Всі хочуть жити у великих будинках і квартирах. Але з різних причин не у всіх виходить купити більшу квартиру. Але так хочеться нам всім жити в просторій і затишній квартирі.
Що ж у такому випадку робити. Як «розсунути» наші близько стоять стіни?
Цього можна домогтися шляхом правильно вибраних матеріалів: кольору і фактури шпалер, загальної колірної палітри, грамотного освітлення та меблів.
Як зробити маленьку кімнату більше? Як візуально збільшити маленьку кімнату? Проблема багатьох наших співвітчизників - маленька житлоплощу. Звичайно, було б нерозумно думати, що зручність, затишок і обмежений простір квартири - це антиподи. Крім того, ці поняття досить відносні, і те, що для когось буде комфортним, для іншого може виявитися прямо протилежним.
Але тим не менше багато одержимі ідеєю «розсунути» стіни. Хочеться закликати всіх дотримуватися в цьому міру. При розширенні простору будь-якою ціною квартиру можна перетворити на пустир, що викликає стійке відчуття дискомфорту. Квартира все-таки повинна бути оселею, а не експериментальної ареною. І ще один момент.
Перш ніж намагатися змінити простір, спробуйте звільнити його від маси непотрібних речей, яких у кожній квартирі накопичується предостатньо. При цьому що-то можна роздати, для епізодично потрібних речей можна використовувати антресолі або вбудовані меблі, а якісь речі варто просто викинути.
Простір квартири можна візуально збільшити або зменшити, звузити або розширити, зробити вище або нижче або зберегти незмінним. Все це можливо за допомогою правильного і
грамотного використання кольору, фактури, освітлення.
Щоб скористатися цими прийомами, потрібно знати, що: 1) дрібний малюнок робить приміщення більш об'ємним;
2) великий малюнок зменшує об'єм приміщення;
3) одного і того ж результату можна досягти різними засобами, наприклад, для зорового зменшення висоти приміщення можна застосувати більш темний колір для стелі або розбити поверхню в нижній зоні;
4) вертикальні смуги зменшують простір, але в той же час роблять його вище;
5) горизонтальні смуги візуально збільшують приміщення, одночасно роблячи його нижче.
Необхідний просторовий ефект досягається членуванням якій-небудь одній площині. Можна збільшити обсяг приміщення або зменшити; стиснути простір чи розширити; зробити коротше або довше.
Таким чином, для досягнення відчуття більшої висоти необхідно для підлоги вибирати більш насичений колір; вводити лаковані поверхні; забезпечувати підсвітку нижньої зони кімнати; застосовувати великий малюнок, контрастний з основним фоном.
Щоб візуально зробити кімнату вище слід застосовувати вмонтовані в поверхню світильники, підвісна стеля; для посилення яскравості стелі потрібно забезпечити підсвічування верхній частині приміщення; вводити блискучі і дзеркальні поверхні, для обробки стелі використовувати таку гаму, яка повинна бути на кілька тонів світліше, ніж у всьому приміщенні.
Застосовуючи в декорі вертикалі, наприклад шпалери з вертикальним малюнком (від бордюру краще відмовитися, оскільки він фіксує висоту), також можна візуально зробити кімнату вище. Той же ефект досягається, якщо вводити в інтер'єр світильники витягнутої форми, тканини з вертикальними смугами і т. п.
Візуально розширити простір кімнати можна за рахунок використання світлих тонів, контраст фактур, кольорів вертикальних і горизонтальних поверхонь.
Правильне використання освітлення дозволяє домагатися різних ефектів в залежності від поставленої задачі. Наприклад, зробити приміщення вище можна, збільшивши яскравість стелі та верхньої частини стін. Сприйняття обстановки кімнати також може змінюватися в залежності від характеру освітлення.
Застосування вбудованих точкових світильників, розташованих по периметру кімнати, візуально розширить простір.