Як привчити хом яка до рук?
Якщо ви купуєте для себе або для своєї дитини хом'яка, то, звичайно ж, хочете, щоб він став вам ласкавим і відданим другом. Однак важливо пам'ятати, що неможливо змусити звірятко відразу ж полюбити вас - з хом'ячком потрібно займатися регулярно, поступово завойовуючи його довіру і симпатію. Поговоримо ж про те, як привчити хом'яка до рук, в цій статті.

Коли починати займатися з твариною?
Якщо вірити зоологам, хом'яки стають особливо активними у вечірній або нічний час доби. Тому займатися з таким звіром найкраще ввечері, коли він прокинеться від сну. Причому навчитеся вибирати час для занять, орієнтуючись на поведінку свого вихованця - адже якщо хом'як "не в гуморі", то налагодити з ним контакт у вас навряд чи вийде. Уважно придивіться, щоб зрозуміти, як веде себе хом'як - якщо він спокійно гуляє по клітці, вылизывается або їсть, то зі звіром можна займатися, а якщо ваш вихованець виявляє агресію (наприклад, пищить або шипить, лягає на спинку або просто веде себе дуже неспокійно), дресирування краще відкласти.
Як діяти, щоб не злякати й не роздратувати тварина?
За словами фахівців, приручити хом'яка до рук можна в кілька етапів. Розглянемо кожен з них більш докладно нижче:
  1. "Знайомство" з хазяйською рукою і голосом. Оскільки зір у хом'яків розвинене слабо, не варто покладатися на те, що він запам'ятає ваш візуальний образ - швидше, в пам'яті звірка відкладуться ваш запах і звук голосу. Тому постійно розмовляйте з вихованцем, і кожен вечір ненадовго опускайте руку в його клітку, щоб хом'ячок міг добре її обнюхати.
    Про що необхідно пам'ятати на даному етапі? Фахівці рекомендують власникам хом'яків, приступає до процесу дресирування, дотримуватися наступних правил:
    - не опускайте в клітку руку, якщо вона пахне їжею, оскільки хом'як може спробувати спробувати ваші пальці на смак;
    - коли будете мити руки, не використовуйте занадто запашне мило, і обов'язково добре сполосніть руки водою;
    - перед тим, як почати навчання тварини, можете потерти в пальцях трохи трави, з якої виготовлена його підстилка (це заспокоїть хом'яка і викличе його довіру);
    - якщо тварина веде себе агресивно, і ви боїтеся укусів, надіньте садову рукавичку, попередньо натертий травою для підстилки.

    Годування з руки. Тепер прийшла пора подбати, щоб "вторгнення" вашої руки на територію вихованця асоціювалася у нього з чим-небудь приємним. Візьміть пальцями насіння або інше зернятко і запропонуйте їх хом'яку. Зачекайте, поки звір почне безбоязно брати корм з ваших пальців, а потім переходьте до наступного етапу.
    Як привчити хом яка до рук?

    Перший тактильний контакт. Тепер прийшов час домогтися, щоб вихованець забрався на вашу руку. Для цього покладіть на розкриту долоню ласощі для хом'ячка, і почекайте, поки він залізе на неї. Тільки постарайтеся в цей момент не ворушитися, щоб не налякати звіра. Коли ж хом'ячок почне безбоязно забиратися на вашу долоню, обережно доторкніться до його шерстці пальцями іншої руки. Повторіть ці дії кілька разів, щоб собака звик до того, що ви його чіпати, і не боявся.

    Беремо звірка в руки. Процес дресирування майже закінчено, залишилося тільки взяти свого хом'яка в руки. Зробити це ви повинні наступним чином: дочекайтеся, поки звір забереться до вас на долоню, і другою рукою акуратно накрийте його зверху, а потім винесіть з клітки. Якщо ж клітина дуже маленька і в ній не поміщається відразу дві руки, то просто округліть долоню і підніміть звірка на одній руці, але не хапайте його за шкірку, щоб не налякати!
    Ну ось і все, ви навчилися брати свого хом'ячка на руки. А тепер, щоб він не боявся, піднесіть вихованця до серця, акуратно тримаючи його обома руками, щоб звірятко відчував ваше тепло і не міг звалитися на підлогу.