Домашній вихованець - маленький член сім'ї. Він здатний відвернути господарів від сумних думок, одним своїм виглядом налаштувати на доброзичливий лад, а діти, доглядаючи за тваринами, вчаться бути добрішими, відповідальніше. Для кого-то містити звірка будинку - питання моди і престижу. Так, вибір домашнього улюбленця теж часто диктується модними законами. Один з останніх трендів - з шиншили. Про те, як правильно доглядати за цим заморським звіром в домашніх умовах, розповість наша стаття.

Що ми знаємо про шиншил?


Перш ніж завести домашню шиншилу, варто більше дізнатися про це звірятко. Відноситься він до родини гризунів і мешкає в горах Південної Америки. Шиншила є дуже рідкісною різновидом і занесена в Червону книгу. Полюють на малюків з-за їх унікального хутра, адже в одній цибулині може бути до 60 волосків. Самка шиншили може досягати довжини 40 см, а ваги - 900 грам. Самці зазвичай трохи менше. Популярність в якості домашніх вихованців шиншили придбали завдяки чарівному зовнішнім виглядом: оксамитова шкіра, розкішні вуса, великі розумні очі, малюсінькі пальчики на лапках. Крім того, вони веселі, товариські, розумні і дуже охайні.

Догляд та утримання шиншили


Якщо ви зважилися на придбання шиншили, то повинні забезпечити їй комфортне існування. Насамперед обладнайте спеціальний «будиночок». Звір постійно знаходиться в русі, тому металева клітка повинна бути досить просторою, піддон - висувним. Не забудьте про наповнювачі. Для цієї мети можна використовувати різні тирсу, а також кукурудзяний наповнювач. Для догляду за ніжною хутром знадобиться ванночка, тільки замість води повинен бути спеціальний пісок. Шиншила, яка приймає ванну - незабутнє видовище. Крім цього, клітина повинна бути обладнана спеціальною поличкою, маленьким будиночком для сну, поїлкою і, звичайно ж, мискою. Їжа та вода постійно повинні бути свіжими, а клітка регулярно прибиратися. Зміст шиншили передбачає дотримання певного температурного режиму. Слідкуйте, щоб у клітці було не більше 20?, а також 60% вологості.

Дієта для шиншили


Щоб гризун був веселий і здоровий, його потрібно правильно годувати. Шиншили харчуються переважно рослинною їжею. Морквина, сухарики, зернові суміші відмінно підійдуть. Особливим ласощами стане невелика гілочка якого-небудь чагарнику, вона допомагає зубах тваринного залишатися здоровими. Наповнюється миска один раз на день, краще робити це ввечері. Пам'ятайте, що несвіжий корм шиншила їсти не буде, тому залишки варто відразу ж викидати.

Звички і звички


Щоб розведення шиншил було в радість, вивчіть повадки свого улюбленця. По-перше, це нічний звір, тому найбільш активним періодом життя є темний час доби. По-друге, шиншили дуже соціальні і абсолютно не виносять самотності. Якщо не хочете, щоб малюк затужив, відразу підшукайте йому пару. Не забувайте регулярно розчісувати вихованця, адже його розкішна шубка потребує ретельного догляду. Дбайте про здоров'я: слідкуйте, щоб домашня шиншила більше рухалася, інакше у неї розвинеться ожиріння. Коли будете випускати звірка з клітки, пам'ятайте, що усі доступні йому предмети домашнього вжитку будуть нещадно обгрызаны.
Утримання шиншил в домашніх умовах не є складним або особливо клопіткою справою. Головне, дотримуватися базовим правилам, пестити, плекати і любити цього плюшевого малюка.