Слух є важливим органом чуття у людини, саме він допомагає орієнтуватися в навколишньому світі, пізнавати цей світ, а також звуки можуть застерегти про небезпеку. Слух, напевно, єдиний з усіх органів чуття, працюючий під час сну.
Звукоізоляція квартири: основні принципи. Коротка інструкція дій
Звичайно, звукове сприйняття світу дуже важливо для людства, але воно стає перешкодою під час нічного сну. Точніше, не сам слух заважає, а ті сторонні шуми, які лунають на вулиці, особливо якщо мова йде про великому місті, де гучні звуки не замовкають ні на хвилину. Зайвий шум створює дратівливу некомфортну атмосферу, що не дає нормально розслабитися і відпочити. Саме тому звукоізоляція квартири стає на сьогоднішній день пріоритетним завданням для будівельної індустрії. Як це зробити - розповість сайт Vse-sekrety.ru і на цієї сторінки ми згадаємо про самих основних моментах звукоізоляції квартири.

Особливості звукоізоляції квартири

Будь-яка людина намагається знизити кількість стороннього шуму в своїй квартирі всіма доступними способами. А сучасна будівельна промисловість посилено йому в цьому допомагає, створюючи нові матеріали для звукоізоляції приміщень. Але використання одного матеріалу не завжди буває успішним в повній мірі. Так, наприклад, використовуючи звукоізоляційні матеріали при декоруванні стін або підлоги, можна позбутися від шуму, раздающегося з сусідніх квартир, та й то не завжди вдається повністю поглинути зайві звуки. Якщо ж при цьому вікна залишаються без звукоізолюючих властивостей, то вуличний шум буде чудово доноситися до квартири. До проблеми захисту будинку від шуму треба підходити комплексно, тобто враховувати безліч різних факторів, аж до звукоізоляції інженерної комунікаційної системи.
Види шумів
Щоб провести звукоізоляцію приміщень максимально повноцінно, треба врахувати, від яких саме шумів належить позбутися. Шуми поділяються на ударні, повітряні і акустичні. Ударний шум увазі ті звуки, які чути при ходьбі сусідів на верхньому поверсі або при забиванні цвяхів сусідами збоку. Коли чутно, як у сусідів грає музика, кричить дитина, або навіть чути розмову з сусідньої квартири, - кажуть про повітряному шумі . У порожніх квартирах або необлаштованих приміщеннях чути акустичний шум , що лунає як відлуння.
Звукоізоляція квартири: основні принципи. Коротка інструкція дій
Визначившись з тим шумом, який найбільше заважає, можна приступати до звукоізоляції приміщення. При цьому слід пам'ятати, що якщо в стінах є тріщини, діри та інші дефекти, їх необхідно закрити в першу чергу, так як одних звукоізоляційних матеріалів в даному випадку буде недостатньо.
Матеріали для звукоізоляції
Закривши всі наявні дефекти в стінах, підлозі, вікнах, потрібно приступати до вибору звукоізоляційних матеріалів. Ці матеріали повинні однаково добре захищати від будь-яких видів шуму. Часто буває так, що один матеріал чудово захищає від повітряного шуму, але при цьому марний при ударному. Або, навпаки, матеріал поглинає ударний шум, але не справляється з повітряним, тому в більшості випадків доводиться комбінувати два види матеріалів. Але при цьому не варто забувати і про зменшення корисної площі при використанні занадто великого шару звукоізоляційного матеріалу. При виборі матеріалу для звукоізоляції необхідно ретельно стежити за якістю товару, що купується, так як часто ця продукція містить шкідливі речовини, що негативно впливають на людський організм. Особливо ретельно до вибору матеріалу слід підходити, якщо він призначений для дитячої кімнати.
Монтаж звукоізоляційних матеріалів
До монтажу звукоізоляційних матеріалів можна приступати після проведення всіх підготовчих робіт. Для кожного товару існують свої правила по установці. Для одних буде потрібно додатково встановити обрешітку з дерев'яних брусків або металевих грат, інші матеріали досить просто нанести на стіну або підлогу. Деякі матеріали можуть зажадати попередньо вирівняти стіни, іншим такі попередні заходи не потрібні.
Звукоізоляція квартири: основні принципи. Коротка інструкція дій

Кріплення звукоізоляційних матеріалів повинен бути виконаний якісно, щоб не утворювалося звукових містків, в іншому випадку ефективність звукоізоляції буде знижена з-за неправильного монтажу або кріплення. Дуже важливо стежити, щоб установка звукоізоляції відбувалася правильно, без щілин і за рекомендаціями, даними виробником товару. У деяких випадках може знадобитися також використаного матеріалу облицювання. Гіпсокартон добре підійде для більшості таких ситуацій.
Головна мета - ізолювати приміщення від стороннього шуму, щоб у квартирі було комфортно жити, тому немає сенсу намагатися заощадити на такому важливому моменті, як звукоізоляція в квартирі. Умиротворення і блаженний стан, дарующие тишу і спокій - основні складові комфортного життя.