі у кішок: профілактика і лікування
Кліщі - паразити, небезпечні для тварин, і для людини. Ці дрібні істоти живуть у траві, ґрунті, на птахах, і тому для домашніх вихованців вони являють постійну загрозу. Кліщі у кішок - проблема поширена. Але як від них позбутися, і є у продажу ефективні засоби профілактики?

Як боротися з кліщами?

Відразу потрібно обмовитися, що ніяких вакцин від цієї напасті не існує. Адже кліщ - це паразит, а не вірус. Звичайно, хороший імунітет допоможе позбавитися від паразитів. Але лікування проводиться в основному інсекто-акарицидными препаратами. У кожному конкретному випадку їх призначає ветеринар, оскільки кліщі у кішок у вухах або на шкірному покриві бувають різного виду. І тому можуть викликати різні ускладнення. Особливо це стосується іксодових кліщів, яких не так просто витягнути з шкірного покриву, їх не можна обробляти ніякими препаратами, оскільки в такому випадку паразит може відригнути вміст свого шлунку прямо у відкриту ранку, тим самим, значно погіршивши ситуацію.

Кліщі у кішок: профілактика і лікування
Іксодові кліщі у кішок


Ці паразити небезпечні для людини. Але для кішок вони ще небезпечніше, так як можуть викликати різні тяжкі захворювання, в тому числі і з летальним результатом. Проблема полягає в тому, що якщо ще років десять тому ці паразити мешкали тільки в лісах, то з-за мінливого клімату і поганої екології сьогодні вони є і у дворах, і в міських парках. Особливо вони активні з початку весни і першого потепління до настання заморозків (а в містах і до початку зими). Познайомитися з зовнішнім виглядом паразитів можна на фото.

Зазвичай ці кліщі досягають досить значних розмірів, тому на шкірі тварини вони добре видні. Якщо навколо вже утворилася припухлість, то краще звернутися до ветеринара, оскільки це означає, що паразит сидить вже глибоко, і якщо ви неакуратно його висмикніть, порушивши цілісність, то зробите тільки гірше. Адже в цьому випадку підвищується ризик зараження одним з тих захворювань, яку переносять кліщі. Не забувайте при огляді тварини надягати хірургічні рукавички.

Теоретично можна витягнути кліща пальцями або за допомогою спеціального пристосування. Однак, якщо ви не впевнені у своїх силах, то краще все-таки звернутися до фахівця.

Кліщі у кішок: профілактика і лікування
Вушні кліщі у кішок


Це дуже дрібні паразити, які неозброєним оком зазвичай не видно. Але симптоми зараження ними добре помітні. Якщо кішка часто чухає вуха і трясе головою, то це вже говорить про їх наявність. Заглянувши в вушні раковини тварини, можна помітити згустки засохлої крові або виразки.
Ці кліщі не передаються людині, але для кішок вони вкрай неприємні, оскільки провокують не лише алергічні реакції, але і розвиток грибкових і бактеріальних інфекцій. А якщо від паразитів вчасно не позбутися, то їх діяльність може викликати отит, що при несприятливому збігу обставин призводить до втрати слуху.

Профілактика кліщів

Сучасні інсекто-акарицидні засоби досить ефективні. Однак користуватися ними треба вчасно, і вони повинні стати лише частиною цілого комплексу заходів. Якщо ваша вихованка гуляє в саду або у дворі, її шерсть періодично необхідно обробляти. Спреї при цьому не завжди ефективні, оскільки після їх нанесення потрібно стежити за тим, щоб кішка не вилизували себе ще протягом доби, а цього досить складно досягти.
Нашийники проти кліщів хороші, але тільки якщо тварина не має звички гризти все, що трапиться на шляху (в цьому випадку цей аксесуар може викликати отруєння). Найбільш безпечним для кішок і в той же час ефективним проти паразитів варіантом залишаються спеціальні краплі, які наносять на ділянку шкіри між лопатками.