Чому у кота сухий і гарячий ніс?
У будь-якої домашньої кішки, якщо вона нічим не хворіє і знаходиться у хорошому стані, ніс обов'язково повинен бути вологим і прохолодним. Він зволожується, по-перше, за рахунок облизування (адже коти і кішки облизуються дуже часто), а по-друге, за рахунок спеціального секрету, який виробляється шкірою цього органу. А якщо у кота сухий ніс, то це може викликати серйозне занепокоєння у його господарів - нерідко з подібними проблемами навіть звертаються до ветеринарів. Але завжди сухість котячого носика є ознакою захворювання? Спробуємо розглянути це питання більш детально.
Варто турбуватися через сухість носа
Фахівці стверджують, що якщо поверхня носа вашого вихованця раптом виявилася сухою, це ще не привід для паніки. Ніс у кішки може висихати, якщо вона:
- спить;
- тільки прокинулася;
- веде малорухливий спосіб життя.
Тому не поспішайте везти свого вихованця до лікаря - краще почекайте трохи, і знову пощупайте його носик.
Якщо ніс став гарячим
Насторожити господарів повинен гарячий ніс у кота - ось це явище практично завжди вважається ознакою хвороби. Проте вам слід розуміти, що якщо котячий носик пересох, то людині може здатися, що він гарячий. Адже температура тіла кішки майже на два градуси вище, ніж у людини, а значить, шкіра тварини завжди буде для вас занадто гарячою. Так що якщо у вас виникли якісь сумніви, не поспішайте везти тварину до лікаря, піддаючи його стресу, краще самостійно вимірюйте кішці базальну температуру.
Чому у кота сухий і гарячий ніс?
Коли з'являються причини для тривог
Турбуватися про здоров'я свого вихованця слід лише в тому випадку, якщо його носик залишається сухим і гарячим занадто довго. Ви повинні звернути пильну увагу на поведінку кішки - якщо тварина стала апатичною, млявим і втратила апетит, це вже дуже серйозний привід для тривоги. Адже сухість носика може бути обумовлена, зокрема, зневодненням котячого організму (у такому разі припиняється вироблення зволожуючого секрету) або підвищенням температури тіла.
До речі, ще однією ознакою підвищення температури буває почервоніння вух (при цьому вони здаються дуже гарячими). Однак ви завжди повинні пам'ятати, що визначити проблему "на око" непрофесіоналові дуже складно, тому виміряти тварині температуру все-таки доведеться. Причому краще всього провести розглянуту процедуру ще до того, як ви підете в ветеринарну клініку, оскільки в незнайомому місці температура тіла у кота або кішки може змінитися вже через стресу.
Приділяйте увагу своєму вихованцеві, старанно відстежуючи всі зміни його поведінки, і ви обов'язково зможете вчасно помітити ознаки будь-якого захворювання і вжити необхідні заходи.