Кролики - неймовірно милі тварини, і тому їх часто заводять і містять будинку, як будь-якого іншого вихованця. Але кролик вимагає особливого догляду. А що саме потрібно робити?

Особливості характеру та способу життя


Кролик - це невелика тварина з роду ссавців і сімейства зайцевих. Тривалість життя цього звірка зазвичай складає не більше 7-8 років, але зустрічаються і довгожителі, які живуть 10-11 років.
Характер у кроликів може бути різним. Одні особини спокійні і навіть надмірно неповороткі й ледачі. Але інші настільки ж шкідливі і пакостливы, що може здатися, що це миле тварина вселилося щось зле і незрозуміле. Самці часто активніше і агресивніше самок, вони можуть мітити територію, уявляючи себе господарем квартири.
Як доглядати за маленьким декоративним кроликом?

Самки більше спокійні й ласкаві. Кому-то кролики можуть здатися нетямущим, але насправді це не зовсім так. Якщо виявити терпіння і проводити з вихованцем достатньо часу, то можна навчити його відгукуватися на ім'я і навіть виконувати деякі прості команди типу «Фу!» або «Йди до мене!».
Спосіб життя таких тварин дуже незвичайний. Так, пік активності припадає на нічний час, так що будьте готові до нічних шуршаниям, ходінь і забав. Днем багато кролики сплять, і заважати їм не варто.
Пограти з вихованцем можна, приміром, у ранкові години, а от після обіду він відправиться в свій затишний куточок спати. Варто відзначити, що кролики - гризуни за своєю природою і навіть будинку будуть прагнути гризти все, що зустрічається на шляху. Тому дроти і все, що гризти не можна і небезпечно, краще відразу надійно заховати.

Приручення


Якщо вам цікаво, як приручити кролика, то все, що від вас потрібно - це терпіння, турбота і вільний час. Будьте ласкавіше з вихованцем, розмовляйте з ним, гладьте по голові і спині, і він незабаром теж відповість вам любов'ю і ніжністю. Нерідко домашні кролики з задоволенням йдуть на руки.
Як доглядати за маленьким декоративним кроликом?

Але варто відзначити, що деякі особини дуже полохливі, а особливо бояться гучних звуків. Тому якщо ви будете голосно розмовляти і тим більше кричати, то ручне мила тварина залишиться назавжди у ваших мріях.
Якщо вихованець робить щось не так, суворо скажіть «не Можна!» і перемістіть кролика в інше місце, обмеживши доступ до забороненої речі. Ні в якому разі не бийте вихованця, не підвищуйте на нього голос! Беріть кролика дбайливо, не хапайте його за вуха або підборіддя.

Вміст у клітині


Ідеальний будинок для кролика - це клітка. В дикій природі такі тварини живуть у норах, тому обмежений простір для них є звичним. При виборі клітини варто звернути увагу на наступні важливі моменти:
  • Розміри клітини будуть залежати від розмірів тварини. Житло вашого вихованця повинно бути досить просторим. Так, карликовому кролику підійде невелика клітина довжиною близько 80 сантиметрів, шириною 80 сантиметрів і висотою приблизно 50 сантиметрів. Для звірка середніх розмірів потрібна клітка побільше (до параметрів маленької додайте по 10 сантиметрів). А от великим довговухих кроликам потрібно просторе житло. Оптимальна довжина і висота клітки - 1 метр, а ширина - 80 сантиметрів. Якщо ви думаєте, що висока клітина не потрібна, то помиляєтеся. Кролики дуже люблять вставати на задні лапки і оглядати територію.

  • Дно клітки повинно мати глибину, рівну приблизно 15 сантиметрам. Оптимальний варіант - пластикове дно, але не дуже слизьке, в іншому випадку вихованцеві буде некомфортно.

  • Прутики повинні бути досить частими, щоб вихованець не застряг і не отримав травму.

  • Особливості утримання в клітці:
  • Ви можете насипати на дно тирсу або сіно, але робити це необов'язково. І все ж краще якусь м'яку підстилку передбачити. Але якщо дно буде порожнім, обов'язково насипте тирсу в лоток (він теж повинен знаходитися всередині клітини).

  • Клітку бажано чистити щодня, а при наявності лотка - раз чи два в тиждень Лоток очищайте 1-2 рази в день.

  • Додайте в клітці поїлку і миску для їжі.

  • Розміщувати житло тварини краще всього на підлозі, так вихованець швидше звикне до нової обстановки і не буде відчувати дискомфорту. Але при цьому клітина повинна бути захищена від протягів і прямих сонячних променів. Неприпустимо розміщення поруч з обігрівальними приладами або в місцях з підвищеною вологістю.

  • Основну частину свого часу вихованець буде проводити в клітці, але все ж необхідно щодня випускати його і дозволяти гуляти по квартирі і розминатися. Під час прогулянки слідкуйте за вихованцем і вчасно припиняйте спроби перегризти проводу або щось інше.

    Особливості догляду


    Як доглядати за маленьким декоративним кроликом?

    Як доглядати за декоративним кроликом? Перелічимо найважливіші моменти.
  • Догляд передбачає щоденне розчісування. Шерсть таких тварин густа і може плутатися, так що купите спеціальну щітку і проводите процедуру розчісування щодня. Важливо відразу привчити вихованця до таких маніпуляцій, тому починайте використовувати щітку відразу після покупки.

  • Підстригайте кігті раз чи два в місяць. Для проведення цієї процедури краще всього придбати спеціальну ципці, але підійдуть і звичайні манікюрні ножиці із закругленими кінцями. Вкрай важливо не зачепити кровоносну судину, так як це може спровокувати кровотечу. Робіть все обережно і ніжно.

  • Як правильно чистити вуха? Взагалі, якщо вони чисті, то робити цього не потрібно. При забрудненнях можна використовувати ватяну паличку, змочену в чистій воді. Очищайте тільки доступні місця і не зачіпайте недоступні. Довгі вуха капловухе кролика постійно волочиться по підлозі і брудняться, так що протирайте їх щодня (тільки забруднені місця).

  • Купати кроликів рекомендується лише у випадку сильного забруднення. Напевно ваш вихованець злякається води, так що заспокойте його, посадіть його в таз і вимийте, акуратно поливаючи водою і використовуючи спеціальний шампунь. Часті водні процедури призведуть до видалення природного захисного шару з шкіри тварини і до надмірної її сухості. У підсумку тварина буде відчувати постійний дискомфорт.

  • Проблеми і хвороби


    Відразу варто відзначити, що вакцинація і регулярні відвідування ветеринарів обов'язкові! Тепер перерахуємо можливі проблеми:
  • У цих тварин досить слабкий травний тракт, так що вживання несвіжих або неякісних продуктів може призвести до проносу, а він для кроликів дуже небезпечний.

  • Кролики не переносять духоту і вологість, так як теплообмін цих тварин зовсім не такий, як у людей і інших тварин.

  • У таких звірів дуже слабкі кістки, і навіть стрибок зі стільця може призвести до перелому, так що не залишайте кролика одного на підвищеннях і тримайте на руках міцно, щоб він не зміг раптово вистрибнути.

  • Як кролики розмножуються?


    Розмноження кроликів - окрема тема. Ці тварини по праву вважаються одними з найбільш плідних, так як самці майже постійно знаходяться в пошуку, а самки готові підпустити самця в будь-який момент.
    Як доглядати за маленьким декоративним кроликом?

    Статева зрілість настає приблизно в 5-8 місяців. Пам'ятайте, що самці можуть мітити територію і використовувати замість самки будь-які предмети, тому якщо ви не плануєте проводити парування, то краще подбати про кастрацію. Самку теж бажано стерилізувати.

    Як годувати?


    Харчування кроликів також має свої особливості. Основна складова раціону - це сіно, його потрібно давати вихованцеві цілорічно. Передбачте для сіна спеціальну містку і важку миску, стежте, щоб вона завжди була наповненою. Також неодмінно поставте в клітку ємність з водою і слідкуйте за її чистотою.
    Як доглядати за маленьким декоративним кроликом?

    Ще в меню можна включати пластівці (наприклад, вівсяні), сухарі, фрукти (тільки не цитрусові і не екзотичні) та овочі (за винятком гірких і крохмалистих), зелень. Крім того, можна придбати спеціальний вітамінізований корм.
    Нехай ваш вихованець буде щасливим та здоровим!