Купірування вух у собак: нюанси процедури
Власники домашніх тварин хочуть, щоб їхні вихованці були не тільки здоровими, але і красивими, відповідали певним стандартам породи. Саме у цих цілях проводиться купірування вух у собак. Ніяких функціональних підстав для нього немає, все впирається в візуальний ефект.

Нюанси процедури

Купірування - це косметична операція, при якій собаці практично обрізають частину вуха. Подібна процедура необхідна не для всіх порід. В обов'язковому порядку проводиться для доберманів, американських стаффордширських тер'єрів, боксерів, кавказьких вівчарок, ризеншнауцеров та деяких інших порід. Справа в тому, що в цих випадках форма юшка повинна відповідати певним стандартам. Так, у кавказьких вівчарок практично повністю видаляють вушну раковину. У пітбультер'єрів залишають одну третину вуха, а у догів і доберманів вуха майже не купируют. При цьому форма вушного краю може бути різною, це залежить від уподобань власників.

Проводити операцію чи ні?

Купірування вух у собак може мати практичні причини. Деякі ветеринари вважають, що ця операція є непоганою профілактикою отитів, оскільки довгі вуха собаки погіршують циркуляцію повітря, і це може призводити до запалень. Купірування часто проводять у собак службових і бійцівських порід. Довгі вуха у бійках можуть сильно постраждати. Крім того, короткі, злегка стирчать вперед вуха у таких собак виглядають більш переконливо, агресивно і навіть страхітливо. Але в цілому нагальною необхідність в цій операції немає, і кожен господар повинен сам вирішувати, наскільки це потрібно його вихованцеві. Слід взяти до уваги, що якщо операція пройде з ускладненнями, знадобитися додаткове лікування.

Купірування вух у собак: нюанси процедури
Думка законодавства


Цікаво, що в багатьох європейських країнах, зокрема, у Великобританії, купірування вух було визнано негуманним, і тому заборонено законодавством, крім тих випадків, коли операція проводиться за ветеринарним показаннями. Купірування хвостів у собак також заборонено, виняток становлять тварини, які перебувають на армійській службі. У нашій країні процедури все ще можна. Хоча вже і зараз на виставках до форми вух у собак придивляються не так пильно, як раніше, так що робити операцію чи ні - це вже вибір господаря.

Особливості купірування вух

Сьогодні є безліч відео, що дозволяють дізнатися, як проводиться купірування. Але, як і раніше, робити операцію може тільки фахівець.

Теоретично оптимальний варіант - це купірування вух зовсім маленьким цуценятам віком до 7 днів. Але у тварин такого віку практично неможливо передбачити, якими будуть пропорції морди і тулуба, коли вони підростуть. Тому купірування краще відкласти і провести між двома і трьома місяцями. Це буде вже після першого щеплення, тому власникам вдасться уникнути порушення календарного плану вакцинації.

Чим раніше цуценяті зроблять купірування, тим красивіше потім буде форма вух, оскільки в ніжному віці у собак не так інтенсивно формується рубець, а тканини більш податливі. Крім того, кровоносна система не розвинена, тому операція для тваринного буде менш чутливою. Ось чому краще лікувати вуха цуценят у віці двох місяців, не відкладаючи цю процедуру на більш пізній період.

Собакам, які вже старше 7 днів, ця операція проводиться тільки під загальним наркозом. Відразу після процедури щеня протягом тижня повинен буде носити особливий захисний комір. Після цього шви зазвичай знімають. Чутливим тварин після операції можуть призначати знеболювальні препарати.