У будь-якому випадку, кожні півроку кожен дбайливий господар стикається з необхідністю підгодувати улюбленого вихованця вітамінами або ж провести профілактику проти глистів, що буває не так просто, як може здатися на перший погляд.
Будь-який господар, який дбає про здоров'я і безпеку свого тварини, напевно, задається питанням, як можна дати коту таблетку так, щоб і здоров'я кішки не погіршити, і для себе не залишити травматичних наслідків?
Дуже важливо давати ліки таким чином, щоб весь обсяг, який прописаний в рецепті, потрапляв у шлунок тварини, що знову-таки не завжди вдається з першого разу. Але як же бути?
Все більш-менш просто вирішується, якщо кішка спокійна і довірлива, але ось що робити, якщо тварина досить-таки рухливе, примхливу, а іноді ще й агресивна? Не переживайте, існує кілька реальних способів, які дозволяють впоратися навіть з самої темпераментним вихованцем, але помучитися-таки доведеться.
Що потрібно знати, перш ніж намагатися «нагодувати» кота?
Для початку потрібно з'ясувати у ветеринара всі важливі питання, які можуть допомогти вам в цій нелегкій справі, адже, виявляється, далеко не всі препарати мають однакові способи застосування.
Класичний спосіб
Якщо ваша тварина вам повністю довіряє і є досить-таки врівноваженим істотою, то, можливо, у вас все вийде з першого разу без особливого праці, все буде залежати від вправності господаря і темпераменту вашого котика.
Отже, дуже важливо правильно посадити кота, щоб він не подавився таблеткою і відчував себе комфортно під час процедури. Найпоширеніший варіант: взяти тварину на руки, укласти його на свої коліна спинкою, так би мовити, «обличчям до обличчя».
Є й інший спосіб, більш незручний для вихованця, але менш безпечний для власника: посадити тварина на підлогу, спиною вгору, самому сісти на коліна і зафіксувати кішку таким чином, щоб у неї не було варіантів вирватися і втекти.
Для початку улюбленця необхідно заспокоїти, можна погладити за вушком і не показувати, що ви нервуєте. Якщо котику все-таки вдалося розслабитися, можна приступати до процедури. Діяти необхідно впевнено і максимально швидко: ліву руку кладемо кішці на голову, великим і вказівним пальцем злегка натискаємо їй по боках на щелепу.
Від такого впливу вона рефлекторна розкриє рот і спробує вирватися. Обережно, притримуючи тварина ліктем і передпліччям, правою рукою запихаємо таблетку на самий корінь язика і закриваємо щелепи лівою рукою, злегка притиснувши долонею, щоб кішка їх не разомкнула і не спробувала виплюнути таблетку.
Таким чином, чекаємо, поки вона не почне рефлекторно ковтати і, разом зі слиною проковтне пігулку. Щоб процес ковтання стався швидше, можна продовжувати притримувати закритою щелепу, а іншою рукою погладити кота по горлу в напрямку від глотки до шлунку.
Після цього щелепи доведеться знову розтиснути і подивитися, що таблетка дійсно була проковтнута, адже є такі хитрі особини, які тільки роблять вигляд, що впоралися із завданням, а потім тихенько випльовують гірку пілюлю.
А як бути, якщо тварина пручається?
Якщо вам попався дуже темпераментний кіт, якого навіть удвох утримати практично нереально, повірте, і такі бувають, то деякі ветеринари дають таку пораду: закутати або сповити тварина в щільну тканину, простирадло, непотрібну куртку або ковдру, залишивши лише одну голову.
Після того, як кішка стає беззахисною, провести всю процедуру, описану вище. Але з власного досвіду можемо сказати: сильна і здорова кішка буквально кілька хвилин розірве на шматки всі ваші ковдри, так і сповити її виявиться не таким простим завданням, але все-таки можна спробувати.
Але є й інший варіант. Якщо ветеринар дав добро, то таблетку можна розкришити тупим плоским предметом в порошок, потім змішати його з кормом або невеликою кількістю води. Рідини потрібно стільки, щоб вона помістилася в невеликій шприц, наприклад, 2 мл
Порошок гарненько розмішуємо з водою, набираємо її на шприц без голки, беремо кішку і вливаємо ліки прямо зі шприца. Головне, поршень просувати плавно, щоб тварина встигало пити і ковтати, від різкої струменя кішка може злякатися і втекти.
Цей спосіб не завжди ефективний, якщо ліки гіркі, так як у кішки може з'явитися рясне слинотеча, і ви не зможете зрозуміти, чи потрапила необхідна доза препарату в організм тварини.
Можна спробувати змішати ліки з кормом або їжею, наприклад, сметаною. Таблетку знову необхідно розтовкти в порошок, змішати з невеликою кількістю жирної сметани, а потім намазати її кішці на ніс.
Будьте уважні, наприклад, деякі препарати від глистів не можна змішувати з продуктами, що містять жир, тому уважно читайте інструкцію.
Кішка, відчувши на носику щось чужорідне, почне облизуватися і заглотит повну порцію ліків.
Пам'ятайте, що в такій важливій справі не можна проявляти роздратування або злість по відношенню до тварини, тільки ласка і увага стануть тут кращими помічниками.