Як заробити тріщини в цегляній кладці. Способи ремонту цегляної стіниНезважаючи на високу стійкість стін з цегляної кладки до зносу і механічних навантажень, на них іноді з'являються тріщини. Про те, як їх закрити і піде далі мова.
Причини виникнення тріщин
Найпоширенішою причиною виникнення тріщин на цегляній стіні є недостатня глибина закладки фундаменту. Якщо під будовою є ділянки ґрунту з різною несучою здатністю, фундамент недостатньої міцності не в силах протистояти нерівномірної усадки окремих частин будинку. В результаті зміщення частин стіни у вертикальній площині і виникають тріщини на цегляній кладці.
Однією з причин появи тріщин може бути усадка протягом перших років після завершення будівництва, а в разі виконання прибудови тріщини в цегляній кладці можуть виникати через відсутність деформаційного шва між прибудовою і основною будівлею.
Підвищені навантаження на перекриття, порушення технології укладання цегли або неякісний розчин - ось ще причини, що призводять до появи на цегляній кладці великих і малих тріщин.
Тріщини в цегляній кладці небезпечні тим, що зміщення або зсув частин будови і конструктивних елементів відносно один одного призводить до зниження міцності і стійкості всієї будівельної конструкції.
До початку виконання ремонту цегляних стін і закладення утворилися в них тріщин необхідно усунути причини їх виникнення і переконатися в тому, що процес деформації стін зупинений і тріщини не збільшуються в розмірах.
Відстеження динаміки утворення тріщин
На поверхню стіни впоперек тріщини, необхідно накласти маяки з гіпсового розчину шириною 70-80 мм і товщиною близько 8 мм, попередньо видаливши шар штукатурки до самої кладки, забезпечивши таким чином надійне зчеплення маяків з поверхнею стіни.
Допускається використання в якості маяків паперових стрічок, наклеєних кінцями до ділянок стіни з протилежних сторін тріщини.
На маяки необхідно нанести написи із зазначенням дати їх установки. Через 2-3 тижні стан маяків перевіряють. У разі утворення тріщин на гіпсових маяках або розриву паперових стрічок необхідно вжити заходів щодо зупинки зсуву частин споруди. Якщо ж маяки цілі, можна переходити до закладення тріщин і ремонту стін.
Закладення тріщин
zadelat-treshchiny-v-stene03В разі, коли ширина тріщини не перевищує 5 мм, її закладення виконується ремонтним розчином, приготовленим на основі цементу. Щілина слід попередньо очистити від сміття і змочити її водою. Для кращого зчеплення ремонтного розчину з цеглою стіни тріщину необхідно трохи розширити, збивши її краю молотком.
Ремонт щілин середнього розміру, шириною від 5 до 10 мм виконується аналогічним чином, склад ремонтного розчину при цьому слід змінити, приготувавши його з піску та цементу в співвідношенні 1:2.
Допускається запенивание тріщин монтажною піною з послідуючим вирізанням застиглої піни на глибину 2-3 мм і заповненням цього простору цементним розчином з метою захисту піни від ультрафіолетових променів.
Ремонт великих тріщин шириною більше 10 мм рекомендується проводити шляхом демонтажу пошкодженої кладки з наступною заміною на нову. Нові цеглини слід обов'язково укладати у вигляді замку, додатково підсилюючи кладку шматками арматури або металевими смугами.
Якщо розібрати кладку на аварійній ділянці не надається можливим, закладення щілини виконують звичайним будівельним цементним розчином. Посилення конструкції виконується забиванням в щілину Т-подібних металевих анкерів, зафіксованих з обох боків щілини за допомогою дюбелів.
Можна надати цегляній стіні додаткову жорсткість, зміцнивши її зсередини замками, що представляють собою металеві профілі, що накладаються впоперек тріщини і прикріпленими до стіни анкерами. Непоганий результат дає і використання сталевих скоб, кінці яких заведені в отвори, висвердлені на протилежних від тріщини ділянках.
Слід віддавати собі звіт в тому, що тріщини в цегляній кладці безпомилково вказують на приховані дефекти в конструкції всієї споруди. Тому так необхідно своєчасне виявлення причин появи тріщин, їх усунення та виконання ремонту на початковому етапі, коли будинок ще не схильне до значних руйнувань.
В іншому випадку, коли час вже втрачено, для приведення будівлі в належний вигляд доведеться витратити досить значні кошти.
Удачі вам! Нехай у вас все вийде!