Як дізнатися площу кімнати?
Дізнатися площа приміщень прямокутної форми, якщо вони вільні від меблів або інших ускладнюють проведення вимірювань предметів досить легко. Досить згадати формулу площі прямокутника (саме таку форму мають більшість кімнат у типових квартирах) з курсу геометрії за 7 клас, мати при собі будівельну рулетку і хоча б одного помічника. Але все може ускладнитися, якщо кімната має ніші, виступи або заставлена уздовж стін громіздкими предметами. Розглянемо кілька способів дізнатися площу кімнати.
  1. Звернемося до документації. Цей спосіб настільки очевидна, наскільки все про нього благополучно забувають. Площі кожного приміщення квартири або будинку, зазначаються у документах на неї. Насамперед в технічному паспорті. Спробуйте знайти цей документ і в разі успіху Ви будете позбавлені від необхідності проводити вимірювання і розрахунки.
    Стандартний розрахунок площі. Якщо ж цифри вказують тільки на загальну площу або ви сумніваєтеся в їх точності, то беріть на озброєння стандартний спосіб розрахунку площі кімнати прямокутної форми або квадратної форми, дві стіни якої доступні для вимірювань.
    візьміть рулетку (не кравецькі метр!). Виміряйте довжину і ширину кімнати, запишіть отримані дані в одних і тих же одиницях виміру (метри або сантиметри);
    перемножьте обидва числа. Результатом буде шукана площа кімнати!
    Для прикладу: А - ширина кімнати - 350 см або 35м, - її довжина - 420 см або 42м. Тоді площа S =А*В або 35*42=147 (кв.м)

    Якщо в кімнаті знаходяться виступи (вбудовані шафи, колони), які також прямокутної форми, слід, обчисливши площа останніх, забрати їх з загальною.
    Обчислення площі кімнат за формою, відмінною від прямокутної. У тих випадках, коли кімната має неправильну форму ваш алгоритм дій по знаходженню її площі буде наступним:
    схематично зобразіть форму кімнати на папері;
    прямими лініями розбийте малюнок на більш прості фігури - ідеально - на прямокутники, трикутники, трапеції, півкола (ну раптом у Вас дуже специфічна форма кімнати);
    проведіть вимірювання і обчисліть площі прямокутних ділянок як описано вище;
    для тієї частини кімнати, що має трапецієподібну форму (найчастіше саме еркери мають складну багатогранну або навіть напівкруглу форму), в розрахунках беруть участь вимірювання трьох складових - довжини (А і В) двох протилежних паралельних ділянок і відстані між ними, яке буде висотою (h) трапеції. Залишилося знайти полусумму довжин сторін і помножити її на висоту.
    Для прикладу: менша сторона 12м, більша 25м, відстань між ними (висота)-13м. Тоді площа S = h* (A+B)/2 або S=13* (12+25)/2 т.о. S=24(кв.м).

    площі ділянок іншої форми знайдіть також, скориставшись формулами обчислення площі відповідних геометричних фігур;
    заключним етапом залишається скласти всі отримані площі і отримати шуканий результат.
    Варто згадати, що сьогодні існують інструменти значно спрощують не лише вимірювання, але і в принципі позбавляють від необхідності обчислювати. Якщо є лазерна рулетка з необхідними функціями, то вона в лічені секунди зробить точні (до десятих часток мм) вимірювання складних ділянок, розрахує площа і видасть результат на своєму екрані. Але це вже інша історія