Як доглядати за сфінксом?
Кішки породи сфінкс - це безшерстих кішок, які відомі своїм доброзичливим характером і незвичайним зовнішнім виглядом. Ці кішки можуть годинами перебувати в русі, бігаючи, граючи і невідступно слідуючи за своїм господарем. Сфінкси дуже доброзичливі і привітні, вони швидко звикають до своїх господарів і намагаються бути з ними кожну хвилину. Якщо багато пухнасті коти інших порід люблять вибрати який-небудь таємний куточок квартири, щоб сховатися там, зачаївшись на час від домочадців, то сфінкси, навпаки, люблять активно брати участь у всьому, що роблять їх господарі: готують вони вечерю, чи перуть білизну або просто дивляться телевізор.
Сфінкси добре ставляться до маленьких дітей і ладнають з домашніми вихованцями. За рейтингом відомого каналу Animal Planet, сфінкси - найрозумніша порода кішок. Високий інтелект цих кішок, допитливість, грайливість, добра вдача і сильна прихильність до господаря роблять цю породу бажаною для багатьох любителів кішок. Якщо ви вирішили придбати сфінкса або у вас вже є це чудове тварина, то ви повинні знати, як доглядати за своїм улюбленим вихованцем, щоб він зберігав міцне здоров'я і свій звичайний високий рівень активності.
В цілому догляд за кішками цієї породи несильно відрізняється від догляду за кішками інших порід, але все ж є свої особливості утримання сфінксів:
  1. Здоров'я сфінксів. У котів-сфінксів хороше здоров'я і міцний імунітет, який багато в чому зумовлений високою температурою тіла цих кішок. Сфінкси рідко хворіють, більш схильні до хвороб кошенята сфінкса (наприклад, респіраторних хвороб) і молоді тварини, тому бажано проведення вакцинації сфінксів.
    Апетит сфінксів. Сфінкси практично всеїдні, і, оскільки вони володіють дуже високим метаболізмом і підвищеною температурою тіла, у цих кішок дуже хороший апетит, особливо в холодну пору року, коли сфинксам потрібно більше енергії для збереження звичної високої температури тіла. Годуєте свого вихованця часто, але помірними порціями, щоб виключити набір ваги і подальші проблеми зі здоров'ям кішки.
    Харчування сфінксів. Краще всього підібрати для сфінкса збалансований раціон: можна комбінувати готові корми з натуральним харчуванням або зупинитися тільки на спеціалізованих кормах. Сфінкс повинен отримувати достатню кількість вітамінів, мінералів і білків. Обов'язково давайте сфінксу м'ясні продукти (курка, яловичина), щоб забезпечувати його організм потрібним рівнем білка. Зрідка можна давати рибу (краще відварну). Не забувайте додавати в раціон кішки хоча б трохи овочів (варена буряк, цвітна капуста), а також пророслий овес, які допоможуть забезпечити організм кішки клітковиною і вітамінами, необхідними для її травлення. Сир (без спецій і без надлишку солі), сир, натуральний йогурт,- все це можна потроху додавати в раціон сфінкса.
    Чистка вух. Періодично вуха сфінксів потрібно чистити ватним тампоном, змоченим в теплій воді, щоб видалити забруднення. Вуха сфінксів не захищені шерстю, тому вони можуть швидко забруднюватися.
    Догляд за очима. Один раз на день протирайте очі сфінкса ватним тампоном, змоченим в неміцному розчині чаю або відварі ромашки, щоб видалити слизові виділення.
    Стрижка кігтів. Один раз в два тижні кігті на передніх лапах сфінкса потрібно зістригати (тільки саму верхівку нігтя) ножицями або спеціальними когтерезками, які можна купити в будь-якому ветеринарному магазині.
    Прибирання котячого туалету. Сфінкси, як і всі інші кішки люблять, коли їх туалет чистий і прибраний, інакше вони можуть обрати собі інше місце для туалету, де не так брудно. Своєчасно прибирайте котячий туалет і не користуйтеся хлорвмісними засобами, оскільки їх різкий неприємний запах може відлякати вашого вихованця.
    Алергічні реакції у сфінксів. Якщо ваш вихованець свербить, а на шкірі його раптом з'явилися якісь висипання, цілком ймовірно, що у нього виявилася алергічна реакція на якийсь подразник. Найчастіше так проявляється харчова алергія (наприклад, на якісь види кормів, що містять компоненти, які ваш улюбленець не переносить або на продукти, що містять надлишок барвників та консервантів). Якщо цей стан розвинулося відразу після зміни корму, спробуйте виключити новий корм, що викликав алергію. Якщо висип не проходить, обов'язково покажіть тваринку ветеринарові.
    Зовнішня температура. Сфінкси дійсно люблять тепло, але це не означає, що вони погано переносять зимові холоди, хоча протяги і холодну підлогу сфінкси дійсно не люблять. Взимку кішки цієї породи люблять забратися під ковдру або розтягнутися на батареї. Багато господарі купують спеціальну теплий одяг для своїх котів.
    Пітливість. Сфінкси багато рухаються, тому можуть пітніти. Зазвичай піт виділяється в невеликих кількостях і без різкого запаху (якщо тварина здорово). Їх гладку шкіру можна іноді протирати вологими серветками, щоб видалити ці виділення.
    Купання. Сфінкси охоче купаються в теплій воді і навіть грають з іграшками у ванні (особливо якщо ви привчите тварина купатися з маленького віку). Купати сфінксів можна 1 раз на тиждень або частіше. Використовуйте для цього дитячий шампунь або спеціальний шампунь для тварин, купайте кішок в теплій воді, потім витирайте насухо рушником. Оскільки вовни у сфінксів ні, вже через пару хвилин ці кішки стають абсолютно сухими.
    Сонячні ванни. Сфінкси люблять приймати сонячні ванни, в помірних кількостях це навіть корисно, і вони можуть трохи змінювати колір і навіть набувати веснянки! Однак не залишайте кішок під палючим сонцем надовго, тому вони можуть отримати сонячний удар і обгоріти.
    Дотримуючи ці нехитрі правила догляду, ви збережете здоров'я та веселу вдачу свого вихованця. Сфінкси - дійсно неповторні кішки, їх гнучкий розум і ніжний характер підкорює будь-якого, хто спробує завести цю кішку у себе вдома. Багато господарі цих чудових кішок вважають, що їх сфінкси - це не просто кішки, а справжні члени сім'ї або, вірніше, якийсь дивовижний вид тварин, за характером нагадують і кішок, і собак, і навіть допитливих і розумних мавпочок одночасно.