Як боротися з тріщинами на стінах
Тріщини на стінах - серйозний сигнал. Це перший симптом того, що будівля поступово приходить в непридатність. Знижується його теплоізоляція, міцність, всередину починає проникати волога. Між тим, на початковому етапі усунути тріщини можливо.
Основних причин виникнення тріщин в стінах будівель не так вже багато: це усадка грунту, перепади температури або перевантаження. Але незалежно від причин появи, ці дефекти необхідно одразу ж усувати, оскільки тріщини дуже «перспективні» в поганому сенсі цього слова. Якщо тріщини помічені вами зовні вашого будинку, краще всього звернутися в керуючу компанію. Якщо ж вони всередині квартири або у вас приватний будинок, можна спробувати вирішити проблему самостійно.
Тріщини, що виникають через осідання ґрунту, особливо небезпечні. Тому до їх усунення необхідно підходити з особливою обережністю. Самий вірний метод - це заповнення порожнин тріщин цементним розчином. Точно так само необхідно боротися з тріщинами, що виникають через перепад температур. Найчастіше таким «недуг» піддаються неопалювані будівлі. А ось якщо причиною появи тріщин є перевантаження конструкцій, то тут посилення стенпроизводится за принципом «двоиной сорочки з цегли або бетону.
Тріщини на стінах квартири можна просто замазати шпаклівкою. Проте тут все залежить від матеріалу стін і ширини дефекту. Для тріщин шириною до двох міліметрів підійде звичайна шпаклівка, а для більш широких можна використовувати армуючу сітку. Великі тріщини в панельних будинках краще закладати розчином цементу, також з армирую-
щей сіткою. Якщо ж будинок цегляний, краще всього переробити кладку. Почати це можна, знову ж таки, за допомогою ТСЖ, або самостійно, якщо ви живете в приватному будинку.
Є безліч інших способів закрити тріщину в стіні, але це вже складні та вузькопрофесійні методи. Тому якщо ви все-таки не впевнені в тому; що зможете закрити тріщину самостійно, зверніться до фахівців.