Як поміняти батареї в квартирі: практичні поради
Всім відомо, що у багатоквартирних будинках система опалення найчастіше залишає бажати кращого. Тим не менш, удосконалити її самостійно не так просто, як здається на перший погляд. Так, для того, щоб поміняти батареї в квартирі, потрібно вивчити не тільки технічні, але й адміністративні аспекти питання.
Юридичні нюанси
Система центрального опалення відноситься до так званого загального майна, що належить власникам житлових та нежитлових приміщень у даному будинку. Державою затверджені певні правила утримання такого майна. Зокрема, в них визначені випадки, коли ваша керуюча компанія зобов'язана замінити батареї безкоштовно (наприклад, при наявності течі). Також КК повинна усувати несправності, які перешкоджають нормальній роботі центрального опалення. Але, якщо вас просто не влаштовує зовнішній вигляд радіаторів, поміняти батареї опалення в квартирі можна буде тільки за свій рахунок.
Чи потрібні дозволи?
Теоретично заміна опалювальних приладів не відноситься до робіт з перепланування. Відповідно, вам не доведеться брати дозвіл у житловій інспекції. Але потрібно буде поставити до відома свою управляючу компанію. До речі, в КК ви повинні будете попередньо уточнити технічні параметри системи центрального опалення, встановленої у вашому домі. Це допоможе зрозуміти, які прилади можна купувати для заміни старих, щоб не порушити роботу системи в цілому. Зокрема, так можна з'ясувати, яка потужність радіатора необхідна для того, щоб у вашій квартирі стало тепліше, але при цьому ви не позбавили опалення сусідів.
Технічна сторона питання
Простіше всього довірити заміну батарей вашої керуючої компанії. Можна доручити це і сторонньої організації. У цьому випадку ви будете впевнені, що всі роботи будуть проведені професіоналами. Вони ж допоможуть підібрати обладнання, що підходить за параметрами вашій опалювальній системі. Можна зробити заміну батарей і самостійно - якщо у вас є певний досвід і навички ремонтних робіт.
Приступати до роботи потрібно тоді, коли з системи центрального опалення злита вода. Це можна робити влітку - в цей час «комунальники» тільки готуються до зими. Отже, візьміть невеликий тазик і ганчірку, бо трохи води в радіаторах могло залишитися. Розкрутіть з'єднання і зніміть стару батарею.
Зверніть увагу на кронштейни. Старі можуть не підійти для нового радіатора. Так що, можливо, вам доведеться їх демонтувати і встановити нові. Після цього підготуємо радіатор до установки. Для цього потрібно поставити спеціальні пробки-заглушки і так званий кран Маєвського. Потім на різьбові з'єднання намотується лляне волокно або стрічка фум. Щоб така система була надійною і виглядала естетично, зверху цей шар покривається герметиком або олійною фарбою.
На наступному етапі потрібно закрутити різьблення, потім встановити радіатор на кронштейни, після чого підключити нову батарею до системи центрального опалення, використовуючи кульові крани. Тепер залишається тільки стравити повітря, це робиться з допомогою крана Маєвського.
Фінальні штрихи
Після того, як ви встановите радіатори, необхідно запросити представників керуючої компанії. Вони повинні прийняти роботи за актом. Обов'язково збережіть копію цього документа! Щоб уникнути з'ясування відносин з представниками компанії, краще більшість питань вирішити заздалегідь. Наприклад, встановлювати вдома можна тільки таке імпортне обладнання, яке пройшло сертифікацію і в нашій країні. Якщо ви хочете додатково до батарей ставити терморегулятори, щоб контролювати температуру в квартирі, обов'язково зверніться в керуючу компанію, щоб фахівець сказав, де можна поставити терморегулятор - на деяких стояках цього робити не можна. І, нарешті, врахуйте, що заміна батарей може спричинити за собою додаткові витрати. За злив води (якщо ви не можете чекати закінчення опалювального сезону) або її опресування, яка в будь-якому випадку проводиться після втручання в систему.