Як доглядати за собакоюКорисні поради та рекомендації.
Дуже широке поширення набуло думку, що собаці обов'язково потрібно дуже багато гуляти. Насправді собаки, як і люди, можуть пристосуватися до різних фізичних навантажень. І точно також, як і люди, абсолютно не люблять ходити по брудних дорогах.
Звичайно, важко заперечувати той факт, що і люди, і собаки, будуть набагато здоровіше, якщо будуть здійснювати щоденні прогулянки. Однак багато людей з-за браку часу або бажання не в змозі собі таке дозволити, але при цьому почувають себе досить добре. Приблизно те ж саме можна сказати і про собак.
Тепер люди все більше починають розуміти, що дозволяти тварині бруднити стовпи біля чужих воріт або ж справляти свої природні потреби біля під'їзду - справжня безвідповідальність. У багатьох країнах таких недбайливих власників можуть оштрафувати.
Вигулювати собаку потрібно або на особистій ділянці, або в місцях, де за нею можна з легкістю прибрати, і обов'язково в наморднику, якщо вона велика. Навіть невелика територія дозволить тварині відчути себе вільною істотою, якому можна робити все, що йому заманеться. Тому, якщо у твоїх батьків є дачну ділянку, то частіше бери туди свого вихованця.
Собаки з легкістю пристосовуються до різних обставин. Вони можуть в сонячний день пробігти багато кілометрів, а після цього майже тиждень не гуляти. Проте зловживати цим не варто.
Не слід перевтомлювати щенят чи старих собак тільки з-за того, якщо тобі хочеться погратися. Собак з широким черепом і опуклим чолом, наприклад боксерів, бульдогів, тер'єрів та інших порід, не слід в жарку і вологу погоду змушувати багато ходити або бігати. Ці породи з легкістю можуть отримати тепловий удар.
Прогулянки з цуценятами
Найкраще привчати цуценя до повідця в невеликому садку або який-небудь інший обгородженій місцевості. Не потрібно випускати вихованця в місці, де можуть гуляти інші собаки, до тих пір, поки не завершиться курс щеплень, який проводиться зазвичай у віці від 3,5 до 4 місяців. Проте такі вимоги кардинально розходяться з необхідністю привчити цуценя до міського транспорту і великій кількості людей.
У таких випадках краще, щоб хто-небудь з дорослих виходив з цуценям на руках на галасливі вулиці, щоб після того як твій вихованець виросте і навчиться ходити на повідку, він би став менше лякатися вуличного шуму і руху. Якщо твоя собака досить великої породи, то все дресирування та вправи потрібно відкласти до тих пір, поки вона не досягне приблизно шестимісячного віку.
➣ Для того щоб зберегти здоров'я собаки, не дозволяй їй занадто багато стрибати або тим більше лазити по сходах і укосах. Це може призвести до того, що її незміцнілі кістки можуть скривитися.

Як доглядати за шерстю собаки

Доглядати за шерстю собаки дуже важливо. Цій справі досвідчений собаківник приділяє час щодня. Потрібно не просто енергійно розчісувати шерсть тварини. Тобі доведеться навчитися правильно орудувати щіткою і гребінкою.
Якщо ти будеш розчісувати шерсть свого тварини як можна частіше, вона не буде звалюватися. Гребінка буде також масажувати шкіру, стимулювати її кровопостачання, роблячи тим самим шерсть більш густий і блискучою.
Прийнято вважати, що часте розчісування вовни може поліпшити тонус м'язів тіла і кінцівок тварини.
Інвентар для догляду за собачою шерстю
Купити в зоомагазині спеціальні предмети по догляду за собачою шерстю набагато простіше, ніж користуватися гребінками, гребінцями і щітками, призначеними для людського волосся.
Якщо ти завів собі гладкошерстого собаку, розчісуй її кожен день твердою щіткою. Чистять шерсть зазвичай довгими і швидкими рухами за її зростання. Краще всього слідувати такому порядку: спочатку розчесати шерсть на спині, потім на животі, грудях, лапах і хвості.
Акуратніше все слід розчісувати шерсть близько дуже чутливих місць тварини, наприклад біля вух. Для довгошерстої собаки однієї чищення щіткою буде недостатньо, так як вона распушит лише кінці довгого волоса, а підшерстя або пух, який зазвичай звалюється і збивається в ковтуни, залишиться недоторканим. Саме тому для тварин з довгою шерстю тобі буде потрібна не тільки щетинна щітка, але і пружна дротяна щітка в поєднанні з металевим гребінцем з довгими і рідкісними, круглими в перерізі зубцями, які будуть діставати до шкіри твого вихованця.
Як купати собаку
Не всі собаківники знають, що купати собаку часто, причому зі спеціальним шампунем або порошком, не можна. Це не зробить шерсть більш чистою, а тільки нашкодить тварині, так як з вовни буде змиватися природна жирова змазка. Наслідком цього стане те, що собака втратить така важлива якість своєї шерсті, як водонепроникність, з-за чого буде часто хворіти.
Якщо твоя собака має гладку шерсть, купати її можна рідко. Деякі породи, наприклад пуделі, навпаки, мають потребу в частому купанні. Якщо у твого вихованця довга шерсть, то купання йому життєво необхідно, однак занадто часто мити теж не варто - достатньо буде одного разу на місяць. Перед купанням і після нього собаку ретельно розчісують.
Перш ніж купати свою собаку, подумай про те, який шампунь підійде для її вовни найбільше. Якщо у тварини з'явилися блохи, потрібно придбати спеціальний шампунь з інсектицидами. Подібним шампунем добре користуватися в літній час.
Для того щоб правильно підібрати шампунь для тварини, потрібно звернутися до ветеринара. Собак також можна мити шампунем, призначеним для людини, наприклад, підійдуть м'які шампуні для дітей.
➣ Ні в якому разі не користуйся для миття тварини простроченим засобом, так як це може завдати непоправної шкоди здоров'ю собаки.

Регулярні огляди собаки

Собаківники завжди знаходять час для того, щоб простежити за здоров'ям своєї собаки, та забезпечити їй належний догляд.
Щотижня потрібно оглядати кігті тварини, стежити за тим, щоб вони не переросли настільки, що можуть перепаде. Кігті не повинні закручуватися на зразок баранячих рогів і упиватися в м'які тканини. Окрему увагу потрібно звертати на кігті п'яте, прибылых, пальців, які є як на передніх, так і на задніх кінцівках. Вони знаходяться на висоті приблизно 3-4 см від землі. З землею вони ніколи не стикаються, тому і не сточуються.
У собак, які багато бігають, кігті доводиться стригти відносно рідко.
Час від часу потрібно оглядати і зуби тварини. Невеликий і ще не встиг затвердіти наліт слід обережно видалити ватною паличкою, змоченою водою і посипаній зубним порошком. Якщо у тварини вже утворився зубний камінь, що його може видалити тільки ветеринарний лікар. Робить він це зазвичай під загальним наркозом.
Приблизно раз в тиждень оглядай вуха тварини. Обробляй лише ті частини вушних раковин, які знаходяться на виду. Не застосовуй вушні краплі, якщо їх не прописав твоєї собаці ветеринарний лікар.
Дуже важливо мати зігнуті ножиці із закругленими кінцями. Вони знадобляться тобі для підрівнювання шерсті тварини і для выстригания вовни між подушечками лап.