Клітка для хвилястих папуг
Почнемо з клітини для домашнього улюбленця . Її необхідно розмістити в самому світлому і теплому куточку кімнати, розташованому приблизно на висоті людського зросту, подалі від протягів і працюючих опалювальних приладів, у т.ч. стаціонарних батарей і радіаторів.
Що стосується форми клітини, то краще вибирати прямокутні вироби з плоским дахом, оскільки круглі і багатокутні клітини досить незручно чистити. Обов'язковими складовими частинами клітини повинні бути: глибокий піддон, дві-три годівниці (для основного, мінерального і додаткового кормів), поїлка і не менше 2-х дерев'яних або пластмасових жердочек товщиною від 1 до 15 див.
Доцільно встановити в клітці спеціальну ємність для купання папужки (особливо в літній період). Її можна наповнювати теплою водою, а якщо папужка не любить купатися, то піском, в якому він буде з радістю чистити свої пір'їнки і дзьобик, позбавляючись від паразитів.
На дно клітки слід насипати пісок, звичайно, не з найближчої дитячого майданчика, а морський, річковий або спеціально призначений для папуг (його можна придбати в будь-якому зоомагазині). Такий пісок містить мікроелементи та мінеральні компоненти, необхідні для нормальної життєдіяльності птиці. Також у клітці завжди повинен перебувати свіжий корм і вода.
Природно, що чистота клітини - обов'язкова умова зміст домашнього вихованця . Проводити генеральне прибирання клітки, що включає в себе чистку всіх її деталей і заміну піску, необхідно ніяк не рідше одного, а ще краще двох разів на місяць, але мити, а потім і насухо протирати годівниці і поїлку необхідно щодня.
Догляд за хвилястими папугами обов'язково включає в себе і наступний ключовий момент - необхідність ретельно стежити за станом води в поїлки. Кожен день, а пізньою весною і влітку навіть 2 рази в день, її потрібно міняти (застояна вода викликає серйозні розлади шлунка у птиці). Папугам треба наливати кип'ячену, бутильовану або відстояну воду кімнатної температури, а в жарку пору додавати в неї кілька крапель соку лимона, який не тільки її продезинфікує, але і допоможе зміцнити пір'я домашнього улюбленця .
Харчування хвилястих папуг
Основу харчування хвилястих папуг становить зерновий корм, який можна придбати в зоомагазині. Якщо готової злакової суміші немає, то давайте пташці овес, протягом доби вимочений у воді, а потім промитий під проточною водою або просо. До речі, ці злаки можна проростити в невеликій ємності і в такому вигляді поставити в клітку з папугою. Урізноманітнюють раціон колоски пшениці, які до того ж запобіжать зайве відростання дзьоба птиці, насіння льону, соняшника, гарбуза, диких трав, кукурудза, горіхи (звичайно, добавки необхідно дозувати і не змішувати).
Необхідним компонентом раціону папужок є дрібно порубана зелень - кріп, звіробій, спориш, кульбаба, подорожник, мокриця, а от від петрушки і базиліка краще відмовитися. До речі, обов'язково давайте вихованцеві свіжі гілочки фруктових дерев - вони допоможуть йому чистити дзьоб.
Не забувайте і про білки, яких предостатньо в варених курячих яйцях, сирі і сирі, вымоченном в молоці черствий білому хлібі. Час від часу папугу потрібно годувати свіжими овочами та фруктами.
А ось жирні, смажені і гострі страви, копченості, сире м'ясо і м'ясні вироби, важкі для шлунку тварини жири, чорний хліб, міцний чай, кава й алкоголь хвилястим попугайчикам протипоказані.
І останнє. Привчайте свого вихованця до різноманітного «меню» спочатку, оскільки птах швидко звикає до певного раціону і перевчити її потім буде досить непросто.