Де ми проводимо багато часу? Де збирається вся сім'я після трудових/навчальних буднів? У сучасних квартирах обідній стіл стоїть на кухні, тому що столові пішли в минуле разом із скороченням квадратних метрів під егідою роздачі житла всім його позбавленим, ще в часи революції і подальшого знаходження у влади пролетаріату. Добре це чи погано - питання дуже спірне. З одного боку, квартири стали набагато менше, з іншого - хто знає, чи були б вони у нас зараз, не произойди цей переділ житлоплощі. Але повернемося до
кухням з дерева . Точніше, до кухонь, де сьогодні і облаштовують обідні зони.
Якою має бути кухня? По-перше, будь-яка господиня мріє про кухні, де вона не буде натикатися на кути. Добре, коли кухня досить велика, але в основному господиня доводиться вибирати таку
меблі з сосни , яка буде зручна і не дуже великих розмірів. В магазині "Куписосну" можна знайти досить непогані кухонні гарнітури як для великих, так і для невеликих кухонь. Меблі розглянемо ближче.
При виборі меблів слід звертати увагу на все, на кухні не може бути дрібниць. В інтернет магазині меблів з дерева "Куписосну" пропонують меблі з масиву дерева, що для кухні буде прекрасним варіантом. Справа в тому, що ДСП, ДВП і інші матеріали не можуть називатися екологічними повною мірою. З масивом їх не порівняти. Крім того, меблі для кухні повинна бути вологостійкою, і цього можна досягти за допомогою лакування і просочення дерева спеціальними захисними складами.
Що потрібно на кухні? Вже багато разів говорили про так званий робочий трикутник. На одній вершині холодильник і шафа з продуктами. На другий - раковина з краном. На третій - плита. Між вершинами - робочі поверхні. Так от, занадто великої відстані між цими вершинами не повинно бути, а розташовуватися один щодо одного поверхні повинні саме в перерахованому порядку. Не варто ставити плиту поряд з холодильником, і справа навіть не в тому, що по фен-шую так не можна. Все прозаїчніше - нагрівальна поверхня буде погано впливати на труби з фреоном, і в підсумку ваш морозильна шафа просто зламається.
Між робочими вершинами має бути не менше пари метрів, але не більше семи. Якщо буде менше - ви будете натикатися на
шафи під час переміщення. Якщо більше - банально втомитеся нарізати кілометри. Не думайте, про кілометри ми не жартуємо. Спробуйте якось порахувати, скільки метрів ви густо пробігаєте на кухні.
Далі, організуйте свої робочі поверхні так, щоб поруч з кожним було те, що вам потрібно. Шафа з каструлями - біля раковини або біля плити. Ножі, ножиці, картофелечистка, терки - на тій робочої поверхні, де ви займаєтеся обробленням. Сіль, цукор, спеції - біля плити. Обмірковуйте, як краще розставити на кухні
меблі з дерева так, щоб вам було зручно переміщатися по ній і діставати все, що вам потрібно. Не забудьте про освітлення - робочі поверхні повинні бути освітлені так добре, щоб ви випадково нічого не переплутали, не порізалися, і вам було добре видно, що ви робите. Зверніть увагу на те, що ваша стільниця повинна бути практичною, міцною і водонепроникною.
Обідній куточок варто висвітлити окремо - лампа над столом, люстра або пара бра впораються із завданням. Крім того, стіл і стільці повинні стояти так, щоб не перекривати основні шляхи на кухні. Над столом можна повісити шафа з посудом для прийому їжі. Вдалого вам вибору і вдалого вам творчості!