Як облаштувати кухню

Як самостійно створити в квартирі, в будинку зручну і красиву кухню.
Красива і затишна кухня в інтер'єрі.

Ідея 1


Старі стільці, які не вписуються у знову створений інтер'єр, можна перетягнути. У розглянутому варіанті тканина для штор і стільців обрана з однієї колекції, з одним і тим же квітковим принтом, але різної фактури. Краще всього, якщо малюнок на текстилі за кольором перегукується з кольором стін або меблів. Наприклад, тут до персикового тону шпалер підібраний принт такого ж кольору. Якщо відчуваєте, що реставрація не ваш коник, зверніться за допомогою до фахівців.
Як облаштувати кухню

Ідея 2


Зверніть увагу на грамотну організацію простору кімнати. Кухонний гарнітур розташований буквою «П». Острів в центрі плавно перетікає в обідній стіл. Кухня спроектована в відповідності з правилом трикутника. Кухонний простір ділять на три основні зони: для миття посуду (мийка, посудомийна машина), приготування їжі (плита, індукційна варильна поверхня, духова шафа) і зберігання продуктів (холодильник). Ці зони розташовані в умовних вершинах трикутника. Таке розташування вважається найбільш оптимальним.
Хочете мінімізувати і оптимізувати роботу на кухні? Уважно вивчіть наступні рекомендації.
• Мийка і плита - погані сусіди. Розташуйте між ними стільницю. Бажано, щоб її довжина була більш 60 див.
• Ні в якому разі не ставте плиту біля вікна: протяг може легко погасити полум'я, якщо плита газова. Не рекомендується також розміщувати плиту в кутку кухні.
• Зручно користуватися духовкою, коли вона розташована на рівні очей. Бажано, щоб під рукою була робоча поверхня, на яку можна швидко поставити гарячий деко.
• Кухонні прилади найкраще зберігати в ящику поруч з плитою.
• Посудомийну машину краще розміщувати біля мийки.
Як облаштувати кухню

Ідея 3


На об'єднаної з вітальні утепленій лоджії можна розмістити кухонний гарнітур. (Тільки врахуйте, що такий перенос вимагає обов'язкового узгодження.) Гарнітур вийшов зовсім маленьким, плити немає. Але це не страшно. У вік сучасних технологій одна тільки мультиварка здатна замінити плиту і духовку, мікрохвильову піч. Зверніть увагу, газова труба пофарбована в колір кухонного гарнітура, таким чином вона не виглядає чужорідним елементом, її яскравий червоний колір створює акцент, роблячи з недоліку гідність.
Як облаштувати кухню

Ідея 4


Важливо добре освітити обідню зону, особливо у вечірній час або взимку, коли світловий день такий короткий. Зупиніть свій вибір на люстрі з безліччю світильників і регульованою висотою підвісів. Гарним доповненням до осветительному рішенням їдальні зони стане вимикач з регульованою потужністю. Тоді в одному і тому ж місці цілком вдасться романтичну вечерю з приглушеним освітленням і світський раут в світлі софітів.
Як облаштувати кухню


Ідея 5


За твердженням послідовників фен-шуй , кухня уособлює благополуччя будинку. Чим вона затишніше, тепліше і гарніше, тим більше щасливою і здоровою буде сім'я. Тому до облаштування кухні потрібно підійти дуже ретельно. Ось кілька рекомендацій, дотримуючись яких, ви зможете створити в будинку атмосферу гармонії і щастя.
• Остерігайтеся протиріччя стихій води і вогню. Плита та мікрохвильова піч не повинні сусідити з раковиною, пральної і посудомийної машинами, холодильником. Дотримуйтеся правила трикутника, на вершинах якого розташовані плита, мийка, холодильник. При такому розташуванні різні стихії будуть чудово співіснувати.
• Якщо двері на кухню розташована навпроти вхідних, то небезпечна енергія ззовні внесе негатив у ваше благополуччя. Але не завжди є можливість зробити перепланування.
Щоб виправити ситуацію і не впустити в будинок негативну енергію, повісьте поруч з дверима на кухні щось яскраве.
• Не зберігайте громіздкі предмети над головою. Це може викликати психологічний дискомфорт. Але якщо кухня маленька і внизу складно знайти місце для масивних предметів, то вішайте їх подалі від того місця, де їсте.
• Наводите на кухні порядок як можна частіше. Сміття і непотрібних речей тут не місце. Інакше це загрожує безладом в житті. Не зберігайте на стільниці те, чим ви не користуєтеся щодня.
• Без жалю прощайтеся зі зламаними побутовими приладами, тріснутими чашками, тарілками. Пам'ятайте, подтекающие змішувачі зменшують добробут. Любіть свою кухню, піклуйтеся про неї, і тоді мир і гармонія не покинуть вашу сім'ю.
Як облаштувати кухню


Ідея 6


Хто сказав, що кухня - не місце для творчості дітей та дорослих? Грифельна дошка на фасаді острова - функціональне і оригінальне рішення. Поки мама готує, непосиди можуть що-небудь намалювати, написати, а не бігати по дому. Купіть різнокольорові олівці, і нехай діти творять. Можна тільки здогадуватися, який шедевр вони намалюють під апетитні запахи приготованих страв.
Дорослі також можуть взяти участь у творчому процесі. На грифельній дошці можна помістити меню, в тому числі з картинками, написати список продуктів, залишити повідомлення для домочадців.
Як облаштувати кухню

Ідея 7


Кухня в космічному стилі - досконалість форм, лаконічність, елегантність. Неонове підсвічування надає неповторний вигляд. Ви наче не в міській квартирі, а в кабіні міжпланетного корабля. Створюється враження нескінченності простору.
Без підсвічування білі фасади виглядали б нудно і нецікаво.
Таким способом можна обіграти практично будь стіна, головне, щоб він був одноколірним, інакше буде рябіти в очах. Колір неонового підсвічування повинен поєднуватися з кольором фасадів.
Як облаштувати кухню


Ідея 8


Квартири-студії стають все більш популярними. І це не дивно, адже об'єднання ізольованих кімнат розширює простір. Мода на квартири-студії прийшла до нас з Європи. Там в малогабаритних квартирах рідко зустрінеш окрему кухню, частіше вона поєднана з їдальнею і зоною відпочинку.
В квартирах-студіях стаціонарні перегородки замінюються легкими фіранками, ширмами, етажерками, скляними розсувними бар'єрами, барними стійками та іншими дизайнерськими рішеннями. Квартира перетворюється в одну велику кімнату, яка поділена на функціональні зони.
Перетворити в квартиру-студію можна будь-яке житлове приміщення, будь то маленька квартира або заміський будиночок. Площа візуально збільшиться, наповниться світлом і повітрям. У такій квартирі все повинно бути мобільно і легко змінюватися. Вибирайте багатофункціональну техніку і меблі, що трансформуються.
Така квартира зручна для проживання однієї-двох осіб. Якщо у вас є діти, то варіант відкритого житла не для вас. Але можна використовувати якісь його елементи. Наприклад, створити кухню-вітальню, об'єднавши їх. Функціональні зони можна візуально розділити різним рівнем натяжної стелі, кольором шпалер або якимось іншим способом.
Як облаштувати кухню-вітальню, щоб вийшло красиво і функціонально? Відповідь проста.
Як облаштувати кухню

Постарайтеся для кухонної зони відвести зовсім небагато місця (максимум - третина кімнати). Решта простір залишаємо для зони відпочинку.
Щоб кухня була функціональною і місткою, обладнайте її ергономічними механізмами. Все буде під рукою. При цьому зайве приховано від сторонніх очей.
Елементом зонування може виступати барна стійка. Можна також відокремити кухню з допомогою невисокою перегородки з гіпсокартону. Перегородку висотою не більше 1 м не перевантажить простір. Ефектно буде виглядати перегородка з кольорових або прозорих склоблоків. Ще один частий варіант - арка з гіпсокартону.