Як зробити квартиру затишною і просторою

Як краще організувати квартирний простір


Ми вдаємося до ремонту не тільки для того, щоб створити в квартирі якусь атмосферу.
Часто з його допомогою ми прагнемо змінити стиль і спосіб життя. Адже від того, як облаштовано наше житло, залежить наш стан, як душевний, так і фізична.
Тому дуже важливо зробити квартиру не тільки практичною, функціональної, але й неповторною, цікавою з точки зору дизайну. Це зовсім не просто.
Більшість з нас живе в квартирах зі стандартним плануванням (добре це чи погано, зараз не настільки важливо), і ми звикли, що кімнати мають окреме, особливе призначення, що кухня - це кухня, спальня - це спальня.
Але не можна стверджувати і зворотного, що, в'їжджаючи в нову квартиру, ми не замислюємося над тим, як би змінити, перепланувати простір, власниками якого ми стали. Безумовно, змінити розташування кімнат, їх розмір не в наших силах, але є способи, які дозволять це зробити трохи інакше. Наприклад, якщо хочеться розширити простір, то можна об'єднати кімнати, що зазвичай і роблять, поєднуючи кімнату і кухню.
З одного боку, збільшення простору - це добре, з іншого - зникають межі між різними зонами квартири.
Актуальний і такий варіант, як об'єднання кімнати з балконом або лоджією, що дозволяє отримати додаткові метри.
Організація житлового простору залежить насамперед від того, який житлоплощею ви володієте, так як ваші дії в однокімнатній квартирі будуть відрізнятися від тих, що ви зробите у багатокімнатній.
Невеликі або однокімнатні квартири дуже часто дозволяють дизайнеру застосувати різноманітні засоби, які надають приміщенню особливий характер.
Щоб домогтися цього, необхідно дотримуватися кількох правил, що дозволяють організувати і грамотно розподілити простір невеликий квартири, зробивши її максимально комфортною та функціональною.
? Вибирайте правильне колірне оформлення квартири
Перш за все віддайте перевагу теплим тонам, світлим, наближеним за кольором до шпалер, завдяки чому квартира буде виробляти цілісне враження. Якщо малюнок на них вертикальним, то візуально стелю житла стане вище.
Не варто купувати шпалери темного кольору або з контрастними поєднаннями кольорів. Але можна в одному приміщенні використовувати шпалери таким оригінальним
способом: зверху наклеїти світлі, а знизу - темні. Подібні комбінації також візуально збільшують простір.
В невеликій квартирі передпокій практично відразу ж переходить в кімнату, тому для її обробки слід використовувати ті ж матеріали і прийоми, що і для кімнати. Це дозволить візуально збільшити приміщення.
Звичайно, важко заочно що-небудь радити, хоча є деякі прийоми, які допоможуть облаштувати невелику квартиру. Можливо, це прозвучить парадоксально, але тіснота пов'язана не з кількістю метрів (хоча заперечувати цього теж не можна), а з організацією простору.
Навіть велика квартира може виглядати не кращим чином при неадекватній просторової організації.

? Поради по дизайну і декору маленьких квартир


Отже, щоб не страждати від тісноти, забудьте про вишуканий декор, дрібні деталі і віддайте перевагу функціональності. Періодично проводите ревізію і позбавляйтеся від непотрібних речей, які можуть займати достатньо місця.
Постарайтеся влаштувати вбиральню, під яку можна відвести невеликий кут, відокремивши його від решти простору драпіруванням.
Намагайтеся не захаращувати квартиру великими предметами, наприклад розкішним диваном або багатоярусної люстрою. Звичайно, вони можуть бути присутніми в інтер'єрі, але при цьому з ними ніщо не повинно конкурувати, щоб не розсіюється увага.
Навіть у невеликій квартирі зазвичай є комора або інше підсобне приміщення. Не слід за рахунок нього розширювати простір квартири, так як речі, складені там, теж доведеться кудись дівати.
Ще одним способом раціонального використання простору є створення додаткових рівнів, наприклад антресолей. Особливо це підійде для квартири з високими стелями.
Є старі, але як і раніше актуальні прийоми, що дозволяють візуально розширити простір.
Про деякі з них мова йшла вище. До названих можна додати наступне: об'єднайте простір однорідним підлоговим покриттям, однаковим кольором стін у суміжних приміщеннях, збільште кількість дзеркал або повісьте одне величезне - від підлоги до стелі.
Звичайно, не всім по душі дзеркала і світлі шпалери, але і темні тони мають свою перевагу, яке у тому, що звужене простір стає більш глибоким.
? Правильно підбирайте освітлення в квартирі
Важливу роль у невеликій квартирі грає освітлення. Замість люстри використовуйте локальне освітлення з допомогою підлогових світильників. По-перше, відчуття затишку посилиться, по-друге, кути, з якими ще не зовсім зрозуміло, що робити, виявляться менш помітними. Якщо без верхнього світла ніяк не обійтися, придбайте плоскі світильники, які розташуйте як можна ближче до стелі, що забезпечить йому необхідну яскравість і візуально зробить кімнату вище.
Ще один прийом, який може бути вдало застосований в даному випадку, - це багаторівневе освітлення. Це означає, що, крім підлогового і стельового освітлення, можна влаштувати і стінне, яке буде висвітлювати певні зони і умовно розсуне стіни.
Традиційно вішають на вікна тюль, штори. Якщо їх зняти, приміщення відразу ж перетвориться: стане більш просторим, світлим, сонячним. Якщо вид з вікна вам подобається, то тим більше немає необхідності відгороджуватися від нього.
Крім того, штори будуть тільки стискати і без того обмежений простір вашої квартири. Але не слід впадати у крайнощі і зовсім відмовлятися від декорування вікон. Просто зробіть їх максимально відкритими.
У кожному будинку напевно знайдуться предмети, які рідко використовуються. Якщо ви не сидите за письмовим столом, то не варто відмовитися від нього? Якщо ви рідко печете, то замість займає достатньо місця плити з духовкою можна встановити вбудовану побутову техніку з варильною панеллю.


? А у ванній кімнаті можна розширити простір, змінивши ванну на душову кабіну, якщо, звичайно, для вас це не принципово.
Вдалий вихід з положення - вбудовані шафи. Якщо за кольором вони не будуть відрізнятися від стін, то перетворяться просто в архітектурну деталь, але не втратять своєї функціональності.
На зміну звичним стінок прийшли модулі, які легкі, витончені і не захаращують кімнату. Крім того, кількість варіантів їх розміщення практично нескінченно.
Все це дає можливість організувати простір по-новому, без особливих зусиль змінювати інтер'єр. Більш того, модулі можуть служити засобом поділу простору.
Оскільки у них часто відсутні дверки, а також задня і нерідко бічні стінки, їх можна використовувати як вітрини, які не тільки розмежують зони, але і вирішать проблему розміщення різних домашніх предметів.
Ще один вихід з положення - різноманітні стелажі, які можуть бути підлоговими, підвісними, стаціонарними. Перші не прив'язуються строго до конкретного місця, їх можна переставляти.
Підвісні, як випливає з самої назви, вішають на стіни. Стаціонарні стелажі кріпляться до підлоги і стелі. Наявність такої меблів дає можливість моделювати простір так, як необхідно в даний момент.
Якщо кімната має нестандартну конфігурацію, то стелаж займе те місце, яке може залишитися невикористаним при розміщенні корпусних меблів. Це особливо зручно в приміщенні мансардного типу.
? Меблі-трансформер - ідеальне рішення для маленької квартири. Це диван-ліжко або крісло-ліжко, стільці і т. п. Вони також дозволять розширити простір і використовувати його раціонально.
Якщо є можливість, то замість глухої стіни можна встановити легку перегородку, крізь яку буде проникати світло.
Це може бути вітраж, стелаж з рослинами, акваріум або ширма. Вони не тільки вирішать завдання організації простору, але і зроблять його оригінальним.
Якщо ви є власником багатокімнатної квартири , то у вас є така перевага, як реальна можливість відмовитися від тих обмежень, які доводиться долати власникам невеликих квартир. Але це не означає, що у вас не буде труднощів. Вони знайдуться завжди, тільки будуть іншими.
Якщо при організації простору невеликої квартири йшлося про створення цілісного інтер'єру, то в цьому випадку для кожної кімнати можна знайти особливе стильове рішення, урізноманітнити інтер'єр і зонувати простір так, щоб воно максимально повно відповідало смакам домочадців і задовольняло їх потребам. Тому в першу чергу слід врахувати кількість членів сім'ї, щоб кожному створити комфортні умови.
У великій квартирі більше функціональних територій. Але почати організацію простору слід з виділення спальним та загальної зон. Перша призначена для відпочинку членів родини, друга включає кухню, загальну кімнату, ванні. Санвузлів у великій квартирі буває як мінімум два. Один, так званий гостьовий, розташовується ближче до вхідної зони, інший - у спалень.
Ще один прохід в кухню розвантажить передпокій від постійних пересувань, зробить комунікації більш зручними і раціональними. І ще одна неодмінна умова - неможливість об'єднання загальної кімнати і кухні, якщо в ній встановлена газова плита, оскільки з точки зору гігієни це неприпустимо.
Отже, загальні положення зрозумілі. Тепер можна розглянути оформлення та дизайн окремих кімнат .