Панкреатит у кішок: симптоми, лікування, профілактика
Панкреатит - це захворювання підшлункової залози, яке зустрічається і у людей, і у кішок. Нагадаємо, що цей орган служить для регулювання метаболізму цукру і вироблення інсуліну, а також для синтезу ферментів, необхідних для перетравлювання їжі. Пакреатит у кішок, таким чином, означає запалення підшлункової залози, з-за якого вона гірше справляється із зазначеними функціями. Причому у тварин, як і у людини, хвороба може приймати гостру і хронічну форму.

Причини розвитку панкреатиту

Запальні процеси в організмі виникають в силу різних факторів.

На розвиток захворювання впливають:

прийом певних ліків (антибіотиків, протипухлинних препаратів, деяких інсектицидів);

метаболічні розлади (високий вміст кальцію в крові);

травми черевної порожнини;

хірургічні втручання.


Словом, ті фактори, які впливають на приплив крові до цього органу.
Панкреатит у кішок буває також наслідком деяких інфекційних захворювань, запалень кишечника, зараження гельмінтами і патології жовчних протоків. Генетичні особливості деяких короткошерстих порід збільшують ризик розвитку панкреатиту.
Панкреатит у кішок: симптоми, лікування, профілактика


Симптоми захворювання

У кішок все частіше запальні процеси такого роду можна охарактеризувати як уповільнені.

Ознаками панкреатиту в цих випадках є:

апатія;

зневоднення;

втрата апетиту;

зниження ваги;

блювота;

болі в животі;

зрідка - пропасниця і почастішання пульсу.


Якщо панкреатит взяв важку форму, то одночасно з ним можуть розвиватися аритмія, зараження крові, захворювання дихальних органів. Все це разом узяте призводить до стану, небезпечного для життя тварини.

Діагностика панкреатиту

Перераховані вище симптоми характерні не тільки для цього захворювання. Тому для початку слід виключити інші можливі причини подібного стану. Ветеринар у таких випадках призначає проведення загального і біохімічного аналізу крові, а також аналізу сечі. Принципове значення має вимір рівня ензимів (амілази і ліпази) підшлункової залози. Для постановки діагнозу використовуються рентген та ультразвук.

Лікування захворювання

Ще порівняно недавно вважалось, що дієта (по суті, голодування) та спокій - основні методи боротьби з панкреатитом. Почасти це вірно. Однак вони - лише частина цілого комплексу заходів, які повинні бути спрямовані на усунення блювоти і зневоднення, полегшення болю і запобігання можливих ускладнень. Так, щоб виключити дегідратацію, використовуються крапельниці з різними колоїдними розчинами. Якщо необхідно знеболювання, застосовують такі препарати як Буторфанол. Усунути блювоту допомагають спеціальні засоби (Церукал і Серения).

Голодування сьогодні не вважається необхідним. Доведено, що коли їжа потрапляє в шлунок, це не погіршує стану хворого тваринного. Тому годувати кішку необхідно - зрозуміло, дотримуючись певних правил. В деяких випадках можуть знадобитися спеціальні харчові добавки (ферменти підшлункової залози, вітамін В12). Їжа повинна бути м'якою, з низьким вмістом жиру. До речі, правильне харчування - сама надійна профілактика панкреатиту. Поряд з цим потрібно контролювати рівень глюкози в організмі тварини і не допускати гіпервітамінозу. Враховуючи, що спровокувати розвиток панкреатиту можуть і отруєння, треба стежити за якістю продуктів і поведінкою вихованця.