Коли приходить час заміни сантехніки, для заміни унітазу зазвичай запрошують фахівців, ми виконаємо цю роботу самостійно і своїми руками.
Вибір унітазу
При виборі унітазу необхідно враховувати те, як розташована випускна каналізаційна труба: вертикально, горизонтально або під кутом. Система випуску унітазу повинна в точності відповідати їй.
Крім обов'язкових технічних характеристик зверніть увагу на розміри унітазу. Поміститься він (і ви в тому числі) в туалеті вашої малогабаритної квартири? Розрахувати це дуже просто - довжина унітазу повинна бути в 2 рази менше відстані від випускного отвору каналізації до дверей.
Демонтаж старого унітазу
Перекривше воду і спустивши її із зливного бачка, від'єднуємо подачу води до бачка старого сантехнічного пристрою. Виконуємо демонтаж зливного бачка і чаші унітазу. Якщо термін експлуатації унітазу закінчився і він не представляє для вас цінності, демонтаж можна виконати за допомогою молотка або перфоратора. Уникайте при цьому потрапляння уламків старого унітазу у випускну трубу каналізації!
Очищаємо випускний отвір труби від іржі, бруду і залишків розчину, не забувши після цього заткнути її шматком дрантя або надіти на неї поліетиленовий пакет і зав'язати його. Вгадайте навіщо?
При необхідності заново виконуємо стяжку звільнилася поверхні підлоги в туалеті. Роботи з демонтажу старої сантехніки завершені.
Підбір сантехнічної фурнітури
Для надійного і герметичного з'єднання унітазу і випускної труби необхідно підібрати манжету потрібного типу. В залежності від розмірів і конфігурації сполучуваних деталей це може бути гофрована, пряма або ексцентрикова манжета. Гофрована манжета є універсальною, оскільки дозволяє зістикувати унітаз з випускною трубою на довільному рівні і практично в будь-якому напрямку. Перевага ж прямий або ексцентрикової манжети полягає в можливості встановлення унітазу майже впритул до випускній трубі, що важливо при малих розмірах санвузла.
Для ущільнення з'єднання випускної труби унітазу і розтруба чавунної каналізаційної труби знадобиться ще перехідна гумова манжета розміром 100х123 мм, а в разі виконання каналізації з пластикових труб знадобляться відводи діаметром 100 мм відповідної конфігурації.
Розмітка і свердління кріпильних отворів
Надягаємо на випускну трубу унітазу потрібну манжету, вставляємо її в розтруб приймальної труби каналізації і маємо унітаз у потрібному положенні. Розмічають олівцем отвори, необхідні для фіксації унітазу. Виконавши розмітку, розбираємо тимчасову конструкцію з унітазу і манжет назад.
У разі підлогового варіанти виконання свердлимо отвори згідно зробленим міткам в підлозі, якщо ж унітаз підвісний, отвори виконуємо в стіні. При свердлінні отворів у плитці не забудьте вимкнути ударний режим електричної дрилі.
Очистивши просвердлені отвори від піску і будівельного сміття, вставляємо в них дюбелі.
Установка унітазу
Пелюсткову частину сполучної манжети вставляємо в перехідну гумову манжету чавунної труби або в розтруб пластикової каналізаційної труби. Фіксуємо її в трубі, використовуючи силіконовий сантехнічний герметик. Цим же герметиком змащуємо випускну трубу унітазу і вставляємо її до упору в перехідну манжету.
За допомогою саморезов з пластиковими шайбами прикручуємо чашу унітазу до підлоги чи стіни. Щілина між підставою унітазу і підлогою заповнюємо герметиком.
Переходимо до монтажу зливного бачка, стежачи за тим, щоб прокладка між ним і чашею унітазу не з'їхала в бік у процесі його прикручування. Найкраще посадити її на той самий силіконовий герметик.
Підключаємо до бачка армований шланг подачі води з накидними гайками, не забуваючи ущільнювати всі різьбові з'єднання монтажної фум-стрічкою. Закриваємо кришку зливного бачка і встановлюємо кнопку зливу.
Відкриваємо кран подачі води і переконуємося в її відсутності підтікання в місцях з'єднань. При необхідності регулюємо рівень води в бачку і встановлюємо сидіння з кришкою.
Монтаж унітазу завершений. Хочеться побажати, щоб і у вас він відняв зовсім небагато часу і сил. Нехай у вас все вийде!