Нерідко у кошенят сльозяться очі. Кошеня при цьому мружиться і постійно тре їх лапою. В одних випадках це обумовлено особливостями породи, в інших тим, що кошенята в ранньому віці ще не вміють правильно доглядати за очками. Однак нерідко причиною може стати і наявність серйозного захворювання у тварини. Щоб знайти правильний спосіб усунення даної проблеми, слід для початку з'ясувати, чому у кошеняти сльозяться очі:
Вірусні інфекції
Сльозотеча, викликане різними вірусними інфекціями, обумовлено слабким імунітетом кошеня. Поки ще тварині не були зроблені всі необхідні щеплення, поки його організм не зміцнів, різні бактеріальні та вірусні інфекції (мікоплазмоз, хламідіоз, токсоплазмоз тощо) можуть стати причиною розвитку кон'юнктивіту.
Алергія на зовнішні подразники або харчування
Деякі зовнішні подразники, наприклад, пил, тополиний пух, пилок рослин, побутова хімія, довга шерсть, що потрапляє в очі, а також корм, який з якихось причин не підходить кошеняті, можуть викликати алергічні реакції.
Особливості окремих порід кішок
Кошенята деяких порід (персидські, британські, ін) мають "сплющені" мордочки. Внаслідок анатомічних особливостей черепа порушений носослізний канал. В даному випадку сльозоточивість вважається нормою і потребує лише ретельного догляду за твариною. Щоб постійно виділяються сльози не викликали запальних захворювань, кошеняті необхідно щодня протирати очі спеціальними засобами. Однак, посилення сльозоточивості або зміна виділяється із очі сльози можуть свідчити і про непрохідності носослізного каналу, вірусному запаленні.
Проблеми з кишечником
До проблем кишечника, які можуть стати причиною сльозотечі, належать наявність глистів, потрапляння вовни в кишечник, неправильне годування.
Також у кошеняти будуть сльозитися очі при серйозних патологій, наприклад, при глаукомі, заворот століття, ін.
Як впоратися з проблемою слезящихся очей у кошеняти
Що робити якщо у кошеняти сльозяться очі в кожному з можливих випадків? Насамперед необхідно встановити причину сльозотечі. Зробити це самостійно досить проблематично, оскільки в більшості випадків потрібно не тільки огляд кваліфікованим фахівцем, а й проведення різних аналізів, змивів. Якщо причиною слезящихся очей у кошеняти є алергія, необхідно усунути вогнище, що викликає алергічне запалення. Також для поліпшення самопочуття кошеня часто призначають гормональні препарати, що дозволяють швидше зняти алергічне запалення.
При виявленні наявності інфекції лікувальні препарати підбираються у відповідності з видом бактерії і віруси. По закінченні лікування важливо взяти повторні змиви з рогівки очей, оскільки "недоліковані" інфекції можуть викликати загострення запалення, сприятимуть розвитку різних ускладнень, що вимагають більш складного лікування.
Виявляти наявність механічних пошкоджень очей, проблем з кишечником, патології рогівки, а також призначати правильне лікування має ветеринар, оскільки це серйозні проблеми, що не терплять недбалого ставлення.
Як допомогти кошеняті в домашніх умовах
На початковій стадії розвитку запалення очей внаслідок вірусної інфекції в домашніх умовах кошеняті можна промивати очі. Для цього підійде проста кип'ячена вода, чай, краплі "діамантові очі". Очі треба ретельно протерти змоченою бавовняною серветкою, після чого витерти їх насухо. Щодня по 2 рази потрібно закапувати очі краплями для очей, призначеними саме для кошенят (ципровет, диксаметазон, травматин, ін), купити які можна в ветеринарній аптеці або в зоомагазині. Якщо промивання та закапування протягом тижня виявляться малоефективними, необхідно обов'язково звернутися до фахівця для виявлення причин захворювання та призначення лікування.