Хламідіоз у кішок: симптоми, лікування, профілактика
Хламідіоз - досить поширене і дуже небезпечне інфекційне захворювання, що викликається бактеріями-паразитами - хламідіями, що діють подібно вірусу. Вони вражають епітеліальні тканини, а проникнувши в їх клітини, блокують діяльності клітин імунної системи, тим самим, забезпечуючи собі можливість для розмноження. Хламідіоз у кішок небезпечний не тільки придушенням природного імунітету, але і розвитком ускладнень.

Як передається захворювання?

Хламідіоз може передаватися як контактним, так і повітряно-крапельним та статевим шляхами. Носіями інфекції є тільки хворі, але і вже перехворіли тварини. При цьому кошенята можуть народжуватися вже з цим захворюванням, оскільки воно передається їм від матері через плаценту або при проходженні ними родових шляхів.

Для дорослих тварин інкубаційний період хламідіозу триває 5-15 днів, в залежності від імунітету та деяких інших факторів. Якщо ж кошеня заразився від матері, то захворювання може проявитися через п'ять тижнів після його народження. Справа в тому, що як і будь-яка інша інфекція, хламідіоз активізується при сильному стресі (наприклад, коли малюка віднімають від кішки).
Хламідіоз у кішок: симптоми, лікування, профілактика

Чим небезпечна хламідійна інфекція?

Бактерії-збудники захворювання часто стають причиною розвитку у кішки гострого або хронічного кон'юнктивіту. Вилікувати його буває досить складно. У цьому сенсі хламідіоз і мікоплазмоз у кішок багато в чому схожі, оскільки другий також дає ускладнення у вигляді очних захворювань. Однак викликається мікоплазмоз іншими анаеробними організмами, отже, і лікування буде абсолютно іншим.

Крім кон'юнктивіту хламідіоз може дати і інші ускладнення, адже він вражає органи дихання і шлунково-кишковий тракт, і сечостатеву систему. Якщо для тварин використовується один лоток, хвороба швидко поширюється. Причому в чистому вигляді хламідіоз характерний тільки для початкової стадії. Пригнічуючи імунітет, він створює ідеальні умови для розвитку іншої патогенної мікрофлори. В результаті виникає вторинна бактеріальна інфекція, яка в більшості випадків протікає ще важче.

Симптоми захворювання

Як зрозуміти, чи є у тварини інфекція? Протягом перших декількох днів у кішки спостерігається невелике підвищення температури, але на її апетит і активність це майже не впливає. З часом можуть з'явитися ознаки кон'юнктивіту і риніту, тобто кішка починає кашляти і чхати. Це стан небезпечно тим, що воно здатне перерости в набряк легенів. На жаль, поразка інфекцією шлунково-кишкового такту проходить безсимптомно. Виявити захворювання можна лише при проведенні лабораторних досліджень.

Терапія та профілактика

Як і інші бактеріальні інфекції, хламідіоз лікують антибіотиками (зазвичай тетрациклінового ряду). При необхідності додають імуностимулятори. Зрозуміло, призначити таке лікування може тільки ветеринар, з урахуванням стану тварини, наявності вторинної інфекції та інших факторів.

В профілактиці захворювання важливу роль відіграє своєчасна діагностика, відсутність контактів з тваринами, не викликають з цієї точки зору довіри, зміцнення імунітету і вакцинація.

Представляє хламідіоз у кішок небезпеку для людини? Ризик заразитися у господарів тварини досить низький. Тим не менш, для людей з ослабленим імунітетом ймовірність підвищується, так що під час лікування їм доведеться виключити тісні контакти з твариною і, звичайно, слід дотримуватися найпростіші гігієнічні заходи.