Чим годувати тієї тер єра?
Цю собачку часто називають кишенькової: вага тієї тер'єра не перевищує 3 кг, висота в холці - не більше 20-28 див. той-тер'єри можуть бути длинношерстными або короткошерстими, колір коричнево - або чорно-підпалий, рудий, палевий, голубий. Тои мають довгу шию, витончену голову з опуклим широким лобом, високо поставлені, стоячі вушка.
Що таке "погано"
Той-тер'єр відрізняється грайливим живим характером, любить товариство людей, незважаючи на мініатюрні форми - це відважний захисник. Він вимогливий до відходу, схильний до вірусних захворювань, чутливий до механічних і температурних впливів. Особливістю цієї породи є крихкі і тонкі кісточки. Цю собачку ні в якому разі не можна перегодовувати, - її тонким ніжкам буде важко витримати зайвий вага.
Перш ніж відповісти на питання, як і чим годувати тієї тер'єра, відразу скажемо однозначно про те, як годувати малюка не варто. Небажані всі види фаршу, - м'ясного, пташиного, риб'ячого. Категорично заборонено годувати тієї тер'єра солодощами, пряними, солоними продуктами, свининою, річковий і сирої морською рибою, бобовими, білим хлібом, макаронами, сосисками і ковбасою.
Періодичність годівлі
Будь-яку собачку не можна годувати тим, що ви їсте самі, коли мова йде про таких грудці, питання розумного харчування, його складу, якості і частоти годувань набуває особливої ваги. Почнемо з періодичності годування.
На думку провідних фахівців, схема годівлі тієї тер'єра виглядає так:
• 1-2 місяці - 6 годувань на добу;
• 2-3 місяці - 5 годувань на добу;
• 3-4 місяці - 4 годування на добу;
• 4-10 місяців - 3 годування у добу;
• Старше 10 місяців - 2 годування на добу.
Зазначимо, що з півтора років допустимо одне годування тоя на добу - вранці, але можна залишити і два годування, - вранці і ввечері.
Раціон цуценя
Нижче наводимо приблизний раціон цуценя при 6-разовому годуванні(1-2 місяці):
  1. Сир (розбавляємо кефіром).
    М'ясо (дрібно настругане).
    Сир з кефіром.
    Добре розварена каша або молочна каша.
    М'ясо з овочами.
    М'ясо.
    Вдень намагайтеся витримувати між годуваннями рівні проміжки часу. Вечірнє годування повинно бути щільним, щоб щеня зміг витримати обов'язковий 8 годинний нічний перерву. Як визначити, чи правильно ви визначилися з порцією для малюка? Поспостерігайте за ним після годування. Якщо у тоя після годування випирають боки, - ви його явно перегодували! Трохи зменшіть кількість їжі і знову поспостерігайте за собачкою. Пам'ятайте, що недогодівля теж неприпустимий, - тієї, хоч і маленький, але повинен отримувати всі необхідні для нормального росту цуценят і життєдіяльності дорослих тієї тер'єрів.
    Що таке "добре"
    Основні правила годування тоя:
    • харчування має бути правильно збалансовано, містити в потрібних пропорціях вуглеводи, білки і жири;
    • годувати тоя потрібно тільки свіжоприготованою їжею, недоїдену їжу в мисці залишати не можна;
    • в раціоні не повинно бути їжі з загального столу;
    • уникайте прянощів, солінь, копченостей і т.д.;
    • тварина повинна мати вільний доступ до рідини;
    • якщо тієї тер'єр живиться домашньою їжею, в раціон потрібно вводити додатково вітаміни і мінерали.
    Головне правило: будь-яка собачка, навіть така крихітна і декоративна, як тієї тер'єр, відноситься до вовчим. Тому раціон тоя на 2/3 повинен складатися з білкової їжі: м'ясо, субпродукти, риба, молочні продукти, яйця. Решта, - крупи, овочі і фрукти, кабачки, морква, яблука. М'ясо тою краще давати у вигляді строганины або невеликих шматочків (але не фаршу!). З субпродуктів краще серце і печінку. Рибу слід давати варену, - морську нежирних сортів, молочні продукти - у вигляді кефіру або сиру (молока не давати!). З круп даємо гречку, рис, геркулес.
    Промислові корми або домашня кухня?
    Наступний важливе питання, яке хвилює господарів тоя: що краще, - промислові корми (консерви, сухий корм) або домашня кухня?
    Однозначно відповісти складно. І домашнє харчування може бути корисним, якщо дотримуватися правил годівлі, годувати свіжою їжею, давати збалансоване харчування. В той же час і промисловий корм може нашкодити, якщо він неякісний або прострочений.
    Говорячи про консервах, відзначимо основні претензії, які пред'являють фахівці до ряду кормів економ-класу промислового виробництва: заміна м'яса субпродуктів низької якості, необхідних собачці тваринних жирів рослинними, додавання в консерви ароматизаторів, покращувачів смаку. На жаль, подібні корми широко рекламуються в ЗМІ, доступні на прилавках практично будь-яких магазинів і привабливі за ціною.
    Хороший корм повинен містити високоякісне м'ясо, тваринні жири, злаки, він добре збалансований. Такий корм можна давати собачці. Перевага тоев в тому, що вони невеликі, їдять небагато. На їхньому кормі можна не економити і купувати консерви нехай трохи дорожче, але відмінної якості, - супер-преміум або преміум класу, і тільки в оригінальній упаковці. Корм, куплений на вагу, може бути простроченим. Небажано брати корм у відкритих вуличних кіосках, оскільки там не дотримуються умови зберігання (вологість тощо)
    Консерви або сухий корм?
    Що краще, - консерви або сухий корм - питання також не принциповий. Якщо маленький тієї схильний до утворення зубного каменю, то йому краще давати сухий корм, оскільки він сприяє очищенню зубів. Якщо собачка, в силу своїх індивідуальних особливостей, мало п'є рідини, то для запобігання хвороб сечовивідної системи йому краще давати консерви або сухий корм, але розмочений у воді. В принципі, змішувати сухий корм і консерви не бажано, у всякому разі, це краще робити в межах однієї торгової марки.
    У будь-якому випадку, при виборі кормів для тієї тер'єра, слід проконсультуватися з ветеринаром. Зазвичай рекомендують вибрати для собачки щось одне, і не перемішувати різні корми. Травна система тоя в такому випадку налаштовується на прийом одного виду корму і при цьому працює регулярно, без розладів, - як годинник. Для годування активних рухомих собачок, вагітних і годуючих, краще купувати промислові корми супер (білок - 25%, жир-15%) або ультра-класу (білок - 30%, жир - до 20%). Якщо ж тієї тер'єр схильний до повноти, краще вибирати для нього корм з пониженим вмістом жиру, - високого або середнього класу (7-11% жиру).