Як доглядати за собакою в домашніх умовах

Як правильно доглядати за собакою


Що необхідно враховувати господарю собаки


Собака в будинку


Якщо ви проживаєте в міський квартирі, утримання собаки зажадає від вас додаткової відповідальності.
Не виводьте свого вихованця гуляти без намордника, не дозволяйте йому безпричинно гавкати. Для будь-якого вихованої людини очевидно, що дитячий майданчик або міський парк не місце для вигулювання собаки. Якщо ви придбали собаку бійцівської або крупної породи, поставтеся до її виховання серйозно. Займайтеся дресируванням самостійно або з фахівцем, не ризикуйте своїм життям та життям оточуючих.
З перших хвилин появи цуценя в будинку потрібно починати займатися його вихованням. В першу чергу привчайте цуценя на прізвисько. До тримісячного віку (пізніше - тим більше він повинен знати команду «До мене!» і, щоб було легше в майбутньому, навчатися команді «Апорт!». Обов'язково привчайте цуценя і до його нового місця.
Можете починати відпрацьовувати команду «Дай!», щоб забирати у цуценяти принесений ним предмет. З іншими командами не поспішайте. По досягненні трьох місяців можна навчати собаку командам «Поруч!», «Лежати!», «Сидіти!», «Стояти!», привчати цуценя до витримки.
Для дресирування собак використовуйте заохочення і покарання. Покарання не повинно бути болючим: не бийте собаку рукою, лясніть її по носі згорнутої газетою. Цуценя можна попсувати за холку. Міра покарання повинна відповідати проступку, при цьому покарання має слідувати за провиною і бути невідворотним. Собака чудово розуміє інтонації господаря, тому, перш ніж карати, суворо отругайте її. Якщо ви виявили, що собака сжевала ваш тапок, лясніть її їм.
Заохочуйте собаку не тільки ласощами, але і увагою, погладжуванням. Даючи ласощі, почухайте собаку за вухом. Собака повинна слухатися господаря, а не боятися його. Щоб виховати поступливого і відданого друга, потрібно дотримувати кілька нескладних, але дуже важливих правил.
Ніколи не забувайте, що собака - це нащадок вовка, тобто стайное тварину, і вона обов'язково спробує зайняти чільне становище в зграї, тобто у вашій родині.
Так, у зграї першим їсть лідер, потім той, хто нижчий за рангом, і т. д., тобто ви їсте першим, а потім - собака. Можете харчуватися так, щоб собака це бачила, - наприклад, під час сімейної вечері. Збираючись годувати собаку, поставте недалеко від неї миску і накажіть чекати, після чого з'їжте що-небудь при ній. Коли ви доїсте, по вашій команді повинна почати є собака.
Не потрібно підгодовувати собаку, коли їсте самі. Не виховуйте з собаки жебрака - потім буде важко відучити!
Крім того, не треба давати собаці ласощі просто так - нехай виконає якусь команду. Це ж стосується і ласки. Просто так не хваліть собаку, нехай вона заслужить це.
Обмежуйте переміщення собаки по дому. Наприклад, можете закрити двері в кімнати, в які не будете пускати тварина. Це не означає, що ви повинні замкнути собаку в чотирьох стінах, але обмежити доступ до певної території корисно.
У двері і вузькі проходи проходити першим завжди повинен тільки лідер. Собака ніколи не піде першою, не пропустивши головного. Якщо вона проходить першої, значить, вам потрібно позбавити її цієї привілеї. Не пускайте собаку першою і не дозволяйте їй просовываться, отпихивать вас і вириватися вперед.
В іграх, пов'язаних з перетягуванням предметів, активним суперництвом і боротьбою, завжди повинен перемагати господар. Тому грайте, тільки якщо знаєте, що зможете перемогти. Якщо собака гарчить на господаря, навіть під час гри, - це тривожний симптом, який потрібно усувати.
Примусьте собаку пропускати вас, якщо вона лежить на порозі і заважає пройти. Для цього на перший час можна причепити до ошийника невеликий повідець.
У собаки обов'язково має бути своє місце - вона не повинна спати там, де їй подобається, особливо на кріслі або дивані. Власник має право в будь-який час зайняти належанное місце собаки або зовсім його прибрати.
Не будьте надмірно строгі і проявіть трохи терпіння до тварини - і вам вдасться виховати слухняну собаку.
Обов'язково привчіть собаку мити лапи після прогулянки. Повне купання собаці рекомендується влаштовувати по мірі забруднення. Після миття не випускайте собаку на вулицю і бережіть від протягів; краще проводити водні процедури після вечірньої прогулянки. Звичайні шампуні негативно позначаються на стані шерсті собаки. Мити її можна таким складом: у 05 л кефіру розмішайте 2 яєчних жовтки, додайте трохи кип'яченої води. Намильте собаку на кілька хвилин і обмийте водою. Потім протріть шерсть дезинфікуючим складом (змішайте в рівних пропорціях 9 %-ний оцет, горілку і кип'ячену воду). У цій суміші змочіть рушник і добре обробіть їм шерсть. Очистити шерсть можна і без купання, з допомогою тальку або борошна. Вони добре вбирають жир, бруд і пил і легко зчищаються з вовни.
Іноді виникає необхідність обрізати кігті тварини. Якщо ж час від часу гуляти з собакою по асфальту, кігті будуть сточуються самі по собі.
Щоб очистити жовтий наліт на зубах собаки, використовуйте м'яку зубну щітку або регулярно давайте їй сухарі і галети.
Щоб собака була здорова, треба перш за все дотримуватися режиму і правильно годувати її. Їжа повинна відповідати породи, віку і фізичної активності тварини.
Якщо собака відмовляється від їжі, це зовсім не обов'язково є ознакою захворювання. Можливо, пес вередує, йому не подобається їжа або вона відрізняється від звичної, він відчуває нестачу уваги. Якщо через добу-двоє апетит не з'явиться, зверніться до ветеринара.
Також варто звернути увагу на продукти, якими собаку годувати не можна.
Таблиця

Продукти, протипоказані собакам




Продукт


Причина



Авокадо


В насінні, листках, плодах і корі авокадо міститься персин, викликає блювоту і діарею



Алкогольні напої


Раніше, в часи СРСР, кінологам рекомендували давати собакам алкоголь у зв'язку з великими навантаженнями. Однак алкоголь не для собак! Інтоксикація, кома або смерть - наслідки вживання напоїв з градусом. Чим менше пес - тим сильніше ефект



Брокколі


Досить токсичний продукт при вживанні у великих кількостях



Виноград,
смородина,
родзинки


Містять маловивчений токсин, який здатний стати причиною пошкодження нирок



Вітаміни для людей (з додаванням заліза)


Пошкоджують слизову оболонку травного тракту і надають токсичну дію на інші органи, включаючи нирки і печінку



Гриби


Гриби можуть містити токсини, впливають на організм і викликають шок, іноді - смерть



Дріжджове тісто


Процес бродіння супроводжується виділенням газів, що викликає здуття і біль і може стати причиною розриву кишечника або шлунка



Жир


Причина панкреатиту. Мається на увазі жир, який був зібраний після смаження м'яса, наприклад



Замінник цукру


Призводить до зниження цукру в крові, що може викликати блювоту, слабкість і занепад сил, в великих дозах - печінкову недостатність



Зіпсована або стара їжа, сміття


Може містити токсини, здатні стати причиною блювоти, діареї і навіть ушкодження внутрішніх органів



Картопля


Цілком можливо, що після картоплі у вашого пса буде діарея



Корм для котів


Корм для котів відрізняється підвищеним вмістом жирів і білків



Кістки риби, птиці, великих тварин і т. п.


Вживання кісток призводить до непрохідності або навіть розриву органів травлення, тому, мабуть, краще придбати кісточку із зоомагазину. Вона не тільки заспокоїть зубки вашого вихованця, але і не завдасть шкоди



Лист ревеню


Містить оксалати, що впливають на нервову, травну і сечовидільну системи



Медичні препарати


Завжди консультуйтеся з ветеринаром



Молоко і молочні продукти


У деяких кішок і собак може розвинутися діарея при вживанні великої кількості молочних продуктів



Мускатний горіх


Впливає на нервову систему, травний тракт і м'язи тварини



М'ясо (сире)


В сирому м'ясі можуть міститися сальмонела і кишкова паличка, викликають блювоту, діарею і інші неприємності. Це не означає, що сире м'ясо зовсім не можна давати собаці, його просто потрібно обробити (наприклад, давати в їжу розморожених)



Залишки зі столу (у великих кількостях)


Залишки зі столу важко назвати збалансованою їжею. Вони ніколи не повинні перевищувати 10% від загального її обсягу. Видаляйте з м'яса жир і не давайте тварині кісток



Риба (сира, консервована і відварна)


Якщо годувати собаку рибою у великих кількостях, це обов'язково призведе до недостатності вітаміну В і втраті апетиту. Надлишок риби в раціоні викликає судоми (вірніше, їх викликають речовини, наявні в рибі), рідко - смерть. Крім того, річкова риба може містити паразитів



Солодощі


Як і у людей, вживання солодощів (що зовсім не властиво собакам) тягне за собою ожиріння, псування зубів, нерідко - цукровий діабет



Сливи і персики


Вживання цих продуктів може призвести до непрохідності травного тракту



Сіль


При отруєнні сіллю відбувається порушення роботи центральної і периферичної нервової системи, а також зневоднення клітин життєво важливих органів. Це викликає спочатку короткочасне посилення обмінних процесів, за яким слід тривале їх гальмування. Смертельна доза хлористого натрію для собак складає в середньому 3-4 г на кілограм ваги



Тютюн


Негативно впливає на травну і нервову системи. Можуть спостерігатися прискорене серцебиття, кома і смерть



Хміль


Може викликати задишку, підвищення температури, почастішання пульсу, судоми і навіть смерть



Хурма


Насіння екзотичного фрукта можуть викликати непрохідність кишечнику і ентерит



Цитрусові


Вживання цих продуктів може викликати блювоту



Часник і цибуля


Містять речовини, що негативно впливають на червоні кров'яні тільця і сприяють розвитку анемії. До речі, кішки у цьому плані набагато чутливіші, ніж собаки, а цибулю значно токсичніша часнику



Шоколад, кава, чай та інші джерела кофеїну


Містять їх продукти можуть стати причиною діареї, блювоти або бути токсичними для нервової системи і серця



Яйця (сирі)


Містять фермент авідін, гнітючий нормальне поглинання вітаміну В, що може привести до проблем з шерстю та шкірою. Також у сирих яйцях може міститися сальмонела


Якщо у собаки з'явилися ознаки отруєння - блювота, підвищення температури, прискорене дихання, до приїзду ветеринара розведіть водою активоване вугілля до стану кашки (1 таблетка на 10 кг ваги) і влийте з допомогою шприца без голки в пащу. Слідкуйте, щоб у тварини був доступ до води.
У приватному будинку собаку часто тримають на прив'язі. При цьому вертушку зазвичай встановлюють близько нашийника. У непогожу погоду сама ланцюг забруднюється влітку і замерзає від налиплого мокрого снігу взимку, ланки ланцюга злипаються, і проворачивающее пристрій вже не допомагає. Крім того, тиск на вертушку у нашийника при ривку собаки більше, ніж якщо вертушка укріплена на початку ланцюга, тому проворачивающие пристрою або вертушки краще встановити на початку ланцюга і у нашийника. При такому способі ланцюг практично ніколи не згортається, а замерзла або ж забруднена і ссохшаяся ланцюг набагато швидше розплутується.