Лишай у собаки: причини виникнення та способи лікування
Лишай - одне з найбільш поширених інфекційних захворювань у тварин. Власники домашніх вихованців часто стикаються з питанням, ніж лікувати лишай у собаки. Щоб відповісти на нього, розберемося в природі недуги.

Що таке лишай?

Зазвичай, коли говорять про це захворювання, то мають на увазі стригучий лишай - грибкову інфекцію шкіри, що проявляється специфічними симптомами. Небезпека його полягає в тому, що він може передаватися не тільки від тварини до тварини, але і від собаки до людини. Крім того, джерелами зараження побічно можуть бути забруднений грунт та інші подібні об'єкти. Цікаво, що при наявності певних умов спори лишаю (Micrоsporum canis) можуть жити роками.

У собаки лишай звичайно проявляється на шкірі тулуба, кінцівок і голови. Особливо часто це захворювання зустрічається у довгошерстих порід, а також у собак, які вже перенесли будь-які шкірні захворювання або травми. Варто виділити і ряд провокуючих факторів: це прийом ліків, що пригнічують імунну систему, погане харчування, стресова ситуація (найбільшою мірою це стосується тварин, взятих з притулку). Дуже часто схильність до позбавляю виникає у молодих собак, так як їхня імунна система ще формується. Як проявляється лишай? Можна помітити і вилікувати в домашніх умовах?

Симптоми захворювання

Ознаками позбавляючи є наявність на тілі тварини кругової області випала з вовною. У деяких випадках на такій ділянці помітно поява лусочок на шкірі, запальних процесів. Часто тварина починається свербіти, оскільки відчуває свербіж. Цікаво, що при такому захворюванні іноді може здатися, що у собаки є лупа - явище, яке ми не звикли пов'язувати з тваринами. Крім того, на шкірі можуть утворюватися прищі (особливо в зоні підборіддя).

Оскільки лишай схожий на інші шкірні хвороби, самостійно його виявити не можна. Підтвердити його наявність можуть тільки лабораторні тести, загальний і біохімічний аналізи крові, аналіз сечі, а також посів грибкових культур і деякі інші методики.
Лишай у собаки: причини виникнення та способи лікування



Як вилікувати лишай у собаки?

З самого початку потрібно налаштуватися на те, що процес це тривалий і досить дорогою, особливо якщо у вас вдома є кілька тварин. Лікар напевно призначить комплексне лікування, в яке входять оральні препарати типу Гризеофульвіну, додається у звичайний корм. Приймати такі кошти треба обережно. Під час прийому препарату тварині постійно роблять аналізи, щоб спостерігати, чи не відбувається придушення роботи кісткового мозку. Вагітним тваринам це ліки протипоказано. Його замінюють Кетоконазолом або іншими аналогічними засобами. В комплексі з такими препаратами застосовуються спеціальні вакцини. Важливу роль відіграє місцеве лікування, тобто використання різноманітних протигрибкових кремів і шампунів. Це, до речі, допоможе підтримувати в чистоті і навколишнє середовище, що дуже важливо в процесі лікування лишаю. Ветеринари радять використовувати шампуні з хлоргексидином двічі на тиждень

Догляд за хворим тваринам

При догляді за собакою слід, по-перше, виконувати всі призначення лікаря. По-друге, необхідно повністю очистити навколишнє середовище. Збирання можна провести 05%-ним розчином гіпохлориту натрію. Але будьте готові до того, що деякі речі доведеться викинути.

В процесі лікування уважно спостерігайте за тим, щоб у тварини не виявилися побічні ефекти. Чим раніше ви виявите такі проблеми, тим легше буде їх вирішити. І не забувайте дотримуватися правил особистої гігієни. Особливо обережними повинні бути люди з ослабленим імунітетом. У такому разі, можливо, краще лікувати собаку в умовах стаціонару.