Епілепсія у кішок: причини, симптоми, лікування
Епілепсію прийнято називати функціональний розлад мозку, що супроводжується характерними конвульсіями. Подібні порушення бувають не тільки в людей, але й у дрібних ссавців. Епілепсія у котів є досить поширеною патологією, яку можуть викликати різні зовнішні і внутрішні фактори.

Види захворювання

У ветеринарії розрізняють дві категорії епілепсії: справжню (ідіопатичну) і помилкову (симптоматичну). Справжня найчастіше пов'язана з генетичними патологіями мозку, які і призводять до конвульсій. Втім, не у всіх випадках можна точно встановити причини цього захворювання. А ось помилкова епілепсія у кішок - це завжди набутий синдром, і дуже часто його напади свідчать про наявність іншої хвороби. Якщо її точно діагностувати і вилікувати, то і конвульсії припиняться.

Симптоми епілепсії

Помітити наближення нападу можна за кількома ознаками. В основному вони полягають у незвичайній поведінці тварини. Погляд стає нерухомим, кішка немов втрачає орієнтацію. У легких випадках симптоми практично непомітні, але у важких фаза може тривати 5-10 хвилин. В цей час господарі кішки повинні прийняти певні заходи, зокрема, переконатися, що тварина знаходиться у безпечному для нього місці (наприклад, на підлозі). Під час припадку кішка втрачає свідомість, падає, її лапи при цьому витягуються, а зупиняється дихання. Це триває недовго, зазвичай всього 10-30 секунд, а після чого починаються судоми. Лапи тварини при цьому рухаються так, як при бігу або плаванні. Щелепи кішки рухаються як при пережовуванні їжі. Існує безліч відео, дають уявлення про ці процеси.

Епілепсія у кішок: причини, симптоми, лікування
Під час судом зіниці тваринного розширюються, відбувається слинотеча і мимовільне сечовипускання. Наприкінці нападу вздибліваются шерсть. Після припадку кішка може повернутися до нормального стану вже через кілька хвилин. Але у важких випадках тварина залишається в летаргічному заціпенінні до декількох годин.

Фактори ризику

Сучасні дослідження показали, що всі дрібні тварини є потенційними жертвами епілепсії. Спровокувати захворювання можуть обмінні порушення, прийом медикаментозних препаратів, електричні впливу. І виникнення епілепсії у певних випадках залежить тільки від порога витривалості тварини. У кошенят епілепсія, як правило, є вродженим захворюванням. Але якщо вона вперше проявляється в дорослому віці, то в цьому разі є набутою (у результаті отруєнь, неправильного годування, як ускладнення після інфекційних захворювань або наслідок ішемічної енцефалопатії). На розвиток хвороби впливає тривале голодування або нестача вітамінів.

Лікування епілепсії

Зрозуміло, при виявленні ознак захворювання, потрібно прийняти відповідні заходи. Адже навіть при істинної епілепсії, при правильному лікуванні прогноз може бути сприятливим. Найчастіше призначають антиконвульсивные та заспокійливі препарати. Перші треба застосовувати з обережністю, оскільки якщо один раз пропустити прийом ліків, припадки можуть поновитися з ще більшою силою. Заспокійливі засоби - це барбітал або бромистий натрій. Зазвичай курс лікування триває 10-14 днів.
При помилкової епілепсії призначають ліки, спрямовані проти захворювання, що стало причиною нападів.
Профілактика епілепсії спрямована на те, щоб обмежити або повністю виключити вплив зовнішніх подразників, які могли б викликати напад.