Як розрахувати шпалери на кімнату?
При всьому різноманітті декоративних елементів, за допомогою яких можна швидко і доступно перетворити інтер'єр кімнати, зробивши його особливим, затишним і чарівним, все також лідирують шпалери. Правда, нові технології не пройшли безслідно і залишили глибокий слід у розвитку шпалерних матеріалів. Поряд зі звичайними паперовими шпалерами, з'явилися рідкі, шовкографія, на флізеліновій основі, фотошпалери. Перш ніж приступити до перетворення кімнати є сенс розрахувати необхідне для роботи кількість шпалер. Підбираючи в магазині потрібний варіант шпалер, виходячи з фінансових можливостей і задумів по дизайну майбутнього інтер'єру, бажано спланувати заздалегідь необхідну кількість робочих матеріалів. Попередньо необхідно провести заміри ширини, висоти і довжини, щоб отримає площа стін кімнати, яку належить обклеїти.
Підрахунок кількості рулонів
Десятиметровий рулон, як правило, є одним з поширених розмірів шпалер і найчастіше його ширина становить півметра. Іншим поширеним розміром представлені шпалери метрової ширини. Розрахувати число рулонів, знаючи ширину шпалер в рулоні, можна за наступною схемою:
  1. В якості прикладу візьміть кімнату шести з половиною метрів завдовжки і чотирьох метрів шириною, висотою 27 метра. Розрахуємо периметр цієї кімнати, склавши при цьому ширину і довжину і помноживши отриману суму на два. В даному прикладі периметр кімнати становить двадцять один метр.
    Отриманий показник розділіть на ширину шпалер в метрах. Для нашого прикладу 21 /053 = 396. Отриманий результат округляємо в більшу сторону і отримуємо, що для обклеювання розглянутої кімнати необхідно сорок смужок.
    Враховуючи висоту в кімнаті і зробивши запас на підрізи, підрахуємо кількість смуг, яке можна отримати з одного рулону - 10 /27 = 37. Таким чином, з нашого прикладу видно, що з одного рулону можна отримати цілих три смуги.
    Після цього залишається розділити загальна кількість смуг на число цілих смуг в рулоні 40 /3 = 133. Округляємо в більшу сторону і отримуємо 14 рулонів.
    Підсумковий результат розрахунків: для обклеювання даного приміщення необхідно придбання чотирнадцяти рулонів шпалер. Ця схема підрахунку особливо популярна серед будівельників і тих, хто самостійно займається ремонтом в своєму будинку або квартирі.
    На всякий випадок можна купити на один рулон більше. Цей запас необхідний, якщо наклеюються шпалери з підгонкою малюнка. У кутах або нішах також може статися перевитрата шпалер, тому краще запастися запасним кількістю. Не завжди можливо без проблем докупити відсутню кількість шпалер, так як вони можуть закінчиться у магазині в принципі або залишаться тільки невідповідною вам по відтінку кольору партії.
    До речі при покупці шпалер не забудьте перевірити серію партії на всіх рулонах. Щоб не було відмінностей у відтінку вона повинна бути однакова.
    Купуючи шпалери метрової ширини розрахунки ведуться за аналогічною схемою, але в підсумку виходить приблизно в два рази меншу кількість необхідних рулонів.
    Якщо ви хочете трохи заощадити на шпалерах, то підсумковий результат за рулонів можна зменшити, враховуючи площу віконних і дверних прорізів в кімнаті. Однак, як показує практика, зайвий рулон часто виявляється зовсім не зайвим, якщо при обклеюванні одна зі смуг забрудниться, або коли після ремонту виникає необхідність у частковій заміні оздоблювального матеріалу. Наприклад, якщо вас затопили сусіди.