Еклампсія: основні відомості
Гіпокальціємія, тобто дефіцит кальцію, може настати і до пологів, проте найчастіше це трапляється в період лактації, тобто протягом 1-4 тижнів після пологів, коли цей елемент особливо активно «вимивається» з організму. В результаті порушується обмін речовин, це може спровокувати судоми, і якщо не вжити вчасно заходів і не почати лікування, то це призведе до загибелі тварини. Післяродова еклампсія у кішок - це стан, що особливо небезпечно при перших пологах або при багатоплідній вагітності, так як в цих випадках вищий ризик гіпокальціємії. Що ж стосується породи тварини, то розвиток захворювання може відбуватися і у породистих, і у безпородних особин.
Діагностика і симптоми
Зрозуміло, встановити зниження рівня кальцію без проведення лабораторних досліджень досить складно. Однак деякі ознаки цього стану можна помітити. Так, кішка виявляє занепокоєння, її дихання стає прискореним. Спостерігаючи за твариною, ви також зможете помітити блідість слизових покривів. Іноді кішка йде від своїх кошенят, вона виявляє всі ознаки порушення: її руху різання, вона не може знайти собі місця. Коли починаються судоми, то морда тварини загострюється. Задні лапи тварини не згинаються із-за спазму, так що воно ходить немовби на ходулях. Кішка може тягати кошенят по квартирі, покусувати їх.
Якщо стан тварин погіршується, то воно падає на бік, а коли судоми посилюються, це супроводжується сильним слинотечею і посмикуванням лап. Температура тіла різко підвищується. Все це веде до пригнічення дихання і, як наслідок, ураження мозку. Смерть при несприятливому збігу обставин може настати через 12 годин після початку такого нападу.
Лікування еклампсії
Якщо цей стан розвинулося на пізніх термінах вагітності, то тварині роблять кесарів розтин, після чого кішку ізолюють від кошенят на добу, протягом яких їй вводять відповідні препарати і контролюють життєві показники. У деяких випадках кошенята і далі будуть перебувати на штучному вигодовуванні.
Еклампсія В післяпологовому періоді також представляє серйозну небезпеку. Так що, якщо ви помітили якісь з описаних ознак, терміново викликайте лікаря! Лікувати еклампсію самостійно, особливо в період загострення, не можна ні в якому разі. А от фахівець напевно призначить ін'єкції заспокійливого засобу в потрібній дозі, а також випише препарати кальцію. Тварина при цьому рекомендують ізолювати, бажано в темному приміщенні, і тримати подалі від джерел шуму. Паралельно із зазначеними препаратами лікар може призначити ще і но-шпу.
Профілактика
Попередити розвиток цього захворювання цілком можливо. Тут важливу роль відіграє раціональне годування тварини протягом всієї вагітності. Крім того, необхідно спостерігати за станом кішки, і якщо все-таки спостерігається дефіцит кальцію, то ще в допологовому періоді ветеринар призначить ін'єкції спеціальних препаратів. Однак зробити це фахівець може тільки після того, як розрахує необхідну дозування, а це можливо після проведення лабораторних аналізів, оскільки надлишок кальцію в крові також шкідливий.