Вінілові шпалери. Достоїнства і недоліки вінілових шпалер

Вінілові шпалери двошарові. Підставою служить папір, а верхнім є шар полівінілхлориду (ПВХ), на який наносять тиснення, малюнок.
Вінілові шпалери досить товсті. Завдяки шару полівінілхлориду вони є водостійкими, протягом тривалого часу не вигоряють на сонці, термін їх служби до 15 років.
В деякі види шпалер додають спеціальні антибактеріальні сполуки, що перешкоджають розвитку грибків, цвілі. Існують шпалери з виборчим поглинанням запахів, регулюванням вологості приміщення.
Різноманітність кольорів, візерунків і структур цих шпалер не поступається паперовим. До того ж вони дозволяють імітувати поверхню різних оздоблювальних матеріалів: каменю, текстилю, цегли, штукатурки, дерева, бамбука.
При якісному обклеюванні вініловими шпалерами можна досягти ефекту цілісного полотна, коли повністю не видно стиків між полотнищами.
За ступенем рельєфності вінілові шпалери можна розділити на такі види.
Спінений вініл. Вони дуже щільні, верхня поверхня має чітко виражений рельєф. Тиснення малюнка проводиться холодним методом. Такі шпалери можуть бути з блискітками, вкрапленими у верхнє покриття, мати різні фактури і забарвлення.
Вінілові шпалери добре маскують існуючі нерівності. Незважаючи на великий об'єм і товщину, ці шпалери досить легкі і не викликають утруднень при обклеюванні поверхонь. За допомогою шпалер з спіненого вінілу можна легко створити ефект рельєфної штукатурки.
Плоский вініл - це спінений вініл, підданий тисненню.
Поліплен - полівінілхлоридний обробний матеріал на паперовій підоснові. Отримують його шляхом нанесення на паперову підоснову послідовно декількох друкованих шарів з полівінілхлориду, пластифікаторів, стабілізаторів, наповнювачів, пігментів і добавок. Він буває багатобарвним з гладкою, тисненою або рельєфною лицьовою поверхнею. Як правило, використовується для обробки кухні, ванної, коридору, передпокою. Щільні кухонні шпалери легко миються.
Більшість вінілових шпалер є вологостійкими. Самий великий недолік - погана повітропроникність. Виробники практично вирішили цю проблему шляхом нанесення на вінілові шпалери спеціальних мікропор, сприяють вентиляції стін.
Шовкографія - за різноманітністю дизайну і ступеня блиску це самий великий клас вінілових шпалер. Виробляються вони на основі винилизованной папери, що фарбується, піддається нагріванню і сильному тисненню. Шпалери по фактурі виходять тонкими, згладжений вініл створює ефект шовку.
Шпалери з твердого вінілу . Для виробництва таких шпалер використовується пройшов термічну обробку випарений вініл. В результаті такої обробки з нього були виведені шкідливі речовини (формальдегідні смоли). Ці шпалери не викликають алергічних реакцій і мають сертифікат європейської незалежної екологічної експертизи.
Спеціальна тришарова папір, що використовується для основи цих шпалер, служить для забезпечення безперешкодного виведення надлишків вологи зі стін. Шпалери з твердого вінілу імітують будь-які покриття - пофарбування, фактурну штукатурку, текстиль. Такі шпалери не тягнуться, не розбухають від клею, не вигорають, стійкі до стирання, їх можна мити із застосуванням миючих засобів. За рахунок чіткого підбору малюнка стик між полотнами не помітний навіть з близької відстані.